logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sony World Photography Awards 2022: znamy zdobywcę Poland National Award

   11.02.2022, przeczytano 712 razy
ilustracjastrzałka
Turquoise Lake Marcin Giba, Poland, Winner, National Awards, Sony World Photography Awards 2022

World Photography Organisation i Sony Polska mają przyjemność poinformować, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2022 otrzymał Marcin Giba.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sony-world-photography-awards-2022%3A-znamy-zdobywce-poland-national-award,394751,artykul.html

Program National Award to wspólna inicjatywa World Photography Organisation i Sony służąca promowaniu lokalnych fotografów z całego świata. Do tegorocznej edycji zakwalifikowano zdjęcia z 61 krajów.

Na konkurs Sony World Photography Awards 2022 napłynęło łącznie ponad 340 tysięcy fotografii z 211 krajów i terytoriów. Zwycięzców konkursu National Award wyłoniono spośród autorów ponad 170 tysięcy zdjęć zgłoszonych na konkurs otwarty.

Marcina Gibę nagrodzono za zdjęcie zatytułowane Turquoise Lake („Turkusowe jezioro”), zgłoszone na konkurs otwarty w kategorii Krajobraz. Zdjęcie, zrobione w Polsce w 2021 r., ukazuje wybrzeże jeziora o niezwykłych, turkusowych wodach.

Zdobywca nagrody Poland National Award pochodzi z Rybnika. Ukończył Instytut Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie (Czechy). Fotografuje od ponad 20 lat. Jest dyrektorem artystycznym Rybnickiego Festiwalu Fotografii. Marcin Giba za swoje prace był wielokrotnie nagradzany.

— Jest mi niezmiernie miło, że to właśnie moje zdjęcie zostało uhonorowane nagrodą Poland National Award — mówi zwycięzca. — To dla mnie ogromne wyróżnienie! Fotografię turkusowego jeziorka wykonałem w Polsce za pomocą drona, jesienią 2021 roku. Niech nikogo nie zwiedzie niezwykły błękit wody i kolor piasku: tam nie można się kąpać, a woda jest trująca. Ten krajobraz to wynik ingerencji człowieka w środowisko naturalne. Zdjęcie pochodzi z mojego długoterminowego projektu Podniebne Obrazy, z cyklu Natural.

Jako zdobywca nagrody Poland National Award Marcin Giba otrzyma cyfrowy sprzęt fotograficzny Sony, a jego zdjęcie znajdzie się na wystawie Sony World Photography Awards oraz w pamiątkowym albumie.

Nazwiska zwycięzców konkursu studenckiego, młodzieżowego, otwartego i profesjonalnego Sony World Photography Awards 2022 zostaną ogłoszone 12 kwietnia 2022 r. Nagrodzone prace będą prezentowane od 13 kwietnia do 2 maja 2022 r. na wystawie w londyńskim Somerset House.

Źródło: Sony Corporation

www.sony.net

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Startuje 5-ta edycja konkursu animacji reklamowej Timecode Akcja Animacja
4 października ruszyła piąta edycja konkursu TIMECODE AKCJA ANIMACJA, którego celem jest umożliwienie zaistnienia w branży kreatywnej zdolnym twórcom i twórczyniom animacji reklamowej. Konkurs odbywa się pod hasłem CSR, a jego organizatorem jest dom produkcyjny Timecode Film Production.
100 tys. zł trafi do ilustratorki nowej książki dla dzieci wybranej przez Biedronkę w konkursie Piórko
Sieć sklepów Biedronka już po raz ósmy zorganizowała konkurs „Piórko” na najlepszą książkę dla dzieci. Rysunki do zwycięskiej książki o żabie Brerep wykona Silvia Pizzati, debiutująca ilustratorka, do której trafiła właśnie nagroda 100 tys. zł. Wydawnictwo za kilka tygodni trafi na sklepowe półki. Piórko to jedna z...
„Pierwsza pomoc ludzkości” nagrodzona w konkursie Golden Drum
"Pierwsza Pomoc Ludzkości" zrealizowana przez VMLY&R dla BNP Paribas Bank Polska oraz Polskiego Czerwonego Krzyża została nagrodzona dwiema statuetkami w konkursie Golden Drum.
World Photography Organisation ogłosiła skład jury konkursu Sony World Photography Awards 2023, nowe nagrody oraz daty wystaw. W konkursie pojawi się nowa nagroda w wysokości 5000 dolarów USA za wsparcie środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zorganizowana zostanie także indywidualna wystawa prac Fotografa Roku.
Wybrano jury pierwszej edycji konkursu The Next Gen of PR
W inauguracyjnej edycji The Next Gen of PR 2022 w jury zasiądzie 5-osobowe grono ekspertów z zakresu public relations i nowoczesnej komunikacji. Jury oceni prace będące odpowiedzią na brief partnera. W tym roku partnerem głównym konkursu została firma Danone.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764