logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sony FE 50 mm F1.4 GM - kompaktowy obiektyw do korpusów pełnoklatkowych

  PR 24.02.2023, przeczytano 781 razy
ilustracja

Najnowszy przedstawiciel serii Sony G Master wyróżnia się wyjątkowo lekką konstrukcją, niezwykle wysoką rozdzielczością, pięknym efektem bokeh i szybkością systemu AF


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sony-fe-50-mm-f1.4-gm---kompaktowy-obiektyw-do-korpusow-pelnoklatkowych,399088,artykul.html

Firma Sony zapowiedziała powiększenie linii cenionych przez użytkowników, pełnoklatkowych obiektywów G Master o nowy model FE 50 mm F1.4 GM (SEL50F14GM). Do oferty produktów Sony z mocowaniem typu E dołącza więc wysokiej klasy obiektyw stałoogniskowy 50 mm o wyjątkowo małych wymiarach i wadze. Ma on wszystkie zalety modeli z zaawansowanej rodziny G Master. Zapewnia wysoką rozdzielczość obrazu nawet przy maksymalnym otwarciu przysłony F1.4 i tworzy naturalne, miękkie rozmycie tła. W połączeniu z najnowszymi aparatami Sony znajdzie szereg zastosowań w fotografii i filmie, od portretów po ujęcia krajobrazowe, podróżnicze i ślubne.

— Zawsze poświęcamy dużo uwagi potrzebom twórców, a dziś mamy zaszczyt przedstawić obiektyw FE 50 mm F1.4 GM, będący najnowszym przedstawicielem linii obiektywów z mocowaniem typu E — mówi Yann Salmon Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe. — To stałoogniskowe szkło Sony świetnie sprawdzi się w rękach fotografów i filmowców, znakomicie odwzorowując obraz przy jednej z najpopularniejszych ogniskowych: 50 mm. Połączenie najnowocześniejszej technologii G Master z tak kompaktową formą nadaje mu maksymalną uniwersalność.

Ostre obrazy z pięknym efektem bokeh

Dzięki zaawansowanej konstrukcji optycznej i soczewkom stosowanym tylko w najwyższej klasy produktach Sony G Master™ obiektyw FE 50 mm F1.4 GM pozwala utrwalać obrazy o niespotykanej zazwyczaj jakości, ostre i realistyczne w całym zakresie ustawień przysłony. Do uzyskania pięknego, naturalnie wyglądającego rozmycia tła przyczynia się 11-listkowa przysłona kołowa i kompensacja aberracji sferycznej na etapie projektowania i produkcji. Gładki, głęboki bokeh powstający po otwarciu przysłony do F1.4 umożliwia wyeksponowanie głównego motywu, na przykład portretowanej osoby.

Obiektyw FE 50 mm F1.4 GM jest wyposażony w dwie soczewki XA (extreme aspherical), skutecznie kompensujące dystorsję i większość rodzajów aberracji. Soczewka ze szkła ED (o bardzo małej dyspersji) zapobiega powstawaniu aberracji chromatycznej, dzięki czemu odwzorowywany obraz jest ostry i wyraźny, bez śladu przekłamań barw. Połączenie tych dwóch rodzajów soczewek przyczynia się do uzyskania wysokiej rozdzielczości obrazu w całym kadrze. Całości dopełnia powłoka Sony Nano AR II, tłumiąca refleksy w ujęciach pod światło.

Kiedy obiektyw FE 50 mm F1.4 GM pracuje w trybie automatycznej regulacji ostrości, minimalna odległość między matrycą aparatu a obiektem wynosi 41 centymetrów, a powiększenie 0,16×i. Tak mały dystans oznacza jeszcze większą uniwersalność podczas fotografowania i filmowania.

Maksymalna uniwersalność dzięki niezwykle małym wymiarom

Obiektyw FE 50 mm F1.4 GM to jedna z najbardziej zaawansowanych konstrukcji optycznych stworzonych przez firmę Sony, z precyzyjnie ukształtowanymi soczewkami XA, mocnymi silnikami liniowymi XD (extreme dynamic) i najnowszym, kompaktowym modułem przysłony kołowej. Elementy te odegrały pierwszorzędną rolę w projektowaniu jasnego obiektywu o wysokiej rozdzielczości, który ma tylko 80,6 mm, 96,0 mm długości i 516 gramów wagi. Obiektyw jest więc o jedną trzecią lżejszy i ma o 15% mniejszą objętość niż standardowe modele o porównywalnych parametrachii.

Po połączeniu obiektywu FE 50 mm F1.4 GM z korpusem Sony powstaje kompaktowy, niezwykle uniwersalny zestaw do fotografowania i filmowania. Tak duża poręczność i efektywne działanie w słabym oświetleniu pozwalają używać obiektywu w najróżniejszych zastosowaniach: portretowych, krajobrazowych, ślubnych i podróżniczych. Małe wymiary będą również atutem w przypadku montażu na gimbalu lub dronie.

Szybki, dokładny, niezawodny system AF

Obiektyw FE 50 mm F1.4 GM ma niezwykle szybki i dokładny system AF, dzięki czemu będzie niezawodnym narzędziem w rękach każdego twórcy. Autofokus działa o 90% szybciejiii niż w standardowych modelach o porównywalnych parametrachii. Do przemieszczania grupy soczewek ostrości służą mocne silniki liniowe Sony XD, sterowane z użyciem zaawansowanych algorytmów zapewniających płynność i szybkość działania. W połączeniu z najnowszymi korpusami Sony α obiektyw pozwala szybko ustawiać ostrość i śledzić obiekty nawet przy minimalnej głębi ostrości, gdy przysłona jest otwarta do F1.4.

Silniki liniowe XD i algorytm sterujący ich pracą optymalizują reakcje systemu, zwiększają dokładność ustawiania ostrości i ograniczają wibrację. W rezultacie autofokus działa cicho i finezyjne. Umożliwia płynną rejestrację i śledzenie obiektów z szybkością do 120 kl./s, co stanowi dużą zaletę dla autorów filmów. Niezawodne, automatyczne ustawianie ostrości podczas pracy w pojedynkę lub z małym zespołem może radykalnie zwiększyć efektywność pracy i twórczą swobodę. Aby zapewnić najwyższą jakość obrazu, obiektyw FE 50 mm F1.4 GM jest wyposażony w najnowsze rozwiązania zapobiegające zmianom kąta widzenia podczas ustawiania ostrości. Jest również zgodny z funkcją kompensacji „oddychania”iv wybranych korpusów α.

Intuicyjna obsługa i wyjątkowa niezawodność

Obiektyw zaprojektowano tak, aby umożliwić twórcom maksymalnie efektywną pracę. System Linear Response MF zapewnia bezpośrednie, powtarzalne reakcje na delikatne ruchy pierścienia podczas ręcznej regulacji ostrości. FE 50 mm F1.4 GM to również pierwszy stałoogniskowy obiektyw Sony z przełącznikiem blokady przysłony. Średnica filtra wynosi 67 mm. Oznacza to możliwość używania tych samych filtrów, co na dwóch innych obiektywach G Master: FE 24 mm F1.4 i FE 35 mm F1.4.

Obsługę ułatwiają umieszczone w dwóch miejscach przyciski blokady ostrości, których funkcję można zmienić w menu korpusu. Przełącznik trybu ostrości pozwala na bieżąco przełączać tryb automatyczny i ręczny, odpowiednio do aktualnych warunków pracy.

Przednią soczewkę obiektywu FE 50 mm F1.4 GM pokrywa fluorowa powłoka, która przeciwdziała osadzaniu się wody, tłuszczu i innych zanieczyszczeń. Odporna na pył i wilgoćv konstrukcja  zwiększa niezawodność podczas pracy w plenerze w trudnych warunkach. Dzięki tym rozwiązaniom twórcy mogą bez obaw używać obiektywu w niemal każdej sytuacji.

Dostępność

Nowy obiektyw FE 50 mm F1.4 GM będzie w sprzedaży u autoryzowanych dealerów Sony od marca 2023 roku.

Źródło: Sony Corporation

www.sony.net

Dodatkowe informacje:

Uwagi:
i 38 cm i 0,13× w trybie MF
ii Np. Planar T* FE 50 mm F1.4 ZA
iii Warunki testowe Sony.
iv Informacje o zgodności podano pod adresem https://www.sony.net/dics/breathing/ Dotyczy tylko trybu filmowania. Użycie tej funkcji może nieznacznie zmienić kąt widzenia i jakość obrazu. Nie gwarantuje się skuteczności kompensacji we wszystkich sytuacjach.
v Bez gwarancji 100% odporności na pył i wilgoć.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Havas wprowadza strategię Converged
Agencja mediowa Havas, kluczowy partner biznesowy w zakresie zintegrowanych rozwiązań komunikacyjnych, ogłosiła wprowadzenie innowacyjnych zmian w obszarze strategii oraz inwestycji, aby odpowiedzieć na stale rosnące potrzeby klientów.
Endless profrekwencyjnie dla fundacji Alliance4Europe
Endless zrealizowała kampanię profrekwencyjną do Parlamentu Europejskiego na zlecenie fundacji Alliance4Europe. Agencja jest odpowiedzialna zarówno za ideę strategiczną, jak i kreatywną.
Makłowicz znów inspiruje w kampanii Browaru Fortuna
Trwa kampania piw marki Miłosław&Makłowicz ArcyIPA i premierowego ArcyLager z portfolio Browaru Fortuna. To seria współtworzona z Robertem Makłowiczem. Za realizację odpowiada agencja Pomarańcza.
Timecode: rebranding na 20-lecie
Dom produkcyjny Timecode Film Production świętuje w tym roku 20-lecie swojej działalności. Z okazji jubileuszu Timecode zaprezentował nowe logo i komunikację wizualną.
Akcjonariat pracowniczy w agencji Verbum
Notowana na giełdzie agencja MPL VERBUM SA wprowadza program, w ramach którego pracownicy będą mogli stać się współwłaścicielami firmy. Program ESOP (Employee Stock Option Plan) umożliwi im nabycie udziałów firmy na preferencyjnych warunkach, co jest elementem strategii wzmacniania motywacji i lojalności kluczowych członków zespołu. W ramach programu...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764