logo
WIADOMOŚCI

Startuje plebiscyt miast "Świeć się z Energą"

Mateusz Zawiślak  PR 15.12.2016, przeczytano 602 razy
ilustracjastrzałka

Już po raz ósmy rusza akcja "Świeć się z Energą", podczas której zostaną wybrane najpiękniej rozświetlone miasta w Polsce. Jak co roku, w przygotowanej przez Grupę Energa zabawie wezmą udział nie tylko miejskie iluminacje, ale również miłośnicy fotografii i galerie handlowe.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/startuje-plebiscyt-miast-_swiec-sie-z-energa_,30847,artykul.html

Łączna pula nagród to 250 000 zł, z czego aż 200 000 zł zostanie przekazane na cele dobroczynne. Dzięki "Świeć się z Energą" Polacy będą mogli pełniej poczuć świąteczną atmosferę i zjednoczyć się we wspólnym celu, jakim jest głosowanie na miasta oraz pomoc potrzebującym. Akcja zachęca także wszystkich, by uwieczniali na zdjęciach bożonarodzeniowe iluminacje.

"Świeć się z Energą" to trwająca do końca stycznia 2017 r. akcja na którą składają się trzy kategorie konkursowe: ogólnopolski plebiscyt miast, w którym zostanie wyłoniona najpiękniej rozświetlona miejscowość; konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną najpiękniejsze zdjęcia oddające blask świątecznej atmosfery oraz plebiscyt na najlepsze świąteczne iluminacje galerii handlowych. Zwycięskie miasta i galerie handlowe wyłonią podczas głosowania internauci. W konkursie fotograficznym jury pod przewodnictwem Lidii Popiel - znanej fotografiki i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej - wybierze autora najlepszego zdjęcia. Fundatorem nagród jest Energa SA oraz Energa Obrót SA.

Gdzie leży rozświetlona stolica Polski?

Od kilkunastu lat do świątecznych tradycji śmiało możemy dodać dekorowanie przestrzeni miast. O magii świąt przypominają przystrojona choinka, świetliste instalacje i ozdoby, które umilają przechodniom miejską przestrzeń, a także stają się powodem do dumy mieszkańców. Już od ośmiu lat Grupa Energa mobilizuje miasta do tworzenia niezapomnianych, świątecznych iluminacji, a możliwość rywalizacji o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” oraz zdobycia nagród o wartości 200 000 zł na cele charytatywne sprawia, że w tworzenie niepowtarzalnego nastroju akcji "Świeć się z Energą” włączają się również mieszkańcy.

- Chcemy, by plebiscyt miast był nie tylko okazją do pochwalenia się pięknymi iluminacjami, ale także czasem, w którym mieszkańcy i miasto w równym stopniu angażują się w pomoc osobom potrzebującym. Dzięki temu, że wszystkim stronom przyświeca szczytny cel, wierzymy, że możemy liczyć na zaangażowanie lokalnych społeczności, urzędów miast oraz wszystkich amatorów fotografii. Święta to przecież czas, w którym na pierwszym miejscu jest zawsze drugi człowiek - mówi Michał Lemański, Dyrektor Departamentu Marketingu.

Miasta rywalizują ze sobą w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Najpierw z każdego województwa zostaje wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę o wartości 10 000 zł. Prawdziwe emocje towarzyszą uczestnikom zabawy w finale ogólnopolskim, w którym pomiędzy 16 miastami toczy się walka o tytuł „Świetlnej stolicy Polski” i nagrodę główną, energooszczędny sprzęt o łącznej wartości 50 000 zł. W poprzednich latach dwa razy z rzędu tytuł ten trafił do niewielkiej miejscowości w województwie zachodniopomorskim - Połczyna-Zdroju, który wyprzedził w rywalizacji aż 221 miast z Polski! Na najpiękniej oświetlone miasta Internauci będą mogli głosować w obu etapach za pomocą dedykowanych formularzy w serwisie SwiecSie.pl oraz wysyłając SMS-y.

Świetlnie fotografuj

Piękne dekoracje na ulicach miast, w naszych domach czy ogrodach nie tylko tworzą świąteczną atmosferę, ale mogą inspirować do tworzenia niezwykłych zdjęć.  W ramach akcji „Świeć się z Energą” organizowany jest tradycyjny konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną zdjęcia najlepiej oddające świąteczny klimat. Konkurs kierowany jest do wszystkich - zarówno pasjonatów - amatorów fotografii, jak i profesjonalistów. W konkursie może wziąć udział każdy, kto chce pochwalić się swoimi umiejętnościami. Liczy się pomysł i ciekawy kadr, w którym jury konkursu dostrzeże magię Świąt. Do zdobycia jest ponad 100 nagród, o łącznej wartości 50 000 zł!

W tym roku po raz kolejny przewodniczącą jury konkursu została Lidia Popiel, która będzie oceniać prace uczestników. Dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie fotografii jurorka przygotowała videoporadniki, podpowiadające, jak wykonać dobre technicznie i nieszablonowe zdjęcia. Można je obejrzeć na SwiecSie.pl.

- Bożonarodzeniowe fotografie to często najcenniejsze pamiątki w rodzinnych albumach. Święta to także czas, kiedy miasta ubierają się w roziskrzone światłami iluminacje. Dlatego warto wykorzystać ten magiczny czas i uwiecznić go na zdjęciach. Poprzez konkurs "Świeć się z Energą" zachęcamy wszystkich, by puścili wodze fantazji, chwycili swoje aparaty fotograficzne oraz smartphony i robili zdjęcia, zarówno w domowym zaciszu, jak i podczas zimowych spacerów ulicami miasta. Ważny jest uchwycony nastrój świątecznej atmosfery. Czekamy z niecierpliwością na wszystkie zdjęcia i liczymy, że zaskoczą nas swoją kreatywnością - mówi Lidia Popiel, fotografka, wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej. - Zachęcamy do robienia zdjęć, dzielenia się nimi, oznaczania #SwiecSie na Instagramie i oczywiście zgłaszania do naszego konkursu – dodaje.

Każdy uczestnik może zgłosić na stronie www.swiecsie.pl w ramach konkursu fotograficznego łącznie osiem zdjęć o świątecznej tematyce, w czterech kategoriach do wyboru: Mój Dom, Moja iluminacja, Moje miasto i Moi Bliscy.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. Zgłoszone prace będą oceniać Internauci oddając na nie swoje głosy, a także jury, pod przewodnictwem Lidii Popiel. W etapie regionalnym nagrody zostaną przyznane autorom zdjęć, które zajmą trzy pierwsze miejsca w głosowaniu w danym województwie. Zwycięzca otrzyma aparat fotograficzny ufundowany przez Grupę Energa, a pozostali laureaci powerbanki. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikują się wszystkie zdjęcia z etapu regionalnego oraz wybrane przez jury dodatkowe 10 zdjęć z każdej kategorii. Łącznie w finale o nagrody powalczą autorzy 88 zdjęć. Prace oceniać będzie nie tylko jury, ale również publiczność. Nagrodą główną w konkursie są warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel! Nagrody rzeczowe to aparat Olympus, iPad air oraz bony na zakupy w sklep.energa.pl.

Konkurs fotograficzny będzie rozgrywał się również na portalach społecznościowych. Wśród zdjęć zamieszczonych z oznaczeniem #SWIECSIE jury wybierze 3 najlepsze prace i nagrodzi smartphonem, a pozostałych laureatów bonami zakupowymi!

"Jaśnie Galeria"

Akcja „Świeć się z Energą” to także konkurs na najpiękniejsze iluminacje galerii handlowych, których oświetlenie wpisuje się w świąteczny klimat miasta. Plebiscyt, w którym wyłonimy najpiękniej udekorowany obiekt handlowy, podzielony jest również na dwa etapy. W pierwszej kolejności za pomocą głosowania Internautów zostanie wybrana najpiękniej rozświetlona galeria w danym województwie. Następnie 16 finałowych galerii, powalczy o tytuł „Jaśnie Galerii”. Zwycięski obiekt zostanie wyłoniony dzięki głosom oddawanym na SwiecSie.pl oraz przez SMS-y. Nagrodą, dla galerii, która wygra plebiscyt, jest kampanii reklamowa w serwisie Wirtualna Polska.

W zeszłym roku w plebiscytach rywalizowało ponad 220 miejscowości i 80 galerii handlowych, do konkursu fotograficznego zostało zgłoszonych prawie 3000 zdjęć, a nagrody o łącznej wartości 200 tys. złotych trafiły do ponad 70 placówek społecznych w całej Polsce!

Harmonogram "Świeć się z Energą"

  • I etap dla konkursu miast i indywidualnego: 12.12.2016-8.01.2017
  • start głosowania 15 grudnia 2016
  • II etap dla konkursu miast: 12-29 stycznia 2017
  • II etap dla konkursu użytkowników: 12-22 stycznia 2017
  • decyzja jury dla II etapu konkursu indywidualnego: do 31 stycznia 2017


Organizatorami "Świeć się z Energą" są Energa SA i Grupa Wirtualna Polska, zaś jego partnerami są: Energa Oświetlenie, Olympus Polska, Electrolux i oficjalny sklep internetowy akcji www.sklep.energa.pl.

Źródło: Grupa Energa

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Bank Credit Agricole zdobył dwa wyróżnienia w prestiżowym konkursie branży marketingowej Golden Arrow 2018. Docenione zostały innowacyjne rozwiązania zastosowane w obsłudze wniosków kredytowych przez telefon oraz w internetowej kampanii Konta dla Ciebie z udziałem Dawida Podsiadło.
Agencja MediaCom zdobyła tytuł sieci medialnej roku na festiwalu Złotych Lwów 2018 w Cannes. Projekt, który agencja zrealizowała dla sieci supermarketów Tesco w Wielkiej Brytanii został wyróżniony nagrodą Grand Prix za doskonałość w planowaniu mediów, a kampania marki P&G Gillette w Izraelu zdobyła dwa srebrne i jednego brązowego lwa. MediaCom...
Kampania Women Must Haves dla marki Adidas z nagrodami w Golden Arrow
Dwa projekty zrealizowane przez spółki z grupy Dentsu Aegis Network - Isobar Poland Group, dom mediowy Carat Polska i agencję Posterscope - w ramach kampanii Women Must Haves dla adidas Poland zostały nagrodzone w konkursie efektywności i innowacyjności narzędzi komunikacji marketingowej Golden Arrow.
„Biosecure” Sp. z o.o. ogłasza konkurs na opracowanie projektu logotypu linii kosmetycznej ZANEE opartej na naturalnych składnikach oraz koncepcji graficznej opakowania i etykiety linii kosmetycznej z serii ZANEE spełniającego warunki funkcjonalności, racjonalności wykorzystania materiału, efektywności zabezpieczenia produktu i innowacyjności oraz estetyki.
RTB House, działająca globalnie polska firma specjalizująca się w innowacyjnej technologii retargetingowej opartej na deep learningu, zwyciężyła w kategorii „Best Application of AI for Sales and Marketing” w prestiżowym konkursie The AIconics 2018.
 
niedziela 24.06.2018, 53 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone