logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sony World Photography Awards 2025

  PR 10.06.2024, przeczytano 358 razy
ilustracjastrzałka

1 czerwca 2024 r. rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń na 18. edycję konkursu Sony World Photography Awards. Udział w konkursie jest bezpłatny, a zdjęcia można zgłaszać za pośrednictwem strony worldphoto.org.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sony-world-photography-awards-2025,404577,artykul.html

Konkurs Sony World Photography Awards, będący ważnym corocznym wydarzeniem o globalnym zasięgu, ma na celu wyróżnienie najlepszych współczesnych fotografii, które kształtują dzisiejszy język wizualny. Zapewnia rozgłos i daje duże możliwości rozwoju fotografom z całego świata. Organizatorem imprezy jest World Photography Organisation — dział organizacji Creo zajmujący się fotografią. Konkurs zajmuje centralne miejsce w programie Creo, którego misją jest wspieranie talentów twórczych. Firma Sony wspiera konkurs, aby wspomagać nieustanny rozwój kultury fotograficznej na całym świecie i tworzyć globalną platformę dla najbardziej utalentowanych przedstawicieli tej sztuki.

Fotografowie z całego świata mają do wyboru cztery konkursy: Profesjonalny, w którym nagradzane są serie od 5 do 10 zdjęć w dziesięciu kategoriach tematycznych; Otwarty, w którym nagradzane jest najlepsze pojedyncze zdjęcie roku, także w dziesięciu kategoriach; Młodzieżowy, promujący utalentowanych fotografów w wieku do 19 lat oraz Studencki, przeznaczony dla studentów kierunków związanych z fotografią z całego świata.

W ramach konkursu SWPA przyznawane są także nagrody dla najlepszych fotografów z poszczególnych krajów (National Award i Regional Award), jak również Latin America Professional Award oraz Alpha Female Award. Uczestnicy mogą również rywalizować o nagrodę Zrównoważony rozwój, wprowadzoną we współpracy z Fundacją Narodów Zjednoczonych i firmą Sony Pictures.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a prace uczestników ocenia anonimowo jury, w skład którego wchodzą wybitni eksperci z branży fotograficznej.

NOWOŚCI W EDYCJI 2025

Nowa kategoria w konkursie profesjonalnym: Perspektywy

Uczestnicy edycji 2025 będą mogli zgłaszać prace w nowej kategorii profesjonalnej Perspektywy. Ich cykle zdjęć powinny opowiadać jakąś historię przy wykorzystaniu różnych formatów i gatunków — od podejścia dokumentalnego lub kreatywnego po łączenie portretów, krajobrazów i martwej natury — zestawionych w przemyślany sposób i poddanych spójnej edycji, z wyraźnie zaznaczoną narracją. Prace mogą zarówno stanowić nowe spojrzenie na dobrze znane historie i chwile z życia codziennego, jak i przedstawiać mniej znane subkultury lub być nowym wyobrażeniem lokalnych opowieści. Seria powinna nieść w sobie czytelny przekaz i dowodzić fascynacji tematem.

Temat konkursu studenckiego: Na początku

Uczestnicy tegorocznego konkursu studenckiego zmierzą się z tematem Na początku. Początek czegoś może fascynować i ekscytować, a dokumentowanie punktu w czasie lub przestrzeni, w którym coś się zaczyna, od zawsze stanowi popularny temat projektów fotograficznych.

W tym roku zadaniem studentów jest stworzenie cyklu od pięciu do dziesięciu zdjęć przedstawiających pierwszą część lub najwcześniejszy etap czegoś. Może to być obserwacja nowego życia, obraz początku czyjegoś dnia, zapis przygotowań i pierwszych chwil jakiegoś wydarzenia lub uroczystości czy też odkrywanie możliwości nowej technologii. Historia, podejście i styl fotograficzny zależą wyłącznie od uznania autorów.

Zdjęcia mogą być wykonane dowolnym urządzeniem i w dowolnym stylu. Kreatywność jest mile widziana, ale fotografowie muszą stosować się do opisu tematu.

Temat konkursu młodzieżowego: Temat wolny — Pokaż nam swoje najlepsze zdjęcia!

Uczestnicy tegorocznego konkursu młodzieżowego mogą nadesłać do trzech zdjęć, które zrobili w 2024 roku. Będą one oceniane pojedynczo. Dozwolone są wszystkie style fotografowania, gatunki i podejścia.

EDYCJA 2025: NAGRODY I TERMINY

Prace na konkurs Sony World Photography Awards można zgłaszać od 1 czerwca 2024 r. Pełny opis konkursu i poszczególnych kategorii można znaleźć na stronie worldphoto.org.

Przyjmowanie zgłoszeń na cztery konkursy zakończy się w następujących terminach:

  • Konkurs profesjonalny: 10 stycznia 2025 r., godz. 14:00
  • Konkurs otwarty: 3 stycznia 2025 r., godz. 14:00
  • Konkurs studencki: 29 listopada 2024 r., godz. 14:00
  • Konkurs młodzieżowy: 3 stycznia 2025 r., godz. 14:00

Zwycięzcy wszystkich kategorii konkursu profesjonalnego, otwartego, młodzieżowego i studenckiego otrzymają cyfrowy sprzęt fotograficzny Sony. Ponadto przyznane zostaną nagrody pieniężne w wysokości 25 000 dolarów USA dla Fotografa Roku, 5000 dolarów USA dla Fotografa Roku w konkursie otwartym oraz 5000 dolarów USA dla zdobywcy nagrody Zrównoważony rozwójFotograf Roku będzie także miał okazję zaprezentować swoje zdjęcia na indywidualnej ekspozycji w ramach wystawy Sony World Photography Awards w Londynie w następnym roku. Prace wszystkich zwycięzców i finalistów będą prezentowane w Londynie na corocznej wystawie pokonkursowej Sony World Photography Awards, a później także w innych krajach. Zostaną również opublikowane w albumie podsumowującym edycję konkursu.

Źródło: Sony Europe B.V.

worldphoto.org

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sukces studia kreatywnego Lens That na Festiwalu w Cannes
Kampanie współtworzone przez polskie studio kreatywne Lens That, specjalizujące się w rozwiązaniach Augumented Reality (AR) zostały dostrzeżone przez jury tegorocznego Festiwalu w Cannes. Prace Lens That wyróżniono aż dziewięcioma nagrodami w tym Grand Prix w kategorii Experience za kampanię "Refurb. Better than New." dla marki Phillips oraz 4 złotymi i 4...
Znamy skład Jury 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
Ponad 200 ekspertów podzielonych na 13 grup jurorskich oceni zgłoszenia do konkursu Effie Poland w ramach 26 kategorii komunikacyjnych. Jury jubileuszowej edycji obradować będzie cały wrzesień, a zwycięzców poznamy podczas gali, która odbędzie się 5.11.2024 r.
ONE House wyróżnione w konkursie EMMA
Podczas wczorajszej gali pierwszej edycji konkursu Effective Media & Marketing Awards (EMMA), agencja komunikacji marketingowej ONE House otrzymała wyróżnienie w kategorii Best Use of Marketing Toolkit za projekt „Moje gardło. Mój głos. Moja Isla”, zrealizowany dla marki Isla.
Konkurs POS Stars: ruszyły zgłoszenia
Prace można zgłaszać w 18 kategoriach: Napoje, Żywność, Alkohol, Kosmetyka, Elektronika, Display’e kartonowe, Display’e naladowe, Shelf decoration, Motoryzacja, Digital POS, Design Roku, Przemysł, Farmacja, POS EVENT, Kids, Rozrywka, Bezpieczeństwo i PETS POS.
III edycja Konkursu Wnętrze Roku SAW
Największy, najbardziej prestiżowy i w pełni niezależny konkurs dla architektów wnętrz w Polsce wciąż się rozwija. Nie tylko rośnie wartość nagród, ale też rozszerza się jego formuła– w tym roku debiutuje wyróżnienie za projektowanie zrównoważone. Najlepsze realizacje oceni jury złożone z uznanych ekspertów z wielu dziedzin...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764