logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sony RX100 VII: wydajność korpusu α9 i kieszonkowe wymiary

  PR 26.07.2019, przeczytano 749 razy
ilustracjastrzałka

Firma Sony ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego aparatu z serii RX: RX100 VII (DSC-RX100M7). Model ten, oparty na rozwiązaniach technicznych z pełnoklatkowego korpusu bezlusterkowego Sony α9, wyznacza nowe standardy działania aparatu kompaktowego. Jego użytkownicy mają więc pewność, że mimo kieszonkowych wymiarów ich aparat zapewnia profesjonalną jakość zdjęć wykonywanych w codziennych sytuacjach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sony-rx100-vii%3A-wydajnosc-korpusu-%CE%B19-i-kieszonkowe-wymiary,383376,artykul.html

Kluczowymi podzespołami aparatu RX100 VII są nowo opracowany warstwowy przetwornik CMOS Exmor RS typu 1,0" i procesor obrazu BIONZ X najnowszej generacji. Ich połączenie zaowocowało niespotykaną wcześniej wydajnością systemu AF oraz szybkością osiąganą dotychczas wyłącznie przez korpus α9. Elastyczność podczas zdjęć to także rezultat zastosowania obiektywu ZEISS Vario-Sonnar T* 24–200 mmviii F2,8 – F4,5. Dzięki dużemu zakresowi ogniskowych aparat RX100 VII sprawdzi się w różnorodnych zastosowaniach, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych.

Nowy standard wydajności systemu AF w aparacie kompaktowym

Aparat RX100 VII wyposażono w najlepszy na świecie[v] system AF z 357 umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej polami AF wykrywającymi fazę oraz 425 polami wykrywającymi kontrast. Ulepszenia w sterowaniu napędem obiektywu skróciły ponadto ustawianie ostrości do najmniejszej na świeciev wartości: 0,02 s[vi]. Znaczącą zmianą w działaniu automatyki ostrości i ekspozycji podczas zdjęć seryjnych[xiii] jest wyliczanie parametrów AF/AE nawet 60 razy na sekundę[ii] oraz utrwalanie dynamicznych akcji z szybkością do 20 kl./s[iii], ze śledzeniem ostrości i ekspozycji.

Przetwornik obrazu umożliwia obecnie fotografowanie bez zaników obrazu[iv]. Oznacza to, że podgląd pozostaje widoczny nawet przy zdjęciach z szybkością 20 kl./s[iii], jak w modelu α9. Nowością w aparacie RX100 VII jest tryb zapisu „Pojedyncza seria zdjęć”[ix]. Pozwala on fotografować w formacie JPEG/RAW z szybkością do 90 kl./s[x], z użyciem migawki niwelującej zniekształcenia. W trybie „Pojedyncza seria zdjęć”[ix] dynamiczne akcje są utrwalane tak, jak na pojedynczych zdjęciach. Aparat wykonuje jednak 7 zdjęć w szybkością 90, 60 lub 30 kl./s, umożliwiając wybór najlepszego momentu.

RX100 VII jest pierwszym aparatem kompaktowym z funkcjami „Śledzenie w czasie rzeczywistym” oraz „Ustawianie ostrości na oczy w czasie rzeczywistym”. Pierwsza z nich, wykorzystująca najnowszy algorytm Sony, rozpoznaje obiekty z użyciem sztucznej inteligencji i gwarantuje maksymalną precyzję przy ich utrwalaniu, również za pomocą panelu dotykowego z tyłu aparatu. „Ustawianie ostrości na oczy w czasie rzeczywistym” to najnowsza wersja renomowanej, opartej na sztucznej inteligencji technologii Sony Eye AF. Rozpoznaje ona obiekty w celu wykrycia oczu i ich analizy w czasie rzeczywistym, a przez to zwiększa wydajność, szybkość i dokładność działania funkcji Eye AF przy fotografowaniu ludzi i zwierząt[vii]. W rezultacie fotograf może skoncentrować się wyłącznie na kompozycji ujęcia[xiv].

Narzędzie do filmowania

Aparat RX100 VII jest lekki i nieduży: waży około 302 g przy wymiarach 102 x 58 x 43 mm[xv]. Oznacza to, że można go stale mieć przy sobie i zainstalować tam, gdzie nie zmieszczą się większe modele. Tym bardziej zaskakujący jest więc zestaw profesjonalnych funkcji do filmowania, które znakomicie ułatwią pracę autorom wideoblogów i innym twórcom treści:

  • Wewnętrzny zapis filmów 4K w formacie XAVC S o dużej przepływności, z indywidualnym odczytem wszystkich pikseli bez ich łączenia w grupy[xi]
  • Śledzenie ostrości w czasie rzeczywistym i ustawianie ostrości na oczy w czasie rzeczywistym w czasie filmowania
  • Stabilizator obrazu 4K Active SteadyShot, 8-krotnie wydajniejszy niż standardowy stabilizator 4K SteadyShot[xvi]
  • Wbudowane wejście mikrofonowe[xvii]
  • Krzywe Hybrid Log-Gamma (HDR) / S-Gamut3.Cine/S-Log3, S-Gamut3/S-Log3
  • Zgodność z dodatkiem „Movie Edit” do aplikacji mobilnej Imaging Edge umożliwiającym stabilizację i edycję filmów
  • Zapis filmów w układzie pionowym[xviii]
  • Funkcja nagrywania interwałowego[xix] do tworzenia animacji poklatkowych
  • Tryb Super Slow Motion[xx]: nagrywanie z szybkością do 1000 kl./s
  • Możliwość obrócenia ekranu o 180 stopni: ułatwienie przy filmowaniu wideoblogów

RX100 VII wyznacza nowe standardy fotografowania i filmowania aparatem kompaktowym — mówi Yann Salmon-Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe. — Jesteśmy przekonani, że jego fenomenalna szybkość i system AF spotkają się z bardzo dobrym przyjęciem klientów. Świadomość, że ich aparat dorównuje potencjałem modelowi α9, przełoży się na pełne zaufanie do tego modelu.

Nowy futerał na aparaty z serii RX100

Nowością w ofercie akcesoriów Sony do aparatów z serii RX100 jest wykonany z materiału o wyglądzie skóry futerał ochronny z osłoną obiektywu i paskiem na ramię (LCJ-RXK). Zapewnia on dostęp do gniazda mikrofonowego i złącza USB, można więc ładować aparat i przesyłać obrazy bez jej zdejmowania.

Dostępność

Dostawy aparatu RX100 VII i futerału LCJ-RXK do Europy rozpoczną się w sierpniu 2019 r.

Pełne dane techniczne produktu znajdują się pod adresem:

Artykuły, filmy i nowe zdjęcia wykonane najnowszymi aparatami i innymi produktami Sony α można też znaleźć w serwisie https://www.sony.pl/alphauniverse. Ten europejski portal fotograficzny Sony ma 22 wersje językowe i zawiera informacje o produktach i konkursach oraz aktualne listy krajowych wydarzeń związanych z produktami Sony.

Źródło: Sony

Dodatkowe informacje:

[i] Rozdzielczość efektywna, w przybliżeniu.
[ii] Gdy używana jest migawka elektroniczna, dla czasów otwarcia migawki 1/60 s i krótszych.
[iii] Gdy używana jest migawka elektroniczna, w trybie zdjęć seryjnych „Hi”. Dla czasów otwarcia migawki 1/60 s i krótszych.
[iv] Gdy używana jest migawka elektroniczna. Im dłuższy czas otwarcia migawki, tym mniejsza częstotliwość odświeżania ekranu.
[v] Wśród aparatów cyfrowych z niewymiennym obiektywem i przetwornikiem obrazu typu 1,0". Stan na lipiec 2019 r., badanie Sony.
[vi] Pomiar wewnętrzny, norma Camera & Imaging Products Association, przy f = 9,0 mm (szeroki kąt), EV 6,6, automatyce programowej, trybie ustawiania ostrości AF-A i centralnym obszarze AF.
[vii] Tryb ustawiania ostrości w czasie rzeczywistym na oczy zwierząt działa tylko przy fotografowaniu. Nie można go łączyć z funkcją śledzenia ostrości. Nie są rozpoznawane oczy pewnych zwierząt. Efektywność ustawiania ostrości zależy od sceny i właściwości motywu.
[viii] Kąt widzenia (w przeliczeniu na format 35 mm).
[ix] W jednej serii wykonywanych jest siedem fotografii. Ostrość i ekspozycja są nastawiane na pierwsze zdjęcie.
[x] Przy wybranym trybie zapisu „Pojedyncza seria zdjęć: Hi”.
[xi] 3840 × 2160 pikseli. Do nagrywania filmów w formacie XAVC S wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej. Do nagrywania przy przepływności 100 Mb/s wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC UHS-I (U3). Kiedy funkcja „Temp. auto. wyłącz.” jest ustawiona na „Standardowa”, czas wykonywania zdjęć seryjnych jest ograniczony do mniej więcej 5 minut.
[xii] Aby wyświetlać filmy HDR (HLG), należy za pomocą przewodu USB podłączyć ten produkt do telewizora Sony zgodnego z HDR (HLG).
[xiii] W porównaniu z modelem RX100 VI.
[xiv] Aparat pozwala na wybór lewego lub prawego oka zarówno w menu, jak i przy użyciu panelu dotykowego.
[xv] Szerokość × wysokość × głębokość.
[xvi] Kąt kompensacji obrazu przy minimalnej ogniskowej (w porównaniu ze standardowym trybem 4K).
[xvii] Do podłączenia mikrofonu bez użycia zestawu z uchwytem niezbędne jest dodatkowe wyposażenie.
[xviii] Odtwarzanie filmów w aparacie odbywa się w układzie poziomym. Możliwość odtwarzania filmów w pionie zależy od urządzenia.
[xix] Podczas nagrywania interwałowego nie działa funkcja Wi-Fi.
[xx] Nie jest możliwe nagrywanie dźwięku. Wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej.
[xxi] W tym jeden w korpusie aparatu RX100 VII.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Folie magnetyczne Coala MagForce dostępne w Antalis
Antalis wprowadza na rynek Coala MagForce, folię magnetyczną nowej generacji, która zapewnia większą siłę trzymania przy jednoczesnej redukcji wagi.
21 czerwca br. Shell wystartował z akcją promocyjną, w ramach której klubowicze Shell ClubSmart mogą zaoszczędzić do 40 gr na litrze paliwa. Z oferty można skorzystać przez 7 dni w tygodniu, tankując minimum 10 l wskazanego paliwa. Promocja potrwa do 15 września 2024 r.
Sekretne zakupy zwierząt domowych w kampanii Frisco
Sklep internetowy Frisco poszerza ofertę asortymentową produktów dla zwierząt domowych. Kategoria Dla Zwierząt obejmuje teraz szeroki wybór karm i przysmaków. To odpowiedź na zapotrzebowanie klientów na kompleksowe zakupy online również dla czworonożnych członków rodziny. W nowej kampanii „Sekretne zakupy zwierząt domowych” lider...
AMS: efektywnościowe rozliczanie retargetowanych reklam wideo
Efektywnościowy model rozliczenia Cost Per View (CPV) jest już dostępny w AMS w retargetingu reklamy OOH na urządzenia mobilne i uwzględnia tylko spoty reklamowe obejrzane w całości.
Saatchi & Saatchi kampanią loterii konsumenckiej OBI
Agencja Saatchi & Saatchi (Publicis Groupe) odpowiada za koncept strategiczno-kreatywny oraz realizację materiałów kampanii promującej „Wielką Loterię w aplikacji heyOBI”. Działania obejmują telewizję, social media oraz content video.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764