logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sony ogłasza wejście nowej generacji projektorów laserowych

  PR 27.10.2021, przeczytano 298 razy
ilustracja

Oferta Sony dla biznesu i edukacji powiększa się o dwa nowe, laserowe projektory – VPL-FHZ80 i VPL-FHZ85 o rozdzielczości WUXGA. Jak przystało na urządzenia z nowoczesnym źródłem światła są one trwałe (do 20 000h), praktycznie bezobsługowe, a ich jasność utrzymuje się na stabilnym poziomie. Legendarna już jakość obrazu Sony i rozbudowany zestaw funkcji sprawi, że eksploatacja będzie jeszcze wygodniejsza, łatwiejsza i bardziej satysfakcjonująca.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sony-oglasza-wejscie-nowej-generacji-projektorow-laserowych,393551,artykul.html

Atrakcyjne są również warunki gwarancyjne nowych projektorów. Standardowo jest to 5 lat gwarancji albo 12 000 godzin. W tym przypadku – w razie awarii – pojawia się kurier z pudełkiem, a projektor po naprawie wraca na swoje miejsce. Drugi wariant to 5 lat albo 12 000 godzin – a urządzenie w razie usterki wymieniane jest na nowe. Można skorzystać też opcji – 5lat albo 20 000 godzin – także z natychmiastową wymiana na nowy egzemplarz.

Dostępność VPL-FHZ85 jest przewidywana jeszcze w tym roku, zaś VPL-FHZ80 możemy spodziewać się w styczniu 2022r.  Koszty będą kształtowały się na poziomie:

  • VPL-FHZ80 - 4790 euro + 23% VAT
  • VPL-FHZ85 - 5450 euro + 23% VAT

- Pamiętam kiedy w 2013 roku na rynek trafił pierwszy laserowy projektor Sony VPL-FHZ55  – wielu twierdziło, że technologia laserowa się nie przyjmie, bo jest za droga. Dzisiaj wprowadzamy dziewiątą generację i Sony, na rynek biznesowy i edukacyjny, produkuje już wyłącznie projektory z laserowym źródłem światła. Cieszą się one dużym uznaniem i stanowią obecnie znaczną część sprzedaży. – informuje Piotr Gajewski Dealer Manager, Sony Professional Displays & Solutions

Ta koncentracja na laserowych projektorach wynika m. in z polityki ekologicznej Sony. Urządzenia mają energooszczędne funkcje, są bardziej przyjazne dla środowiska i trwałe. Wiąże się to również z trendem rezygnacji z rtęciowych lamp stosowanych w tradycyjnych projektorach

Najnowsze urządzenia – VPL-FHZ80 i VPL-FHZ85 powstały z myślą o wykorzystaniu na wyższych uczelniach, w salach konferencyjnych i muzeach. Charakteryzują się przede wszystkim wysoką jasnością, którą po raz pierwszy Sony podaje w formie dwóch wartości  – średnia z całego ekranu 7300 lumenów (8000 lumenów w centralnym punkcie obrazu) w modelu VPL-FHZ85 i 6000 lumenów średnia z całego ekranu (6500 lumenów w centralnym punkcie obrazu) w VPL-FHZ80.  Po raz pierwszy też przy w specyfikacji projektorów, oprócz standardowych 20 000 godzin żywotności, pojawia się żywotność w trybie średnim – 30 000 godzin.

Na uwagę zasługuje również zestaw przemyślanych funkcji i najnowsze technologie zastosowane w projektorach.

Obraz i Colour Contrast są na bardzo dobrym poziomie ponieważ zastosowano nowe panele z polaryzatorem optycznym czyli takie, które lepiej kierunkują przepływ światła. Nie jest ono rozpraszane wewnątrz panelu dzięki czemu odwzorowanie, przejścia tonalne i kontrast są lepsze.

W laserowych projektorach Sony zamknięte jest źródło światła, a nie cały silnik optyczny.

Technologia Sony Reality Creation analizuje i przetwarza sygnał w czasie rzeczywistym, by zapewnić czystość i wyrazistość wyświetlanego obrazu. Oba projektory obsługują sygnały wejściowe 4K 60p, co umożliwia podłączanie źródeł obrazu 4K.  Technologia Reality Creation zwiększa ogólną ostrość, rozdzielczość i jakość wyświetlanych filmów, grafiki i napisów. Nowa funkcja Reality Text poprawia natomiast czytelność liter i precyzję linii podczas prezentacji z dużą ilością tekstu – poprzez poprawę kontrastu.

Funkcja „Inteligentne ustawienia”, optymalizuje parametry urządzenia dostosowując je do środowiska pracy.  Nowa funkcja Bright View pozwala utrzymać kontrast i intensywność barw w jasnych pomieszczeniach. Kolejną nowością jest funkcja Ambiance, która mierzy jasność w pomieszczeniu i odpowiednio dostosowuje ustawienia funkcji Bright View, wzmocnienia kolorów i funkcji Reality Creation. Za niezawodne działanie i zmniejszone wymagania konserwacyjne odpowiada efektywny system chłodzenia i system automatycznego czyszczenia filtra.

Projektory mają wymienną optykę, ale w zestawie są standardowe obiektywy. Wyróżnia je największy w tej klasie sprzętu zakres zmiany osi obiektywu w pionie, wynoszący 70%. Za elastycznością instalacji przemawia również możliwość montowania w różnych orientacjach. Można skonfigurować  automatyczne włączanie zasilania, automatyczny wybór wejścia i zasilanie przez złącze USB, które umożliwia bezprzewodowe prowadzenie prezentacji. Ta funkcja jest bardzo atrakcyjna. Zasilanie jest wystarczające, żeby korzystać z  Apple TV, Chrome Cast czy Wireless display – nie potrzebny jest drugi kabel zasilający.

Funkcja klonowania danych pozwala na skopiowanie ustawień projektora do pamięci USB i przeniesienie ich do kolejnych urządzeń.  W przypadku zastępowania projektorem Sony urządzenia innej marki można skorzystać z emulacji komend. Nie trzeba przeprogramowywać systemu sterowania tylko wystarczyć właczyć tryb emulacji protokołów sterujących.  Do nowych funkcji należy tez tryb regulacji głośności działania projektora.

Projektory VPL-FHZ80 / VPL-FHZ85 ważą ok. 14kg co w tej klasie urządzeń jest bardzo dobrym wynikiem i są dostępne w czarnej albo białej obudowie.

Źródło: Sony Corporation

www.sony.net

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sony zdobywcą ośmiu nagród w konkursie EISA 2022
Firma Sony ma przyjemność poinformować, że jakość i innowacyjność jej produktów po raz kolejny zyskały uznanie Europejskiego Stowarzyszenia Obrazu i Dźwięku (European Imaging and Sound Association — EISA). EISA nagrodziła łącznie osiem produktów Sony, w tym korpus α7 IV w kategorii „Aparat pełnoklatkowy”, smartfon...
IAB HowTo: Join the Game - konferencja nt. marketingu gamingowego
Jak metaverse zmienia podejście do obecności reklamodawców w digitalu? Jak wiele wspólnego mają użytkownicy metaverse z graczami? Jak wykorzystać te podobieństwa w działaniach marketingowych? Czy esport jest gotowy na sponsoring sportowy? Jak prowadzić działania ze streamerami i influencerami gamingowymi? O tym, i wielu innych zagadnieniach, opowiedzą najlepsi branżowi...
Nowa Business Development Director w Proxi.cloud
Iwona Kołodziejek została nową Business Development Director w firmie technologicznej Proxi.cloud, będącej liderem w zakresie geolokalizacji, monitoringu ruchu w sklepach oraz geobehawioralnego kierowania reklam. Na nowym stanowisku będzie odpowiadać za zwiększanie rozpoznawalności marki i rozwijanie współpracy z Klientami, co w długoterminowej perspektywie ma...
Growth Summer Days: Dlaczego UX musi być długofalowym procesem?
Ostatni webinar z tej serii cyklu Growth Summer Days dla osób odpowiadających za online marketing i UX produktów cyfrowych 
Agencja Stor9_ rozpoczyna współpracę z Fabryką Cukierniczą „KOPERNIK” S.A. w zakresie obsługi 360. Agencja będzie odpowiedzialna za stworzenie kompleksowej i długoterminowej strategii komunikacji dla marki KOPERNIK oraz najważniejszych produktów w portfolio, a także wyprodukowanie kampanii reklamowej z okazji 260 lecia marki.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764