logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Spot Citroena i ataki epilepsji

   21.01.2012, przeczytano 2049 razy

Co za dużo, to niezdrowo: spoty promujące nowego Citroen DS4 zostały wycofane z brytyjskich stacji telewizyjnych po alarmujących doniesieniach o atakach epilepsji, jakich pod wpływem agresywnej reklamy doświadczali niektórzy telewidzowie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/spot-citroena-i-ataki-epilepsji,14419,artykul.html

Kampania przygotowana przez agencję Euro RSCG oparta była na sekwencji migotliwych, agresywnych obrazów utworzonych z wykorzystaniem wyrazu „Yes”. Jeden z fragmentów zawierał migający raport złożony z kilkuset czarnych i białych napisów „YES”, umieszczonych na agresywnym, pomarańczowym tle.

Brytyjskie stowarzyszenie Advertising Standards Authority otrzymało skargi m.in. od widzów stacji Sky, ITV oraz UK Gold, wskazujące na możliwość wywołania przez migającą reklamówkę ataków padaczki światłoczułej. Ostatecznie spoty zdjęto z anteny pod wpływem stanowiska ASA, pomimo wcześniejszego zatwierdzenia ich przez organizację Clearcast, opiniującą wstępnie spoty trafiające do emisji w brytyjskiej telewizji.

Ech ci Francuzi! Wzajemne animozje są zrozumiałe gdy weźmie się pod uwagę burzliwą historię stosunków francusko-brytyjskich. Ale żeby aż tak...?

Kolekcję zrzutów ekranów ze spotu Citroena znajdziecie w naszej Galerii, w nowo uruchomionym, (a właściwie przywróconym po wielu, wielu latach) dziale „Perełki”:
http://www.signs.pl/galeria.php?name=galeria&cat=31

Prezentujemy tam „perełki reklamy” z przymrużeniem oka: realizacje fatalne, nieporadne, śmieszne, czasem po prostu dziwaczne. Zapraszamy do umieszczania tam własnych „perełek” sfotografowanych w Waszym otoczeniu!

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gifts Journal Flesz – sierpień 2020
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów.
Gifts Journal Flesz – lipiec 2020
W najnowszym Fleszu przedstawiamy podsumowanie ostatniego miesiąca.
Gifts Journal Flesz– czerwiec 2020
Trudności jakie postawiła przed nami pandemia już prawie za nami. Wiele firm wraca już do normalnego trybu pracy. W najnoszym Fleszu przedstawiamy pozytwyne informacje dla branży.
Richard Galliano i Ron Carter - koncert (2)
Kontynuujemy cykl filmowych propozycji urozmaicających czas ograniczeń związanych z epidemią COVID-19. Mimoi ich stopniowego luzowania, unikajcie niepotrzebnego narażania siebie i innych. Zamiast tego poświęćcie chwilę na obejrzenie naszych propozycji, które pozwolą oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
Medium (1985)

Kwarantanna od Reklamy: Medium (1985)

Kontynuujemy cykl filmowych propozycji urozmaicających czas kwarantanny. Jeżeli tylko możecie - zostańcie w domu, to kwestia zdrowia i życia nie tylko Waszego, ale także wszystkich, z którymi niepotrzebnie zetkniecie się poza domem. Zamiast tego poświęćcie chwilę na obejrzenie naszych propozycji, które pozwolą oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764