logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sony World Photography Awards 2018: nowe kategorie i program grantów

  PR 23.06.2017, przeczytano 549 razy
ilustracjastrzałka

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń na jeden z najważniejszych konkursów fotograficznych na świecie: Sony World Photography Awards 2018. Udział w nim jest bezpłatny, a prace można przesyłać za pośrednictwem witryny www.worldphoto.org.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sony-world-photography-awards-2018%3A-nowe-kategorie-i-program-grantow,32913,artykul.html

W XI edycji wprowadzono dwie nowe, trudne kategorie konkursu profesjonalnego: „Kreatywność” i „Odkrycie”. Ważną nowością jest również możliwość otrzymania przez laureatów grantów na realizację przyszłych projektów fotograficznych.

Organizowany przez World Photography Organisation konkurs fotograficzny Sony World Photography Awards to nie tylko największa tego typu impreza na świecie — ma on również liczący się w branży wymiar opiniotwórczy. Kolejne edycje, w których nagradzane są najlepsze fotografie z ubiegłego roku, przynoszą rozgłos i dają możliwości rozwoju fotografom z całego świata.

Zainteresowanie, z jakim spotkałem się po zdobyciu tytułu Fotografa Roku, przeszło moje najśmielsze wyobrażenia — mówi zwycięzca konkursu Sony World Photography Awards 2017 Frederik Buyckx. — Otworzyło się przede mną wiele nowych drzwi, a co równie ważne, nagroda zachęciła mnie do dalszych prac nad własnymi projektami.

Nowe kategorie profesjonalne: wyraz zmian w fotografii jako środku przekazu

Wobec zmian zachodzących w sposobie wykorzystania fotografii organizatorzy edycji 2018 wprowadzili dwie nowe kategorie konkursu profesjonalnego: „Kreatywność” i „Odkrycie”.

Obie te kategorie dodano z myślą o twórcach, którzy w awangardowy sposób posługują się środkiem przekazu, jakim jest fotografia. Jurorzy tych kategorii będą zwracać szczególną uwagę na oryginalność, eksperymentalny charakter prac i wyobraźnię twórców — w nadziei na odkrycie talentów, które w przeciwnym razie pozostałyby niedostrzeżone. We wszystkich kategoriach do kluczowych elementów oceny należą interpretacja artystyczna, spójność i sprawność techniczna.

W bieżącej edycji Sony World Photography Awards zaplanowano cztery konkursy:

Profesjonalny: 10 kategorii, w których oceniana jest całość zgłoszonego materiału (5–10 zdjęć)

Otwarty: na najlepsze pojedyncze zdjęcie zgłoszone w jednej z 10 kategorii

Młodzieżowy: dla młodych fotografów w wieku od 12 do 19 lat, będących autorami pojedynczego zdjęcia o zadanym temacie

Program uniwersytecki Student Focus: dla studiujących na kierunkach związanych z fotografią

Pełną listę kategorii konkursowych i ich opisy zamieszczono pod adresem www.worldphoto.org/sony-world-photography-awards

Nowy program Sony Grant na realizację projektów fotograficznych

Aby otworzyć dodatkowe możliwości przed fotografami biorącymi udział w konkursie profesjonalnym i studenckim, w tegorocznej edycji wprowadzono także nowy program grantów.

Wybrani zwycięzcy kategorii profesjonalnych w edycji 2018 otrzymają od Sony granty w wysokości 7000 USD, które będą mogli przeznaczyć na wybrane przez siebie projekty fotograficzne.

Oprócz tego wszyscy finaliści konkursu studenckiego Student Focus otrzymają po 3500 USD na wspólną pracę nad nowym zleceniem z Sony i World Photography Organisation.

Formalizację programu Sony Grant w edycji 2018 poprzedził udany projekt pilotażowy, w którym udział wzięło troje zwycięzców kategorii profesjonalnych konkursu Sony World Photography Awards Professional 2016: Amélie Labourdette, Maroesjka Lavigne i Nikolai Linares. Te pierwsze granty Sony przyczyniły się do realizacji cyklu dokumentalnego poświęconego młodym toreadorom w Hiszpanii (Linares), serii zdjęć przedstawiających krajobrazy Islandii i Namibii (Lavigne) oraz studium wpływu człowieka na tunezyjską pustynię (Labourdette).

Więcej informacji o zdobywcach grantów Sony z roku 2017 zamieszczono poniżej, w sekcji „Informacje uzupełniające”. Zdjęcia z tych cykli są dostępne w serwisie press.worldphoto.org

Nagrody: globalny rozgłos, wystawy i cyfrowy sprzęt fotograficzny


Zwycięzcy wszystkich kategorii konkursu profesjonalnego, otwartego, młodzieżowego i studenckiego otrzymają cyfrowy sprzęt fotograficzny Sony.

Oprócz tego zdobywca tytułu Fotografa Roku otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 USD, a zwycięzca całego konkursu otwartego — 5000 USD.

Prace wszystkich zwycięzców i wielu finalistów poszczególnych kategorii będą prezentowane na dorocznej wystawie Sony World Photography Awards Exhibition w Londynie, a następnie na całym świecie. Zdjęcia te zostaną również opublikowane w księdze laureatów konkursu. Wszyscy finaliści i zwycięzcy zyskują ponadto międzynarodowy rozgłos poprzez dedykowane kampanie marketingowe i prasowe.

Kalendarium edycji 2018

  • 4 grudnia 2017 r. — zakończenie przyjmowania zgłoszeń na konkurs studencki
  • 4 stycznia 2018 r. — zakończenie przyjmowania zgłoszeń na konkursy otwarty i młodzieżowy
  • 1 stycznia 2018 r. — zakończenie przyjmowania zgłoszeń na konkurs profesjonalny
  • 27 lutego 2018 r. — ogłoszenie listy finalistów
  • 27 marca 201 8r. — ogłoszenie zwycięzców w kategoriach otwartych i konkursie National Award
  • 19 kwietnia 2018 r. — ogłoszenie zdobywcy tytułu Fotografa Roku i zwycięzców poszczególnych kategorii profesjonalnych

Źródło: Sony

www.worldphoto.org

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gazetki Intermarché docenione przez branżę
W tegorocznej edycji programu AdRetail Inspirio gazetki supermarketów spożywczych Intermarché otrzymały podwójne wyróżnienie. Była to nagroda dla Najlepszej Gazetki wśród Supermarketów, a także Najczęściej Wyświetlanej Gazetki w serwisach Grupy AdRetail w 2018 roku w kategorii Sklepy Wielobranżowe. Praca włożona w produkcję tych...
5. edycja konkursu Chespa Packaging Design: Słoik miodu lub butelka wina
Trwa nabór prac do piątej edycji konkursu Chespa Packaging Design. W tym roku zadania projektowe przygotowane zostały przez partnera konkursu, firmę: Piwnice Półtorak Wine & Spirits oraz przez organizatora konkursu – firmę Chespa. Termin nadsyłania projektów upływa 20.04.2019 r.
Konkurs na SIW Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych i Finansowych
Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych i Finansowych w Łodzi ogłasza konkursu na System Identyfikacji Wizualnej. Termin nadsyłania prac upływa 15 kwietnia.
Zyxel Multy U zdobywa nagrodę If Design Award 2019
Urządzenie Multy U otrzymało nagrodę iF DESIGN AWARD 2019 w kategorii rozwiązań telekomunikacyjnych. To jedna z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród w dziedzinie wzornictwa produktowego.
Butelka Björn w gronie zwycięzców konkursu Art of Packaging 2019
Butelka wódki Björn, produkowanej przez BZK Alco, zwyciężyła w Art of Packaging 2019 w kategorii Proffesional 2019 Opakowanie Pragnienia. Jurorzy oceniali ponad pół tysiąca projektów, spośród których nagrodzono tylko 24 w różnych kategoriach. Ideą konkursu jest promowanie kreatywności i innowacyjności w branży opakowań na rynku...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764