logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sony Electronics wprowadza nowy obiektyw FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II

  PR 15.10.2021, przeczytano 456 razy
ilustracjastrzałka

Najnowszy obiektyw Sony z serii G Master, będący najlżejszym na świecie[i] teleobiektywem zmiennoogniskowym z dużym otworem przysłony, łączy wyjątkową rozdzielczość i jakość efektu bokeh z jeszcze wydajniejszym systemem AF


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sony-electronics-wprowadza-nowy-obiektyw-fe-70%E2%80%93200-mm-f2%2C8-gm-oss-ii,393385,artykul.html

Sony Electronics zapowiada wprowadzenie nowego obiektywu FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II. Należy on do rodziny produktów G Master i tak jak one w nadzwyczajny sposób łączy rozdzielczość z efektem bokeh oraz zapewnia niezrównane działanie systemu AF (autofokus).

— Kierując się sugestiami klientów z całego świata, postanowiliśmy opracować udoskonaloną wersję naszego obiektywu 70–200 mm F2,8: G Master FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II — mówi Yann Salmon Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w Sony Europe BV. — Jest on bez porównania lepszy pod względem wagi i szybkości ustawiania ostrości, przez co diametralnie zmieni warunki pracy fotografów i twórców filmów. Łącząc go z naszymi lekkimi, kompaktowymi korpusami pełnoklatkowymi, uzyskuje się doskonałe wyważenie i niezwykłą poręczność.

Obiektyw FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II powstał jako idealne uzupełnienie korpusów Sony z mocowaniem typu E. Jego zalety nie ograniczają się jednak do najwyższej jakości optyki i zaawansowanego systemu AF — to również najlżejszyi na świecie obiektyw zmiennoogniskowy 70–200 mm F2,8, dzięki któremu użytkownicy zyskają niespotykaną dotąd elastyczność i swobodę podczas zdjęć. Jest to już 65. model z systematycznie rozwijanej przez Sony linii obiektywów z mocowaniem typu E z systemu α.

Nowe standardy

Obiektyw FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II gwarantuje wyjątkową jakość obrazu, w tym wysoką rozdzielczość i klarowność. Czysto i wyraźnie odwzorowuje cały kadr w pełnym zakresie ogniskowych, również przy szeroko otwartej przysłonie. Dzięki dwóm soczewkom asferycznym, w tym jednej XA (eXtreme Aspherical), z powierzchnią obrabianą z dokładnością do 0,01 mikrometra, obiektyw FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II efektywnie kompensuje aberrację wynikającą z odległości i pozwala uzyskać wyjątkową rozdzielczość całego obrazu.

Obiektyw FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II jest także wyposażony w dwie soczewki sferyczne ze szkła ED (o bardzo małej dyspersji) i dwie ze szkła Super ED. Znacznie osłabiają one aberrację chromatyczną, zapobiegając rozlewaniu się barw. Po raz pierwszy w systemie α zastosowano także soczewkę asferyczną ED, która ogranicza zarówno aberrację chromatyczną, jak i sferyczną, powszechnie występujące w innych teleobiektywach.

Gładkość i piękny wygląd efektu bokeh są zasługą dużej maksymalnej przysłony F2,8 i nowo opracowanego zespołu 11-listkowej przysłony kołowej. Zaawansowana konstrukcja optyczna obiektywu, w której zastosowano soczewkę XA, skutecznie zapobiega powstaniu „warstwowego” efektu bokeh, dodatkowo polepszając wygląd nieostrych fragmentów. Obiektyw FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II pozwala ponadto robić wspaniałe zdjęcia zbliżeniowe z silnie rozmytym tłem. Minimalna odległość fotografowania wynosi 0,4 metra przy ogniskowej 70 mm i 0,82 metra przy 200 mm. Maksymalne powiększenie to 0,3×. Nowy model można łączyć z zaawansowanymi telekonwerterami[iii] Sony 1,4× i 2,0×, aby zwiększyć ogniskową do 400 mm[iv] przy maksymalnej przysłonie F5,6, zachowując jakość obrazu G Master.

Soczewki obiektywu są równomiernie pokryte opracowaną przez Sony powłoką przeciwodblaskową Nano AR II, tłumiącą niepożądane odblaski i tzw. duszki w trudnym oświetleniu. Do skutecznego tłumienia wewnętrznych odbić i poprawy wyrazistości obrazu z obiektywu FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II przyczynia się także konstrukcja optyczna.

Najlepszy na rynku system AF

Najnowocześniejsze technologie w obiektywie FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II pozwalają w pełni wykorzystywać potencjał zaawansowanych korpusów aparatów. Dzięki czterem opracowanym przez Sony silnikom liniowym XD (eXtreme Dynamic) dokładny system AF działa nawet cztery razy szybciej[ii], a śledzenie ostrości jest o 30% wydajniejsze niż w poprzednim modelu[ii]. Po zamontowaniu na flagowym korpusie Sony α1 obiektyw FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II umożliwia zdjęcia seryjne z szybkością do 30 kl./s[v]. Śledzenie ostrości działa znakomicie także w przypadku użycia telekonwertera. Podczas filmowania obiektyw FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II zapewnia płynną, cichą pracę systemu AF. Niezawodnie ustawia ostrość i śledzi szybko poruszające się obiekty w trakcie regulacji ogniskowej, dzięki czemu użytkownik może w pełni zdać się na aparat.

Zaawansowane funkcje do filmowania

Obiektyw FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II znakomicie sprawdza się w zastosowaniach filmowych, co wynika z takich cech, jak stała maksymalna przysłona F2,8, nadzwyczajna wydajność systemu AF, uniwersalność w użyciu i duża niezawodność. Radykalnie ograniczono zmiany kąta widzenia podczas ustawiania ostrości oraz zmiany ostrości i osi optycznej podczas regulacji zoomu.

Ułatwieniem w użyciu obiektywu FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II podczas filmowania są niezależne pierścienie do precyzyjnej, ręcznej regulacji ostrości, zoomu i przysłony. Pierścień przysłony ma ponadto wyłącznik kliknięć. Z kolei opracowany przez Sony system Linear Response MF umożliwia precyzyjną, bezpośrednią, ręczną regulację ostrości. Specjalny otwór w dostarczanej osłonie obiektywu ułatwia posługiwanie się kołowymi filtrami polaryzacyjnymi i filtrami ND.

Zaprojektowany do pracy zawodowej

FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II to najlżejszy na świeciei teleobiektyw zmiennoogniskowy F2,8, ważący tylko 1045 g — około 29% mniej niż jego poprzednik. Zaletą w zastosowaniach profesjonalnych będzie optymalne wyważenie, dzięki któremu środek ciężkości dokładnie pokrywa się z uchwytem do statywu. Wewnętrzny mechanizm zoomu eliminuje z kolei przemieszczenia środka ciężkości.

Obiektyw FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II został zaprojektowany dla zawodowych fotografów i autorów filmów, z uwzględnieniem przekazywanych przez nich opinii. Ma więc profesjonalne funkcje pomagające ustawiać ostrość, jak Full-time DMF, naturalną, liniową charakterystykę zmian ręcznie ustawianej ostrości i przełącznik ograniczający zakres regulacji ostrości. Na obwodzie tubusu, co 90°, rozmieszczono trzy dostosowywane przyciski blokady ostrości. Są one łatwo dostępne podczas zdjęć w układzie poziomym i pionowym pod niemal dowolnym kątem.

Szybką i elastyczną regulację przysłony w obiektywie 70–200 mm F2,8 GM OSS II umożliwia wyłącznik kliknięcia i przełącznik blokady przysłony. Kliknięcia podczas zmiany przysłony można włączyć, by uzyskać wyczuwalne reakcje podczas fotografowania, lub wyłączyć w celu płynnej, bezgłośnej regulacji przysłony w czasie filmowania. Dodatkowo zoptymalizowano opór stawiany przez pierścień regulacji zoomu i dodano tryb 3[vi] stabilizacji obrazu, przeznaczony do zdjęć ruchomych obiektów.

Obiektyw FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II został zaprojektowany do niezawodnej pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Z informacji przekazanych przez zawodowych użytkowników wynika, że jego poziom ochrony przed pyłem i wilgocią[vii] jest taki sam, jak w modelach FE 400 mm F2,8 GM OSS i FE 600 mm F4 GM. Fluorowa powłoka na przedniej soczewce przeciwdziała osadzaniu się wody, tłuszczu i innych zanieczyszczeń. Ułatwia też ścieranie z powierzchni obiektywu zabrudzeń i śladów po palcach.

Dostępność

Nowy obiektyw FE 70–200 mm F2,8 GM OSS II trafi do sprzedaży w listopadzie. Będzie go można nabyć u autoryzowanych dealerów Sony.

Źródło: Sony Corporation

www.sony.net

Dodatkowe informacje:

[i] Stan z chwili zapowiedzi produktu w październiku 2021 r., w porównaniu z pełnoklatkowymi teleobiektywami zmiennoogniskowymi 70–200 mm F2.8 współpracującymi z systemem AF. Badanie przeprowadzone przez Sony.
[ii] W połączeniu z korpusem α1, w porównaniu z obiektywem SEL70200GM. Warunki testowe Sony.
[iii]W przypadku użycia telekonwertera 1,4× lub 2,0× maksymalny otwór przysłony wynosi odpowiednio F4 i F5.6.
[iv] Telekonwerter 2,0× pozwala uzyskać ogniskową 400 mm, a 1,4× — 280 mm.
[v] Warunki testowe Sony.
[vi] Może być wymagana aktualizacja oprogramowania. Informacji o zgodności z aparatami należy szukać w witrynie pomocy technicznej Sony.
[vii] Nie gwarantuje się stuprocentowej odporności na pył i wilgoć.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowa seria profesjonalnych monitorów Sony Bravia
Firma Sony ogłosiła dziś, że rodzina monitorów profesjonalnych BRAVIA powiększa się o zupełnie nowy, flagowy 98-calowy monitor z serii FW-BZ53L, wyposażony w powłokę Deep-Black Non-Glare Poszerzeniu ulega tez oferta podstawowych monitorów serii BZ30L do której dla klientów w Europie dołącza monitor w wersji 98-calowej., Niedawno ogłoszone...
Samsung Electronics liderem rynku digital signage 15. rok z rzędu
Centrum badań rynku Omdia ogłosiło, że Samsung Electronics 15 rok z rzędu został uznany za producenta numer jeden w zakresie produktów wyświetlania profesjonalnego [1] . Według firmy badawczej w minionym roku Samsung nie tylko był liderem globalnego sektora signage z 33 proc. udziałem, ale także sprzedał ponad 2 mln urządzeń – to rekordowa liczba dla...
Kampania Pepsi: Thirsty for more
Marka Pepsi wystartowała z kampanią marketingową pod hasłem „Thirsty for more”. W ramach działań zaplanowano szereg wyjątkowych i niestandardowych aktywności mających na celu zachęcenie konsumentów do odkrycia nowej ery świata Pepsi. Aktywacja jest efektem globalnej transformacji marki, która przeszła największy rebranding od ponad 14 lat.
Xiaomi rozpoczęło współpracę z gwiazdami polskiej siatkówki
Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk i Marcin Janusz rozpoczęli współpracę z Xiaomi. Od dziś na swoich kanałach społecznościowych będą dzielić się fragmentami ze swojego życia, treningów, a w szczególności z najważniejszych spotkań meczowych w tym roku. Nowi przyjaciele marki będą relacjonować legendarne momenty zdjęciami przy użyciu telefonów...
Lincoln Electric powierza Kinesso obsługę w digitalu
Lincoln Electric, specjalizujący się w zakresie projektowania, rozwoju i wytwarzania produktów do spawania, cięcia, lutowania i zautomatyzowanych rozwiązań dla przemysłu, wybrał w przetargu na obsługę digital ofertę agencji KINESSO (IPG Mediabrands).
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764