logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sony: przestrzeń pełna ważnych treści – Outriders Klub

  PR 09.03.2024, przeczytano 602 razy
ilustracjastrzałka

Outriders to międzynarodowa grupa reporterska, która relacjonuje, opisuje i tłumaczy zmiany zachodzące na świecie. Dziennikarstwo traktują jako służbę publiczną, a udostępniane przez nich treści są bezpłatne, ponieważ uważają, że brak pieniędzy nie  powinien być barierą w dostępie do informacji. Tworzą magazyn, podcast i organizują festiwal. Za łączenie multimedialnych form przekazu zostali nagrodzeni m.in. Paszportem Polityki, Polsko-Niemiecką Nagrodą Dziennikarską czy nominacjami do Europejskiej Nagrody Dziennikarskiej. Teraz stworzyli przestrzeń - Outriders Klub, w którym sztukę łączą z nowymi mediami. Do tego miejsca trafiło 16 monitorów Sony Bravia i 3 kamery SRG A40, a do częściowego zarządzania treścią zaimplementowano system TEOS.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sony%3A-przestrzen-pelna-waznych-tresci-%E2%80%93-outriders-klub,403391,artykul.html

„Chcieliśmy dać ludziom możliwość "wejścia do magazynu na żywo". Tak jakby weszli do studia czy do muzeum, które nie odnosi się do historii, ale do tego co dzieje się teraz. Nasze treści opisują rzeczywistość obecną - stąd zapotrzebowanie na technologię, która umożliwi nam szybkie zmienianie materiałów. Do tego wykorzystujemy obraz wyświetlany na monitorach, oświetlenie oraz dźwięk przestrzenny.” - informuje Jakub Górnicki, współtwórca Outriders.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Outriders dostarczają rzetelnych i jakościowych materiałów z różnych zakątków świata, które pochodzą od obserwatorów na miejscu. Odpowiadają m. in. na pytania jak Ameryka Południowa walczy z blackoutami i czy farmy wiatrowe rozwiążą problemy energetyczne w Europie. Piszą o fałszerstwach na uczelniach w Nigerii i o prawach kobiet i małoletnich w Pakistanie i Afganistanie. W podcastach można posłuchać o tym, jak Estonia zalegalizowała małżeństwa osób tej samej płci, dowiedzieć się, jak państwa i społeczeństwa korzystają na turystyce medycznej oraz jak Europa walczy z uzależnieniem od nikotyny. Tematów jest bardzo wiele. Dotyczą różnych regionów świata, ale łączy je jedno – prędzej czy później będą miały wpływ na nasze życie.

Outriders Klub, to interaktywna przestrzeń, która wykorzystywana jest do tworzenia specjalnych spektakli multimedialnych, spotkań i wydarzeń. Powstają one dzięki efektownemu  połączeniu obrazu, światła i dźwięku. Monitory wyświetlają fotografie, rysunki, filmy i komiksy. Materiały pochodzą od reporterów albo są tworzone lokalnie. Klub jest przestrzenią do dystrybucji treści na ścianach. Widzą je goście w środku, ale też osoby przechodzące obok - przez szybę. Szybkie tworzenie interaktywnych galerii ułatwiają tablety i system TEOS.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Głównym ekranem służącym do prezentacji jest 98-calowy Sony Bravia FW-98BZ50L. Ten flagowy monitor profesjonalny Sony 4K HDR oferuje jasność na poziomie 780 nitów. Za wyraziste i dynamiczne, ale płynne obrazy odpowiada połączenie technologii XR Motion Clarity i Motionflow XR z panelem 4K 120 Hz. W tym urządzeniu zastosowano pierwszy na świecie procesor obrazu z inteligencją poznawczą – Cognitive Processor  XR - kolory są naturalne, a faktury realistyczne.

„Główny monitor jest dodatkowo otoczony trzynastoma głośnikami. Dzięki temu tworzymy niezapomniane widowiska i prezentacje, widoczne nawet z końca sali. Zależało nam na rozwiązaniu, które nie tylko, oferuje wysoki kontrast i dobrą widoczność, ale nie jest też przy tym przytłaczające, jak wielki ekran z projektorem.” – dodaje Jakub Górnicki.

Wśród monitorów w Outriders Klub znalazły się urządzenia z serii BZ50L, BZ40L, BZ30L oraz BZ30J. W rozmiarach od 32 do 98 cali. Pozwoliło to stworzyć niezwykle oryginalną przestrzeń, która ogniskuje uwagę gości na prezentowanych treściach. Do zdalnego zarządzania, włączania i wyłączania monitorów służy system TEOS. Daje on dużą kontrolę nad przekazem.

W klubie zainstalowano również trzy kamery PTZ 4K z wbudowaną analityką AI - Sony SRG A40. Zastosowana w nich technologia Auto Framing PTZ oferuje możliwość automatycznego, szybkiego namierzania i śledzenia obiektów dając wiele opcji automatycznego kadrowania. Atutem tych urządzeń jest generowanie wysokiej jakości obrazu przy automatycznej pracy, elastyczność technologii IP, potężny zoom, zdalne sterowanie oraz łatwa konfiguracja i obsługa. Dla Outriders okazały się one przyjazną alternatywą dla klasycznej „transmisji na żywo” – bo bez stresu rozstawiania sprzętu i celowania obiektywem w zebranych. Kamery są znakomicie wkomponowane w przestrzeń i nie onieśmielają gości. Nawet kameralne spotkania przebiegają dzięki temu naturalnie, nikt nie zwraca uwagi na kamery, a odbiorcy śledzą wysokiej jakości transmisję.

„Decydując się na Sony chcieliśmy mieć poczucie niezawodności i świetnej obsługi klienta. Wiedzieliśmy, że nasze zapotrzebowanie nie jest typowe, a dodatkowe wsparcie systemu TEOS okazało się dla nas decydującym argumentem. Wiemy też, że problemy się zdarzają dlatego poczucie, że nie zostaniemy z nimi sami było dla nas kluczowe. Od lat Sony wspiera wielu fotografów i reporterów - więc dobrze rozumie potrzeby oraz specyfikę pracy dziennikarskiej.” – podsumowuje Jakub Górnicki

ilustracjastrzałka

Źródło: Sony Europe B.V.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Magnum inspiruje przyjemnością
Magnum i Żabka otwierają Polaków na doznawanie przyjemności, szukając optymistycznej strony naszej codzienności i zmieniając polskie przysłowia na pozytywnie brzmiące - bo przyjemność pomaga spojrzeć na świat w pozytywnym świetle.
Bycie sobą w kampanii dentsu z okazji Pride Month
Z okazji Pride Month, dentsu Polska wraz z Klientami i Partnerami startuje z kampanią "dentsu & friends”. Zabierając wspólny głos pod hasłem „Bycie sobą nigdy nie będzie przereklamowane”. Inicjatywa ma na celu promowanie różnorodności i wsparcie społeczności LGBTQIA+ w wymiarze sojuszniczym. Partnerami kampanii są Mastercard, Gazeta Wyborcza,...
Obiektyw Voigtlander Nokton 75 mm f/1,5 do Canon RF
Voigtlander Nokton 75 mm f/1,5 to wysokiej klasy manualny obiektyw, którego domeną jest fotografia portretowa i reportażowa. Wysoką jakość oraz niepowtarzalny charakter obrazowania docenią wszyscy fotografowie i filmowcy poszukujący jasnego, krótkiego teleobiektywu, który poza kompletem soczewek zaoferuje im także swoją duszę. Obiektyw zoptymalizowany do...
Marka Oxford rusza z akcją „Ambasadorzy Oxford” w ramach której zaprosi 200 mikroinfluencerów do prezentacji swoich nowych produktów szkolnych. Projekt przygotowała agencja On Board Think Kong.
Niantic Studio stawia na rzeczywistość rozszerzoną
Podczas targów Augmented World Expo firma Niantic zaprezentował nową, bezpłatną internetową platformę wizualną, Niantic Studio, która umożliwia programistom, twórcom i markom szybkie tworzenie w pełni immersyjnych doświadczeń XR, wykorzystując wszechobecny dostęp do sieci na praktycznie każdym urządzeniu. Firma Niantic udostępniła...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764