logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Portfolio: Space Cat Industries wygrywa dwa projekty dla Philipsa

  PR 23.05.2024, przeczytano 345 razy
ilustracja

Agencja Space Cat Industries wygrała dwa projekty związane z platformą TikTok dla marki Versuni (Philips Domestic Appliances). Jeden przetarg obejmował kampanię influencer marketingową dla urządzeń z kategorii Philips Floor Care, natomiast drugi to współpraca związana z założeniem i prowadzeniem profilu marki Philips w kategorii Domestic Appliances na TikToku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/portfolio%3A-space-cat-industries-wygrywa-dwa-projekty-dla-philipsa,404321,artykul.html

Kampania Philips Floor Care

Kategoria Philips Floor Care to szerokie portfolio produktów przeznaczonych do kompleksowego dbania o podłogi w naszych domach. W jej skład wchodzą zarówno zaawansowane odkurzacze bezprzewodowe, jak i ułatwiające życie roboty sprzątające. Wybrana na drodze procesu ofertowego, agencja Space Cat Industries, odpowiadała za strategię, kreację i koordynację współpracy z influencerami. Wyselekcjonowani do współpracy twórcy mieli za zadanie pokazać w zadanych kontekstach wybrane produkty z kategorii Philips Floor Care. Do kampanii zostało zaangażowanych 15 zasięgowych twórców, którzy zarówno na swoich profilach na TikToku, jak i na Instagramie, pokazali jak korzystają z urządzeń sprzątających.

– W ofercie dla kategorii Philips Floor Care, propozycje kreatywne agencji Space Cat Industries wyróżniały się doskonałym zrozumieniem konwencji Short Social Video oraz ciekawym doborem twórców. Dla nas, jako marki, kluczowe było subtelne wplecenie komunikatów produktowych do materiałów twórców, przy zachowaniu ich oryginalnego, rozrywkowego i angażującego charakteru. Widząc efekty kampanii, możemy potwierdzić, że to osiągnęliśmy. Patrząc chociażby na przykłady materiałów od @mili0nerka czy @HelloYogi, można mówić o aspektach produktowych w lekki i zabawny sposób, przyciągając uwagę odbiorców. Co ciekawe, pod kilkoma materiałami rozgorzała dyskusja o tym, jakie imiona nadajemy swoim sprzętom odkurzającym, co świetnie wpłynęło na wyniki zaangażowania – mówi Marcin Kołda, Consumer Marketing Manager, Floor Care Poland.

Profil marki na TikToku

Proces związany z założeniem i prowadzeniem profilu Philips Home Living trwał od ostatniego kwartału 2023 roku. Zaangażowane były w nim osoby odpowiedzialne za kluczowe kategorie produktowe, obejmujące produkty takie jak Philips OVI, ekspresy do kawy Philips, roboty sprzątające czy parownice. Versuni powierzyło strategię i egzekucję komunikacji marki na TikToku agencji Space Cat Industries. W maju tego roku oficjalnie rozpoczęto działania na profilu @PhilipsHomeLivingPL, na którym możemy zobaczyć wyselekcjonowanych, zasięgowych twórców, którzy pokazują, w jaki sposób produkty Philips ułatwiają i uprzyjemniają ich życie. Strategia komunikacji oparta została na stałych hostach profilu, czyli Patrycji Horowskiej i Ani Pastuszce oraz dodatkowych twórcach występujących gościnnie.

– Bardzo cieszymy się, że do grona naszych klientów dołącza brand Versuni, zarządzający marką Philips w kategorii Domestic Appliance oraz marką Saeco. Obie oferty obejmowały to, na czym znamy się najlepiej jako agencja, czyli kampanię influencer marketingową, jak i prowadzenie profilu na TikToku. Kluczem do tworzenia efektywnej strategii i kreacji, w obu przypadkach, było znalezienie balansu między TikTokowym charakterem materiałów a reklamowo-produktowym podejściem. Szczególną uwagę przykładamy również do doboru twórców, którzy są przez nas sprawdzeni i wyróżniają się efektywnością – mówi Roman Terelak, Managing Partner agencji Space Cat Industries.

Agencja Space Cat Industries odpowiada za strategię, kreację, współpracę z twórcami, zarządzanie profilem, jak i moderację profilu marki na TikToku.

Źródło: Space Cat Industries

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

PLL LOT szuka strategicznej agencji reklamowej
Polska Grupa Lotnicza S.A., w imieniu Polskich Linii Lotniczych LOT S.A., ogłasza przetarg na wybór strategicznej agencji reklamowej do współpracy przy opracowaniu i realizacji kampanii wizerunkowej oraz bieżącej obsługi działań komunikacyjnych marki dla PLL LOT S.A.
Kampania „Europejskie pieczarki, ukryty skarb”
Zaplanowana w 2023 roku na trzy lata, dofinansowana przez Unię Europejską, kampania promująca spożycie grzybów w 9 europejskich krajach przynosi spektakularne efekty. Liczne krajowe inicjatywy, media lokalne i społecznościowe z Belgii, Francji, Niemczech, Węgier, Irlandii, Włoch, Holandii, Hiszpanii i Polski kierują uwagę konsumentów na niezaprzeczalne wartości, jakie...
Rusza kampania „Twoje spojrzenie ma znaczenie. Niezależnie od wieku”
Zdrowie i higiena oczu są kluczowymi elementami komfortu życia, niezależności i bezpieczeństwa w każdym wieku. Z badań przeprowadzonych w ramach kampanii „Twoje spojrzenie ma znaczenie. Niezależnie od wieku” wynika, że 81% seniorów odczuwa dolegliwości związane ze wzrokiem w codziennych sytuacjach, a aż 55% ma problemy z funkcjonowaniem z powodu niesprawności...
5. edycja E-commerce Trends Summit 2024
Generuj rekordowe zyski i podbijaj nowe rynki – zachęca najnowsza edycja konferencji E-commerce Trends Summit, skierowanej do osób związanych ze sprzedażą online. Wydarzenie odbędzie się 19 września w formule hybrydowej w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Na scenie wystąpią zagraniczni i polscy eksperci (nazwiska już wkrótce!). Organizatorem jest ICAN...
iPoster dołącza do firm członkowskich IAB Polska
iPoster to właściciel i operator największej w Polsce sieci Digital Out-Of-Home (DOOH) w segmencie galerii handlowych. W swojej ofercie posiada blisko 600 wysokiej jakości nośników typu totem i spectacular (wielkoformatowe nośniki digital) w 78 centrach handlowych w 47 miastach, w tym w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764