logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Start kampanii Związku Polskie Mięso

  PR 20.03.2023, przeczytano 406 razy
ilustracjastrzałka

Rusza kolejna, piąta już, edycja ogólnopolskiej kampanii promocyjno-informacyjnej „Marka Polskie Mięso - Polska Smakuje” organizowana przez Związek Polskie Mięso. W tym roku zostanie przeprowadzona pod hasłem: POLSKIE MIĘSO KARMI ZMYSŁY. Poza promocyjnymi działaniami skierowanymi do konsumentów, jej częścią będzie również cykl spotkań oraz konferencja naukowa.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/start-kampanii-zwiazku-polskie-mieso,399352,artykul.html

Związek Polskie Mięso promuje odżywcze wartości mięsa drobiowego i wieprzowego

Tegoroczna odsłona kampanii to kontynuacja promocji polskiego mięsa wieprzowego i drobiowego oraz ich przetworów. Jej nadrzędnym celem jest informowanie konsumentów o walorach odżywczych i istotnej roli mięsa w codziennej diecie.

- Konsumenci wciąż nie mają wystarczających informacji, popartych rzetelnymi opiniami ekspertów na temat wpływu spożycia mięsa na prawidłowe odżywianie człowieka, jakości oraz zrównoważonej hodowli mającej istotny wpływ na ochronę środowiska. W naszej kampanii chcemy podkreślić wyjątkową jakość polskiego mięsa wieprzowego i drobiowego. Chcemy zwiększyć wiedzę konsumentów na temat walorów odżywczych mięsa w zbilansowanej diecie – mówi Witold Choiński, prezes Zarządu Związku Polskie Mięso.

Kampania Polskie Mięso Karmi Zmysły

Komunikacja V edycji kampanii przebiegająca pod hasłem POLSKIE MIĘSO KARMI ZMYSŁY pokazuje, że polskie mięso karmi wszystkie zmysły: wyglądem, smakiem, aromatem, ale też dźwiękiem, który wydaje podczas smażenia czy grillowania oraz tym, jak jego struktura zmienia się w dotyku podczas różnych metod obróbki termicznej. Organizatorzy kampanii pokazują, skąd bierze się smak mięsa, co wpływa na jego aromat, jak wybierać, przechowywać, gotować i serwować polskie mięso, aby stanowiło prawdziwą ucztę dla zmysłów.

Ambasadorem tegorocznej edycji kampanii został znany ze swoich kulinarnych dokonań́ kucharz Grzegorz Zawierucha.

- Gotowanie to sztuka, która pobudza wszystkie zmysły. Od koloru i doskonałej jakości mięsa, które przyrządzamy, przez jego idealną strukturę, sprężystą lub chrupiącą skórkę po smak i aromat, które nie mają sobie równych. Mmm... i to apetyczne skwierczenie, gdy szykuje się coś pysznego! Przygotowując dania z polskiego mięsa drobiowego i wieprzowego, pokażę czym jest wielozmysłowość w kuchni i jak kierować się nią w codziennym gotowaniu. - mówi Grzegorz Zawierucha.

Kampania dostarcza również dużo wiedzy merytorycznej - m.in. o tym, że doskonała jakość polskiego drobiu oraz wieprzowiny zaczyna się już w miejscu hodowli, o kontrolowanym, stale udoskonalanym, procesie produkcji z zachowaniem troski o dobrostan zwierząt. Przekaz skoncentrowany jest też na korzystnych aspektach spożywania mięsa drobiowego oraz wieprzowego. Wskazuje również na istotę obróbki termicznej mięsa, w taki sposób, by zachowało swoje smakowe i odżywcze właściwości.  

W kampanii biorą udział uznane i cenione ekspertki: po raz kolejny już prof. dr hab. Agnieszka Wierzbicka, specjalistka w obszarze trendów i nowości dotyczących polskiego mięsa drobiowego i wieprzowego. Ekspertką kampanii „Marka Polskie Mięso - Polska Smakuje” jest również dietetyczka dr Wanda Baltaza.

- Nadrzędną misją i moim celem w tej kampanii jest zainicjowanie i podjęcie merytorycznej dyskusji opartej o źródłowe dane pochodzące z wyników badań, dotyczących spożywania mięsa, jego właściwości odżywczych i korzyści dla organizmu człowieka, jego rzeczywistej wartości, wyjątkowych właściwości smakowych i tekstualnych - mówi prof. dr hab. Agnieszka Wierzbicka.

Rynek i perspektywy

Światowa produkcja mięsa cały czas rośnie. Według OECD, zrzeszającej głównie kraje zamożne, do 2028 r. popyt na mięso w krajach rozwijających się wzrośnie czterokrotnie w porównaniu z krajami rozwiniętymi. Globalny popyt na mięso na świecie wciąż rośnie, choć wolniej niż 10 lat temu. Ten trend zauważalny jest także w Polsce, która w ostatnich 20 latach stała się jednym z największych producentów mięsa w Europie. Dziś w UE zajmuje pierwsze miejsce w produkcji mięsa drobiowego oraz piąte pod względem produkcji wieprzowiny.

Podczas gdy spada udział spożycia baraniny, konsumenci spożywają coraz więcej wieprzowiny i drobiu. W kolejnych 10 latach sam drób ma odpowiadać za mniej więcej połowę światowego wzrostu konsumpcji. „Atlas Mięsa 2022” opublikowany przez Fundację im. Heinricha Bölla w Warszawie oraz Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju, Polska, prognozuje z kolei, że w następnym dziesięcioleciu wieprzowina odpowiadać będzie za 28 proc. wzrostu konsumpcji na świecie.

W przypadku mięsa wieprzowego, ceny rosną w wyniku szeregu czynników, w tym wzrostu kosztów produkcji, rosnących kosztów pasz oraz spadku liczby hodowli i podaży zwierząt. W konsekwencji ceny wieprzowiny w sklepach i na rynkach rolnych wzrosły o około 20% w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

W przypadku drobiu, sytuacja wydaje się być bardziej stabilna, chociaż nadal istnieją pewne wyzwania dla sektora. Wzrost kosztów pasz i innych czynników produkcji może prowadzić do wzrostu cen dla konsumentów. Jednocześnie, kryzys w sektorze mięsnym może wpłynąć na stabilność rynku drobiarskiego, ponieważ producenci mogą szukać alternatywnych źródeł dochodów.

Mimo tych wyzwań, polski rynek mięsny wciąż jest jednym z największych w Europie i odgrywa ważną rolę w gospodarce kraju. Właściciele firm zajmujących się produkcją mięsa wieprzowego i drobiu starają się zrobić wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać stabilność rynku i zapewnić konsumentom dostęp do wysokiej jakości produktów mięsnych.

Mięso wieprzowe i drób w Polsce są postrzegane jako popularne i często spożywane produkty mięsne. Mięso wieprzowe jest tradycyjnie ważnym elementem kuchni polskiej, a także stosunkowo łatwo dostępnym i relatywnie tanim. Z kolei drób zyskuje na popularności ze względu na swoje właściwości odżywcze i niską zawartość tłuszczu. Ważnym wyzwaniem dla branży mięsnej w Polsce jest utrzymanie zaufania konsumentów wobec jakości mięsa oraz odpowiedzialności społecznej i ekologicznej producentów.

Branża mięsna w Polsce stara się reagować na takie wyzwania poprzez wdrażanie nowych standardów jakości i dobrostanu zwierząt, inwestycje w rozwój nowych technologii, które pozwolą na jeszcze wyższą jakość i bezpieczeństwo produktów mięsnych oraz minimalizację negatywnego wpływu na środowisko naturalne i ludzi. Związek Polskie Mięso stara się wdrażać edukacyjne programy dla konsumetów, które zwiększają świadomość konsumentów na temat jakości i pochodzenia mięsa i promują zdrowy styl życia i zrównoważoną dietę, w której mięso wieprzowe i drobiowe odgrywają istotną rolę. Jednym z nich jest kampania " Marka Polskie Mięso - Polska Smakuje".

Warto wspomnieć, że Polska jest jednym z największych eksporterów mięsa drobiowego w Europie z rosnącymi z roku na rok przychodami z tego tytułu. W okresie jedenastu miesięcy 2022 r. przychody uzyskane przez przedsiębiorców ze sprzedaży zagranicznej mięsa, przetworów mięsnych i żywca były o 38% wyższe niż rok wcześniej i wyniosły 8,9 mld EUR. W strukturze wartości sprzedaży zagranicznej produktów mięsnych drób zajmował 53%, a wieprzowina 19%. Największymi partnerami handlowymi Polski od lat są kraje Unii Europejskiej, w tym głównie: Niemcy, Francja, Niderlandy, Czechy, Włochy. Ambicją branży mięsnej jest natomiast jak największa dywersyfikacja relacji biznesowych i skierowanie eksportu również na rynki pozaunijne, m.in. do krajów azjatyckich, ale również Afryki i Ameryki Północnej. Stawia na produkcję mięsa o wysokiej jakości, stale zwiększa swoją konkurencyjność na rynku m.in. poprzez ciągłe ulepszanie procesów produkcyjnych, dostosowywanie się do wymagań rynków zagranicznych oraz inwestowanie w nowoczesne technologie, promuje swoje mięso na międzynarodowych targach i wystawach oraz przez udział w kampaniach promocyjnych w kraju i zagranicą, co przekłada się na eksport mięsa.  

Kampania została w całości sfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego oraz Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.

Źródło: Związek Polskie Mięso

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Interprint na Łódź Design Festival
Wejście na rynek pracy generacji Z, coraz bardziej zaawansowana sztuczna inteligencja, wyzwania, które stawiają przed nami alarmujące raporty ekologów… Wszystko to sprawia, że coraz częściej myślami wybiegamy w przyszłość… To właśnie ona i jej postrzeganie były tematem przewodnim minionej edycji Łódź Design Festival. Czy zamiast przepowiadać...
Dr. Oetker wdrożył rozwiązanie Salesforce Marketing Cloud
Salesforce poinformował, że Dr. Oetker, jedna z największych w Europie rodzinnych firm produkujących żywność, wdrożyła rozwiązanie Marketing Cloud do kreowania strategii marketingowej grupy. Badania pokazują, że spersonalizowane doświadczenia klientów są niezbędne do budowania konkurencyjności w zmieniającej się gospodarce. Aż 65% z nich twierdzi, że pozostaną...
Wielki Finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii ponownie z Idea Creative Group
Uczestnicy i uczestniczki wydarzenia wiedzą, jak ważną wartość w obecnych czasach stanowi wrażliwość na problemy innych. Ich doświadczenie – zdobyte dzięki realizacji własnych projektów społecznych (co roku nagradzanych właśnie podczas Wielkiego Finału) – w przyszłości wpłynie na kształtowanie przez nich świadomych inicjatyw biznesowych sprzyjających...
Zakończył się Łódź Design Festival 2023
Wystawy, warsztaty, spotkania z projektantami i architektami oraz rozmowy na najbardziej aktualne i palące tematy – taki był tegoroczny Łódź Design Festival. 17. edycja wydarzenia jak zwykle przyciągnęła topowych reprezentantów polskiej branży kreatywnej oraz fanów dobrego designu.
Rewolucja w handlu: fenomen quick commerce i dark store
Wraz z rozwojem technologii i postępującą cyfryzacją społeczeństwa, handel elektroniczny stał się nieodłączną częścią naszego życia. Klienci poszukują wygody, szybkości i łatwości w zakupach on-line, co prowadzi do powstawania nowych modeli biznesowych takich jak quick commerce oraz dark store. Oba zjawiska odzwierciedlają ewolucję e-commerce i zmieniające się trendy...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764