logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

SPi Global zmienia markę na Straive

  PR 16.04.2021, przeczytano 285 razy
ilustracjastrzałka

SPi Global zaprezentował swój nowy awatar pod nazwą Straive (wymawiany tak samo jak słowo „strive” - „strajw” [dążyć]). Po licznych zmianach, jakie zaszły w ostatnich latach, w tym dużych przejęciach, otwarciu nowych strumieni przychodów czy dalszej konsolidacji kluczowych działów przedsiębiorstwa, nowa marka na nowo definiuje propozycję wartości spółki.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/spi-global-zmienia-marke-na-straive,391084,artykul.html

Na przestrzeni lat spółka wypracowała pozycję lidera rozwiązań e-learningowych dla dostawców usług związanych z nauczaniem online na poziomie od przedszkola do XII klasy, jak również na poziomie szkolnictwa wyższego, a także podmiotu specjalizującego się w dostarczaniu rozwiązań dla największych platform opracowujących informacje biznesowe i finansowe oraz lidera w dziedzinie usług tworzenia treści dla wydawnictw naukowych i edukacyjnych. Po przejęciu LearningMate w 2020 r. obecnie Straive może pochwalić się bogatą i kompleksową ofertą obejmującą tworzenie treści, platformy technologiczne i rozwiązania w zakresie technologii edukacyjnej. Straive dostrzega ponadto niewykorzystany potencjał danych nieustrukturyzowanych dla różnych branż. W związku z tym filarami jej długoterminowej strategii będą rozwiązania z zakresu technologii edukacyjnych i danych, a także usługi tworzenia treści na potrzeby naukowe i edukacyjne.

Proces rebrandingu spółki polega na połączeniu szeregu strategicznych i stopniowych zmian w jej identyfikacji wizualnej, w tym wprowadzeniu nowego koloru marki, odświeżonej strony internetowej i podrasowanych profili na platformach społecznościowych. Nazwa „Straive” wskazuje na większy nacisk, jaki spółka zamierza kłaść na rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, a także pokazuje jej nieustające działania mające na celu podnoszenie wartości dostarczanej klientom, pracownikom i społeczeństwu. Nowe logo marki odzwierciedla dążenie Straive do uwalniania mocy, jaka tkwi w informacji, poprzez „Łączenie faktów”. Odświeżony wizerunek marki, w kolorze pomarańczowym, symbolizuje falę innowacji i doskonałości, z jaką firma wychodzi naprzeciw klientom w swoich usługach związanych z nauką, edukacją, technologiami edukacyjnymi, finansami, nieruchomościami, ESG, logistyką itp.

Ratan Datta, prezes i CEO spółki Straive (wcześniej działającej pod nazwą SPi Global), powiedział: - Przez wszystkie te lata konsekwentnie podążamy drogą rozwoju, ekspansji i ewolucji. Stworzenie nowej marki i identyfikacji wizualnej naturalnie wpisuje się w te dążenia. Przeprowadzony przez nas proces rebrandingu stanowi wyraz zobowiązania do realizacji misji wzbogacania wiedzy, która pozwoli na rozwiązywanie kluczowych problemów naszych czasów.

Z okazji odświeżenia marki spółka ponadto zamieściła nowy film promujący markę oraz uruchomiła mikrostronę.

Źródło: Straive

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zdrovit promuje Litorsal Slim
Wczoraj wystartowała nowa kampania Natur Produkt Zdrovit promująca suplement diety Litorsal Slim. Media w kampanii TV zaplanowała i zakupiła agencja Havas Media.
More Bananas od kwietnia 2021 zarządza działaniami marketingowymi w digitalu marki Get Dressed. Agencja wdroży szeroki wachlarz działań, od opracowania strategii komunikacji, przez strategię promocji, projektowanie materiałów graficznych, realizację kampanii reklamowych, prowadzenie komunikacji  w mediach społecznościowych, audyt, konsultacje aktualnie istniejącej strony...
Blueffect 2021. Era Post Cookie. Przepis na lepszy świat czy cyfrowy armagedon?
Już 27 maja odbędzie się X. edycja Blueffect, wydarzenie podczas którego eksperci i praktycy digital marketingu dzielą się wiedzą, wskazują trendy i najlepsze rozwiązania. Konferencja odbędzie się online, udział jest bezpłatny.
Agencja KERRIS Group wygrała przetarg na stworzenie nowej strony www dla marki Jan Niezbędny z portfolio Serantis Group.
„Ej, wszystko okej” - akcja promocyjna piłkarzy Ekstraklasy wspierająca tematykę zdrowia psychicznego
Dariusz Gałęzewski – Prezes Fundacji OSHEE i Marcin Jędrychowski  - Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie podpisali list intencyjny będący deklaracją współpracy na rzecz wspierania zdrowia psychicznego. W ramach projektu prowadzonego pod hasłem „WALCZ, ZWYCIĘŻAJ, ŻYJ!” partnerzy skupią się na prowadzeniu kampanii edukacyjnych...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764