logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Spotkania szkoleniowo-warsztatowe w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe

  PR 08.06.2015, przeczytano 874 razy
ilustracjastrzałka

Tegoroczny maj był dla kierownictwa i pracowników firmy ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o. okresem niezwykle intensywnym pod względem szkoleń, praktyk zawodowych i poszerzania wiedzy w zakresie wdrażania jej rozwiązań w drukarniach offsetowych i fleksograficznych. W tym czasie Polskę odwiedził Jamal Alfar z firmy Graphco, która od kilku lat jest partnerem handlowym ABC/Allied Pressroom Products w krajach bliskowschodnich: Jordanii, Syrii, Iranie i Iraku. 


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/spotkania-szkoleniowo-warsztatowe-w-firmie-abc-allied-pressroom-products-europe,25082,artykul.html

Podczas dwutygodniowej techniczno-szkoleniowej wizyty miał on okazję poznać kilka polskich zakładów poligraficznych, które na co dzień korzystają z chemii ABC/Allied. Wziął też – wspólnie z całym zespołem ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o. – udział w kilkugodzinnym szkoleniu zorganizowanym przez jednego z wiodących producentów farb graficznych, dotyczącym ich zastosowań oraz korelacji z chemią drukarską. Z kolei podczas pobytu w drukarni Pozkal wizyta Jamala Alfara została połączona z praktykami zawodowymi, jakie odbywali tu uczniowie technikum poligraficznego z Inowrocławia.

Misja: Bliski Wschód

Mówi Konrad Lewandowski, współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o.: „Firma Graphco to regionalny dystrybutor takich marek jak Kodak i Heidelberg, a od kilku lat – także ABC/Allied. Jamal Alfar pracuje w niej od niespełna dwóch miesięcy, więc jego przyjazd do Polski miał na celu zapoznanie go z naszymi produktami, ich praktycznym wdrażaniem w różnych drukarniach i w maszynach o różnej konfiguracji (zarówno zwojowych jak i arkuszowych) oraz specyfiką produkcji, do jakiej są one wykorzystywane. W ciągu dwóch tygodni odwiedziliśmy kilku naszych klientów, m.in. drukarnie: Pozkal, Zapolex, Media Magazines, Księży Werbistów, Zakłady Graficzne Taurus czy KDS. W każdej z tych firm Jamal miał okazję przyjrzeć się bieżącej produkcji, realizowanej przy udziale naszej chemii drukarskiej: buforów czy silikonów. Część szkolenia odbyła się także w warszawskiej siedzibie ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o.”

Pozkal: szkolenia i praktyki zawodowe

Niecodzienny charakter miała dwudniowa wizyta Konrada Lewandowskiego i Jamala Alfara w drukarni Pozkal, która we wszystkich maszynach offsetowych stosuje chemię ABC/Allied. Szkolenie techniczne dla bliskowschodniego partnera handlowego zostało bowiem połączone z praktyczną prezentacją dla uczniów technikum poligraficznego w Inowrocławiu, którzy odbywali tu praktyki zawodowe. „Prezentacja, prowadzona przeze mnie wspólnie z Rafałem Łukaszewskim i Maciejem Ratajczakiem z firmy Pozkal, miała zatem dwa aspekty: techniczno-szkoleniowy i edukacyjny. Mamy nadzieję, że Jamal Alfar oraz uczniowie inowrocławskiej szkoły skorzystali na niej w równym stopniu” – mówi Konrad Lewandowski.

Chemia i farba: szkolenia  

Podczas warszawskiej części wizyty w naszym kraju Jamal Alfar wziął udział – wraz z całym zespołem techniczno-handlowym ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o. – w szkoleniu przygotowanym przez jednego z wiodących producentów farb graficznych. Jego przedstawiciel zaprezentował podczas spotkania najważniejsze aspekty związane z zastosowaniem farb, kwestie rozwiązywania problemów występujących podczas drukowania oraz omawiał relacje farba/chemia. 

Na zakończenie wizyty Jamal Alfar otrzymał z rąk Konrada Lewandowskiego specjalny certyfikat, potwierdzający udział w szkoleniu oraz pozyskanie wiedzy na temat środków chemicznych ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o., umożliwiającej ich samodzielne wdrażanie w drukarniach z Bliskiego Wschodu, obsługiwanych przez firmę Graphco.

Źródło: ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o.

www.abcalliedchem.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heidelberg wprowadza pakiet działań zwiększających rentowność
Zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) przyjął szeroko zakrojony pakiet działań w celu krótkoterminowej redukcji kosztów strukturalnych i długoterminowej poprawy rentowności Spółki. Koncentracja na zyskownej działalności podstawowej i systematyczna praca nad kosztami mają na celu poprawę EBITDA o 100 mln EUR, z wyłączeniem wyniku...
Innowacje w maszynach Speedmaster
Całkowicie przeprojektowana generacja Prinect Press Center z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i połączenie z chmurą Prinect dla każdego Speedmastera.
Zakończenie procesu zmierzającego do stworzenia nowej struktury udziałowców Grupy Antalis poprzez zawarcie umowy z Kokusai Pulp and Paper na zakup wszystkich akcji będących w posiadaniu spółki Sequana, głównego akcjonariusza Antalis, jak również podpisanie umowy kupna wszystkich akcji będących w posiadaniu banku Bpifrance Participations, a także...
Czas przejść do drukowania z mniejszą ilością lub całkowicie bez IPA?
Szanowni Państwo, Wyjątkowa sytuacja międzynarodowa związana z pandemią koronawirusa doprowadziły do znacznych ograniczeń w dostawach oraz dużego wzrostu cen alkoholu izopropylowego (IPA).
Innowacyjny automat sztancujący w Janmar Centrum
Z końcem 2019 roku przedsiębiorstwo Janmar Centrum Sp. z o.o. sp. k. z Trzcinicy, będące producentem opakowań z tektury falistej, wzbogaciło swój park maszynowy o nowoczesny automat sztancujący Mastercut Power Register, szwajcarskiej firmy Bobst.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764