logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Sterownik do cięcia prosto z Corela?

   23.06.2005, przeczytano 8279 razy

Kupiłem ploter i ponoć jest do niego sterownik pozwalający ciąć prosto z Corela - nie bardzo kumam jak to ugryźć?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sterownik-do-ciecia-prosto-z-corela,2843,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Nie wiem co to za ploter i nie wiem jaki to sterownik. Sprzedawca powinien Panu wyjaśnić jak obsługiwać ten zestaw.

Jeżeli sterownik instaluje się jako drukarka - tniemy grafikę tak jakby była drukowana na drukarce, w panelu druku wybierając ploter.

Jeżeli sterownik jest osobnym programem, grafikę eksportuje się jako np. plt lub eps - w zależności od możliwości importu sterownika. Dalej postępuje się zgodnie z założeniami obsługi sterownika.

Ale... po wyeksportowaniu jako plt można wycinać bez użycia sterownika, wysyłając dane na port. Komenda w wierszu poleceń dos: copy nazwa_pliku.plt com1 (zamiast com1 wstawić ewentualnie inną nazwę portu, do którego jest podłączony ploter). Proszę pamiętać o ustawieniu w Corel-u strony o wielkości arkusza ciętej folii.


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Paweł Szambelan

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764