logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Standardy w poligrafii” – Konferencja Poligraficzna Polskiej Izby Druku

   11.05.2009, przeczytano 3732 razy
ilustracjastrzałka

Ponad 200 osób z całej Polski wzięło udział w Konferencji Poligraficznej „Standardy w poligrafii” zorganizowanej 22 kwietnia na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich przez Polską Izbę Druku. Była ona jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyszących targom Poligrafia 2009, odbywającym się w dniach 21-24 kwietnia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/standardy-w-poligrafii--konferencja-poligraficzna-polskiej-izby-druku,8890,artykul.html

Konferencja została podzielona na trzy bloki tematyczne. Podczas pierwszego, poświęconego zagadnieniom standaryzacji w zakresie systemów workflow i systemów zarządzania produkcją wykorzystywanych w zakładach poligraficznych, głos zabrali: Tomasz Drążek (ACCHSH), Mariusz Sosnowski (Infosystems), Robert Wieczorek (Heidelberg Polska), Krzysztof Sadziński (Agfa Graphics) i Tomasz Gogacz (Kodak Polska). Kolejny blok tematyczny dotyczył standaryzacji procesów zarządzania barwą w zakresie prepressu i drukowania. Wystąpili w nim: Tomasz Dąbrowa, Konrad Blachowski (obaj reprezentujący Instytut Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej), Andrzej Kunstetter (Heidelberg Polska), Robert Kuczera (Michael Huber Polska) oraz Mariusz Geras (Kodak Polska). W trzecim, zamykającym konferencję bloku tematycznym, związanym z zagadnieniami standaryzacji w obszarze postpressu, głos zabrali Jerzy Petriaszwili (Instytut Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej, współautorem wygłoszonego referatu był Yuriy Pyr’yev) oraz Piotr Skarbek-Kozietulski z firmy Müller Martini.

Każdy z bloków wieńczyła dyskusja z udziałem referentów oraz ekspertów branżowych, którymi byli: w bloku nr 1 – Konrad Blachowski i Maciej Lewy (Drukarnia LCL), nr 2 – Maciej Baur (Agfa Graphics) i Cezary Nazar (drukarnia Cezar), nr 3 – Jacek Bucholc (Ferag Polska). Moderatorami dyskusji w poszczególnych blokach byli przedstawiciele mediów branżowych: Anna Naruszko (Poligrafika) wspólnie z Arturem Dziedzicem (Vidart), Jolanta Ziemniak-Ronke i Tomasz Nowak (Print & Publishing) oraz Andrzej Palacz (Wydawca) i Tomasz Krawczak (Świat Poligrafii). Całość prowadził Tomasz Pawlicki z firmy Heidelberg Polska.

Konferencja Poligraficzna 2009 została przygotowana przy współudziale Międzynarodowych Targów Poznańskich i Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej, a nad jej stroną merytoryczną czuwała Rada Programowa w składzie: Tomasz Pawlicki (przewodniczący), Maciej Baur, Konrad Blachowski, Tomasz Dąbrowa, Artur Dziedzic i Jerzy Petriaszwili. Wśród ponad 200 uczestników spotkania znalazło się 40 wykładowców i 43 słuchaczy z trzech uczelni wyższych kształcących poligrafów oraz pięciu kierunkowych szkół średnich.

Sponsorem głównej tegorocznej konferencji była firma Deutsche Leasing Polska, sponsorami wspierającymi – Heidelberg Polska, Kodak Polska, Michael Huber Polska oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Imprezę licznie wsparły też magazyny (Opakowanie, Poligrafika, Press, Print & Publishing, PSD, Świat Druku, Świat Poligrafii, Vidart, Wydawca) i portale branżowe (Druk.info.pl, Drukarnie.com.pl, Dtp.pl i PrintinPoland.com).

Mówi Ryszard Czekała, dyrektor biura Polskiej Izby Druku: Bardzo dziękujemy za przybycie wszystkim uczestnikom, a także osobom i firmom, które przyczyniły się do zorganizowania naszej tegorocznej Konferencji Poligraficznej. Jesteśmy zdania, że w obecnym, niełatwym dla branży okresie osiągniętą frekwencję możemy uznać za duży sukces. Z kolei ze strony uczestników słyszymy, że przypadła im do gustu nowa forma prezentacji referatów oraz prowadzenia konferencji i dyskusji. Już dziś zatem zapowiadamy kolejną jej edycję, o szczegółach której poinformujemy w stosownym czasie.

Źródło: Polska Izba Druku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764