logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Spot Citroena i ataki epilepsji

   21.01.2012, przeczytano 2288 razy

Co za dużo, to niezdrowo: spoty promujące nowego Citroen DS4 zostały wycofane z brytyjskich stacji telewizyjnych po alarmujących doniesieniach o atakach epilepsji, jakich pod wpływem agresywnej reklamy doświadczali niektórzy telewidzowie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/spot-citroena-i-ataki-epilepsji,14419,artykul.html

Kampania przygotowana przez agencję Euro RSCG oparta była na sekwencji migotliwych, agresywnych obrazów utworzonych z wykorzystaniem wyrazu „Yes”. Jeden z fragmentów zawierał migający raport złożony z kilkuset czarnych i białych napisów „YES”, umieszczonych na agresywnym, pomarańczowym tle.

Brytyjskie stowarzyszenie Advertising Standards Authority otrzymało skargi m.in. od widzów stacji Sky, ITV oraz UK Gold, wskazujące na możliwość wywołania przez migającą reklamówkę ataków padaczki światłoczułej. Ostatecznie spoty zdjęto z anteny pod wpływem stanowiska ASA, pomimo wcześniejszego zatwierdzenia ich przez organizację Clearcast, opiniującą wstępnie spoty trafiające do emisji w brytyjskiej telewizji.

Ech ci Francuzi! Wzajemne animozje są zrozumiałe gdy weźmie się pod uwagę burzliwą historię stosunków francusko-brytyjskich. Ale żeby aż tak...?

Kolekcję zrzutów ekranów ze spotu Citroena znajdziecie w naszej Galerii, w nowo uruchomionym, (a właściwie przywróconym po wielu, wielu latach) dziale „Perełki”:
http://www.signs.pl/galeria.php?name=galeria&cat=31

Prezentujemy tam „perełki reklamy” z przymrużeniem oka: realizacje fatalne, nieporadne, śmieszne, czasem po prostu dziwaczne. Zapraszamy do umieszczania tam własnych „perełek” sfotografowanych w Waszym otoczeniu!

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gifts Journal Flesz – czerwiec 2021
Kolejny miesiąc za nami, a to oznacza że czas na kolejne wydanie Gifts Journal Flesza. Co można znaleźć w czerwcowym wydaniu Flesza:
Targi Remaextra we wrześniu – Gifts Journal Flesz – maj 2021
We Fleszu magazynu Gifts Journal prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w majowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - kwiecień 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w kwietniowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - marzec 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w marcowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz – grudzień 2020
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764