logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Startup Grind Warsaw

  PR 09.09.2014, przeczytano 742 razy
ilustracjastrzałka

Startup Grind Warsaw dołączył do wydarzeń promujących DESIGN w ramach tegorocznego WAWA DESIGN FESTIWAL. W czwartek 11.09 o 17:45 na Auli Akademii Sztuk Pięknych przy Krakowskim Przedmieściu 5 odbędzie się czwarte spotkanie podczas którego porozmawiamy o biznesowych doświadczeniach mocno osadzonego w designie startupa CSTM, przedsiębiorcy Vzór, funduszu Skyline Investments i eksperta FUTU Paper. Cztery interesujące wywiady z 7 wyjątkowymi osobami. 


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/startup-grind-warsaw,22566,artykul.html

Podczas 4go wydarzenia chcemy się skupić na powstawaniu i rozwoju biznesu opartego na designie. Wiąże się z nim dużo aspektów i wyzwań, jest podstawą dla budowania marki i zwiększania jej wartości.

Posłuchamy wywiadów z pasjonatami projektowania, przedsiębiorcami duszą i sercem, inwestorem który odważył się wesprzeć finansowo designerskie przedsięwzięcia oraz ekspertami, którzy z komentowania aktualności w designie prognozują jego trendy.

Po wywiadach nastąpi podsumowanie czterech edycji konkursu Homplexowe Wnętrza i rozdanie nagród dla laureatów – projektantów i architektów wnętrz, którzy z modeli 3d produktów polskich i zagranicznych marek stworzyli ponad 300 inspirujących wizualizacji mieszkań.

Gośćmi najbliższego wydarzenia będą:

CSTM (www.cstm.co) - Benjamin Kuna, Jacek Majewski - Startup. Razem z Michałem Molendą założyli CSTM i stworzyli technologię, która zrewolucjonizuje sposób w jaki kupujemy meble. W magiczny sposób połączyli potrzebę dopasowania mebli na wymiar do wymagań klienta, Augmented Reality na urządzeniach mobilnych (smartfonach i tabletach) i zautomatyzowany proces produkcji własnych, unikalnych mebli. Klient, który jest współtwórcą mebla, może obejrzeć go we własnej przestrzeni, w realnych wymiarach, jeszcze przed jego zakupem.  CSTM został zwycięzcą tegorocznego Launch Festival, jednej z najważniejszych na świecie konferencji dotyczących innowacji.

VZÓR (www.vzor.pl) – Jakub Sobiepanek, Michał Woch - Entrepreneur. 

Zadebiutowali w Czerwcu 2012. Jakub, dyrektor kreatywny, ukończył ASP w Warszawie na kierunku Projektowanie Wnętrz. Michał, dyrektor zarządzają, studiował na Uniwersytecie Warszawskim i na włoskiej uczelni. Vzór wprowadził na rynek kultowe krzesło RM58 zaprojektowane w 1958 przez wybitnego polskiego projektanta Romana Modzelewskiego. Firma to efekt pracy dyplomowej Jakuba “REWITALIZACJA PROJEKTÓW POLSKIEGO WZORNICTWA PRZEMYSŁOWEGO XX w.” Wdrożył swój pomysł i razem z Michałem stworzył markę Vzór. Pół wieku po stworzeniu prototypu przez protoplastę dzięki Vzorowi RM58 odżył i trafia nie tylko na wystawy ale do seryjnej produkcji.

Skyline Investments (www.skyline.com.pl) – Paweł Maj - Investor. Dyrektor inwestycyjny i Członek Zarządu funduszu inwestycyjnego Skyline Investments. Ukończył Uniwersytet Wisconsin–Whitewater w USA uzyskując tytuł  Bachelor of Business Administration. Jest również Członkiem Rady Nadzorczej w spółce “Fun in Design”, dla której przygotowywał proces inwestycyjny. “Fun in Design” to platforma do projektowania i zakupu butów, gdzie proces kreacji przeniesiony został z producenta na klienta, a buty wykonywane są ręcznie przez polskich rzemieślników z naturalnych skór. In 2012 “Fun in Design” wygrała konkurs Agory dla Młodych Przedsiębiorców “Startup Fest”.

FUTU Paper (www.futu.pl) – Martyna Bednarska-Ćwiek, Michał Mazur - Expert. 

Martyna to redaktor naczelny magazynu „FUTU Paper”. Historyk sztuki. Związana z FUTU od jego początków w 2007r. Jej zainteresowania wokół designu płynnie przeszły z mebli do nowych technologi, podobnie jak zmieniało się FUTU. Michał jest redaktorem miesięcznika „FUTU Paper” i serwisu FUTU.pl. Obserwator trendów. Najczęściej można go znaleźć podróżującego po targach i festiwalach poświęconych designowi i nowym technologiom. Aktualnie śledzi i opisuje trendy, by wkrótce zacząć je prognozować.

Partnerami wydarzenia są: European Creative Cluster Lab, Miasto Stołeczne Warszawa, Uniwersytet Warszawski i Akadamia Sztuk Pięknych w Warszawie.

AGENDA

17:45   Networking i Przekąski

18:00   Wywiad przy kominku ze Startupem + Q&A: CSTM - Jacek Majewski, Benjamin Kuna

18:30   Wywiad przy kominku z Przedsiębiorcą + Q&A: Vzór - Jakub Sobiepanek, Michał Woch

19:00   Przerwa

19:10   Wywiad przy kominku z Investorem + Q&A: Skyline Investment - Paweł Maj

19:40   Wywiad przy kominku z Ekspertem + Q&A: FUTU - Martyna Benarska-Ćwiek, Michał Mazur

20:10   Homplexowe Wnętrza - wręczenie nagród

20:45   Networking - Przekąski i wino

Szczegóły wydarzenia i obowiązkowa rejestracja na stronie http://www.startupgrind.pl/?p=8461

Źródło: Startup Grind Warsaw

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

#Wdomutezjestnaj - nowa akcja Lotos
Grupa LOTOS rozpoczęła w mediach społecznościowych akcję #wDomuTezJestNAJ, która łączy w sobie różnorodne działania online i stanowi rozszerzenie platformy komunikacyjnej marki LOTOS „NAJ nie bierze się znikąd”. W akcji biorą udział m.in. sportowcy oraz instytucje kultury, z którymi współpracuje koncern.
Schulz brand friendly: Zupełnie inne święta
Wielkanoc w tym roku będzie wyglądać zupełnie inaczej. Dlatego, jako branża, zróbmy razem coś dobrego
„Zostań w domu. Bierz Internet za rogi. Bądźmy razem w sieci.” – tymi hasłami Bank Pekao zachęca Seniorów do aktywnego korzystania z Internetu, w tym również do bankowania online. Idea akcji oparta jest na zbudowaniu wirtualnej społeczności łączącej pokolenia. Będzie to możliwe m.in. dzięki dedykowanej platformie „Strefa Seniora” i...
HP Neverstop Laser w odświeżonej odsłonie
Firma HP Inc. odświeża model HP Neverstop Laser, drukarkę laserową bez kartridży, do samodzielnego napełniania [1] (m.in. o nowe modele z usprawnionymi z funkcjami bezprzewodowymi i skanerem), która idealni sprawdzi się w domowym biurze.
Idź do domu, czytaj książki - wielki billboard w Warszawie
W Warszawie stanął nośnik sugerujący mieszkańcom aby, jeśli mogą, nie wychodzili z do domu i czytali książki. Te mogą pomóc przetrwać trudny czas kwarantanny. Akcja ma na celu wspierać walkę z koronawirusem i jednocześnie zachęcić mieszkańców do lektury pokazując, że tysiące książek mogą obecnie przeczytać całkowicie za darmo. Badania wskazują, że...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764