logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

BADANIE: Spicy Mobile publikuje raport „We are connected”

  PR 19.11.2020, przeczytano 210 razy
ilustracja

Tegoroczny raport Spicy Mobile jest już dostępny. Publikacja, przygotowana pod hasłem „We are connected”, stanowi odpowiedź na pytania o pozycję mobile’a na rynku mediów i w strategiach biznesowych firm.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/spicy-mobile-publikuje-raport-_we-are-connected_,389237,artykul.html

Co roku Spicy Mobile przygotowuje raport branżowy, w którym podsumowuje najważniejsze zmiany w marketingu mobilnym i wyznacza trendy na kolejny rok. Tegoroczna publikacja nie mogła pozostać obojętna wobec gwałtownych zmian na rynku mediów i szybkiego rozwoju e-commerce. Składa się na nią wiedza i doświadczenie blisko 30 ekspertów reprezentujących świat reklamy, handlu internetowego, technologii marketingowych (MarTech), badań i nauki. Honorowy patronat nad raportem „We are connected” objął Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

- Wydarzenia z początku roku przyspieszyły transformację cyfrową. Aby oddać charakter tej zmiany, tegoroczny raport przygotowaliśmy pod hasłem We are connected. Pokazujemy w nim, jak konsumenci korzystają z różnych urządzeń, jak mobile przejmuje nasze kolejne doświadczenia, a także jak wpływa na inne kanały. Odpowiadamy też na najważniejsze pytanie, jak marki i wydawcy mogą docierać do migrujących między różnymi kanałami i urządzeniami użytkowników – podkreśla Artur Zawadzki, członek zarządu Spicy Mobile.

W przygotowanie raportu zaangażowało się 25 firm, m.in. wydawcy medialni (RMF FM, TVN Media), sieci handlowe i platformy e-commerce (Agata SA, Bonami.pl, Ikea, Żabka), agencje i domy mediowe (LiquidThread, Media Direction OMD, Media On, Mindshare, Initiative, Spark Foundry, VMLY&R, Wavemaker), środowisko naukowe i firmy doradcze (Uniwersytet SWPS, PwC), a także dostawcy rozwiązań technologicznych (OmniConsole, One Horizon, Performance Media, Proxi.cloud, Sales Tube). Nie zabrakło również głosu ze strony przedstawicieli PBI oraz Gemius w temacie nowego badania cross-mediowego Mediatel, które obejmuje pasywny pomiar konsumpcji internetu, telewizji oraz radia.

  • Raport „We are connected” można pobrać bezpłatnie TUTAJ.

Publikacja jest także dostępna w wersji drukowanej w nakładzie 1000 egzemplarzy. W formie dodatku zostały do niej dołączone wyniki badania zrealizowanego przez Spicy Mobile na przełomie lipca i sierpnia br. wśród blisko 100 osób odpowiedzialnych za planowanie i realizację kampanii reklamowych.

- Odpowiedzi, które otrzymaliśmy, pokazują wyraźnie, jak w wyniku lockdownu zmienił się rynek reklamowy w Polsce oraz oczekiwania samych reklamodawców. Wniosek jest jeden – nawet w obliczu kryzysu firmy nie mogą sobie pozwolić na rezygnację z działań marketingowych wspierających sprzedaż – dodaje Tomasz Kąkol, dyrektor sprzedaży w Spicy Mobile.

Raport „We are connected” to już czwarta publikacja tego typu, której wydawcą jest Spicy Mobile. Wcześniej agencja przygotowała przegląd trendów na rynku mobilnym „Mobile is spicy” (2017), a także raporty „Big Data & Mobile”(2018) oraz „Aplikacje mobilne” (2019). Wszystkie wydawnictwa ukazały się pod honorowym patronatem IAB Polska. Z ramienia Spicy Mobile za redakcję i koordynację projektu odpowiada agencja Szmalec PR.

Źródło: Spicy Mobile

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Radio Złote Przeboje znów połączy słuchaczy na święta
Już od najbliższego poniedziałku, 30 listopada br. aż do świąt Bożego Narodzenia słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli sprawić niespodziankę swoim bliskim. Kolejna edycja akcji "Radio Złote Przeboje łączy ludzi na święta" pozwoli im przekazać na antenie życzenia świąteczne oraz podarować wskazanej osobie choinkę.
Harbingers i Arskom Sport Brokers prezentują e-booka „Youtube #Gamechanger sportu
E-book „YouTube – #GameChanger sportu. Success Story Kanału Sportowego… i nie tylko!” ujrzał światło dzienne. Publikacja powstała z inicjatywy dwóch agencji – marketingu sportowego Arskom Sport Brokers oraz digital marketingu Harbingers. E-book pokazuje, jaką ewolucję przeszły branże marketingu i mediów sportowych od momentu, gdy przeniosły swoje działania do social...
Zestawienie Youtube Ads Leaderboard w październiku 2020
Gang Fajniaków po raz kolejny znalazł się na szczycie zestawienia YouTube Ads Leaderboard. W październiku reklama akcji lojalnościowej Biedronki wyprzedziła spoty x-kom, Xiaomi Polska, Samsung Polska i Allegro. Wcześniej wideo związane z Gangiem Fajniaków zwyciężyło w sierpniowym zestawieniu, we wrześniu także uplasowało się na podium.
Po trzech kwartałach 2020 r. Grupa Kapitałowa PMPG Polskie Media S.A. wypracowała skonsolidowany zysk netto w wysokości 2,32 mln zł.  Jest on wyższy o ponad 2 mln zł (+685%) w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Przychody z reklamy w Internecie wzrosły o +53%.
Branża filmowa i telewizyjna przechodzi na zdalną produkcję
Restrykcje pandemiczne odcisnęły piętno na branży produkcji telewizyjnej. W związku z wymuszeniem ograniczenia kontaktów międzyludzkich konieczne stało się wdrożenie nowego modelu pracy. Z pomocą przyszły technologie zdalnej komunikacji umożliwiające zredukowanie liczby osób obsługujących plany filmowe, konferencje oraz widowiska sportowe. Zdalny model realizacji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764