logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sony: Nowe oprogramowanie Imaging Edge

  PR 18.01.2019, przeczytano 925 razy
ilustracjastrzałka

Sony ogłasza nową aplikację mobilną „Imaging Edge” i kilka nowych funkcji w obecnych wersjach na komputery


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sony%3A-nowe-oprogramowanie-imaging-edge,380851,artykul.html

Firma Sony ogłosiła wydanie aplikacji mobilnej „Imaging Edge” oraz dodanie kilku nowych funkcji do programów komputerowych „Remote”, „Viewer” i „Edit”. Otwiera to nowe możliwości przed wszystkimi użytkownikami cyfrowego sprzętu fotograficznego Sony, od sporadycznie fotografujących hobbystów po uznanych zawodowców.

Nowa aplikacja mobilna „Imaging Edge”

Nowa aplikacja „Imaging Edge Mobile[i]” jest następcą aplikacji „PlayMemories Mobile”. Pozwala błyskawicznie przesyłać obrazy z fotografującego aparatu do podłączonego urządzenia mobilnego przy użyciu nowej funkcji „Automatyczne przesyłanie w tle do smartfona”[ii]. Użytkownik może dzięki temu szybko udostępniać materiały z telefonu na platformach społecznościowych. Aplikacja mobilna ma także funkcje przesyłania filmów 4K[iii] i zdalnego sterowania.

Dla zawodowych fotografów firma Sony wyda aplikację mobilną „Transfer & Tagging add-on[iv]”. Pozwoli ona błyskawicznie dostarczać materiał poprzez przesyłanie go z aparatu do urządzenia mobilnego z użyciem funkcji transmisji FTP w tle[v] — bez odrywania uwagi od zdjęć. Aplikacja umożliwia także głosowe[vi] wprowadzanie tekstów i podpisów, co ułatwia komunikację między fotografami a innymi członkami zespołu. W przypadku połączenia z Internetem dostępna jest ponadto funkcja synchronizacji „słownika podpisów” między urządzeniami.

Nowe aplikacje mobilne Sony „Imaging Edge Mobile” i „Transfer and Tagging add-on” będą dostępne od marca 2019 r.

Ulepszenia w programach „Remote”, „Viewer” i „Edit”

Zaktualizowane zostaną też programy komputerowe z pakietu Sony „Imaging Edge”. Jedną z nowości będzie funkcja tworzenia animacji poklatkowych[vii]. Bardzo przyda się ona użytkownikom najnowszych aparatów Sony z wymiennymi obiektywami, które mogą pracować w trybie zapisu interwałowego. Funkcjonalność pakietu zwiększą także tryb ekranu porównania, funkcja kolekcji oraz nowy, ulepszony system obsługi.

Programy komputerowe „Remote”, „Viewer” i „Edit” w najnowszej wersji 1.4 będą dostępne w styczniu 2019 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej „Imaging Edge”.

Artykuły, filmy i nowe zdjęcia wykonane najnowszymi aparatami i innymi produktami Sony α można też znaleźć w serwisie www.sony.pl/alphauniverse. Ten europejski portal fotograficzny Sony ma 22 wersje językowe i zawiera informacje o produktach i konkursach oraz aktualne listy krajowych wydarzeń związanych z produktami Sony.

Źródło: Sony Corporation

www.sony.pl

Dodatkowe informacje:

[i] Następca PlayMemories Mobile. Użytkownicy PlayMemories Mobile mogą zacząć używać nowej aplikacji poprzez aktualizację aplikacji PlayMemories Mobile
[ii] Zgodność z aparatem ILCE-9 z oprogramowaniem w wersji 5.0 lub nowszej. Pliki importowane przy użyciu tej funkcji mają rozmiar 2 megapikseli
[iii] Zgodność z aparatem ILCE-9 z oprogramowaniem w wersji 5.0 lub nowszej oraz z aparatami ILCE-7RM3, ILCE-7M3, LCE-6400, DSC-RX10M4, DSC-RX100M6 i DSC-RX100M5A.
[iv] Dodatkowa aplikacja mobilna do „Imaging Edge Mobile’. Dostępność w następujących krajach: USA, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Hongkong, Chiny, Australia, Japonia. Z aplikacji mogą korzystać tylko zarejestrowani użytkownicy.
[v] Zgodność z aparatem ILCE-9 z oprogramowaniem w wersji 5.0 lub nowszej.
[vi] Funkcja wprowadzania głosem w tej aplikacji wykorzystuje usługę świadczoną przez firmę Google. Brak dostępu do usług Google uniemożliwia użycie wprowadzania głosem. W takim przypadku do wprowadzania tekstu należy użyć klawiatury.
[vii] Dostępne są także funkcje wsadowego przetwarzania plików RAW, dodawania tekstu/muzyki i reprodukcji filmów 4K.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

210 wystawców i blisko 600 marek – trwa rejestracja na Promo Show
Wyjątkowo zapowiada się zbliżająca edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku PROMO SHOW. 8-9 lutego TOP Dostawcy spotkają się w EXPO XXI, mieszczącym się w samym sercu Warszawy, z gośćmi z ponad 20 krajów. 
Marka YOPE powierzyła spółce technologicznej Euvic 360 e-com (Grupa Euvic Performance), działania reklamowe związane z usługą display retargetingu.
Aldi promuje marki własne
ALDI promuje marki własne angażując wewnętrznych ekspertów. To prosty, ale trafiony pomysł. Kto najlepiej opowie o produkcie, o jego właściwościach, sposobach produkcji, smaku, aromacie, unikatowych cechach? Pracownik – ekspert, opiekun kategorii. Ekspert ALDI Poleca – pod takim hasłem w gazetkach online, na stronie internetowej i w sklepach startuje komunikacja...
Agencja martech & e-commerce connected SalesTube znalazła się w zestawieniu najszybciej rozwijających się firm magazynu Forbes. Należąca do Group One spółka zajęła 6. pozycję w Rankingu Diamenty Forbes 2023 w branży e-commerce, na liście liczącej ponad sześćdziesiąt firm.
Nowy projektor laserowy PV800UL od Sharp Nec
Sharp NEC Display Solutions Europe wprowadzi w marcu 2023 r. na rynek nowy projektor laserowy NEC PV800UL. Jaśniejszy projektor instalacyjny PV800UL i jego siostrzany model PV710UL mają kompaktową konstrukcję, oferują elastyczną instalację dzięki szerokiemu wyborowi obiektywów i innym kluczowym wbudowanym funkcjom, w tym obsłudze ProAssist ułatwiającej m.in. sterowanie i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764