logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso: bezpieczne opakowania na żywność ważniejsze niż kiedykolwiek

  PR 11.05.2020, przeczytano 785 razy
ilustracja

W ciągu zaledwie kilku miesięcy, a nawet tygodni koronawirus zmienił styl życia wielu osób, zmuszając ich do przedefiniowania wielu kwestii, wcześniej uważanych za naturalne. W tym kontekście Stora Enso deklaruje stałe podejmowanie wysiłków i działań, zmierzających do zapewnienia ochrony konsumentom m.in. poprzez dostarczanie na rynek bezpiecznych materiałów opakowaniowych. Wiele z nich – jak podkreśla firma – jest wykorzystywanych przez „wrażliwe” branże: medyczną, środków higieny osobistej czy spożywczą.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso%3A-bezpieczne-opakowania-na-zywnosc-wazniejsze-niz-kiedykolwiek,386953,artykul.html

Pandemia koronawirusa spowodowała, że surowce i rozwiązania opakowaniowe, dedykowane tym szczególnym gałęziom przemysłu znalazły się w centrum uwagi. Wyroby, zazwyczaj oferowane w supermarketach bez żadnych zabezpieczeń, są obecnie odpowiednio pakowane, by zapewnić kupującym wysoki poziom bezpieczeństwa i higieny. Kawiarnie – jeśli działają - przestały serwować napoje w naczyniach wielokrotnego użytku, preferując kubki papierowe – także ze względów higienicznych. Wiele osób pozostaje w domach, co zwiększyło zapotrzebowanie na oferowane na wynos posiłki restauracyjne.

Jak podkreśla Stora Enso, troska o zdrowie uświadomiła wielu osobom genezę opakowań dla gastronomii, które zostały stworzone, by poprawić poziom higieny.  W Stanach Zjednoczonych papierowe kubki pojawiły się na rynku już na początku 20. stulecia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się różnych chorób. Współczesne opakowania na gotową żywność wykorzystywane są przez punkty gastronomiczne czy restauracje do dostarczania posiłków i napojów , jak też do transportowania jedzenia np. w specjalnych wózkach, zamykanych opakowaniach, owijkach i workach.

Stora Enso podkreśla, że papier i karton dedykowane opakowaniom na żywność i napoje od dekad uznawane są za higieniczne i wygodne w użytkowaniu.. Są one – jak dodaje skandynawski producent – bezpieczne dla przechowywanych w środku produktów i – w przypadku tej firmy – produkowane zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju, tj. z zastosowaniem odnawialnych i odzyskiwalnych surowców, bazujących na włóknach pierwotnych. Stora Enso posiada certyfikowane systemy śledzenia łańcucha dostaw, umożliwiające monitoring surowców wykorzystywanych w jej zakładach produkcyjnych. Firma wdrożyła również certyfikowane systemy zarządzania higieną w swoich fabrykach, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wytwarzanym materiałom i podkreślające jej zaangażowanie w dostarczanie opakowań spożywczych o właściwym poziomie ochrony na co dzień, nie tylko w czasach pandemii.

Stora Enso dodaje, że oferowane przez nią produkty spełniają najwyższe standardy pod względem zdrowotnym i prawnym, ale wskazuje też na inne – poza technicznymi – korzyści wynikające z zastosowania surowców odnawialnych. Zdaniem firmy opakowanie odzwierciedla bowiem wartości i proekologiczne ambicje właścicieli marek, umożliwiając umieszczenie na nim informacji docierających do konsumentów. Tu bowiem przewaga rynkowa surowców odnawialnych staje się jeszcze bardziej czytelna: niższy poziom tzw. śladu węglowego (niż w przypadku materiałów bazujących na surowcach kopalnych), wysoki stopień odzyskiwalności oraz redukcja ilości odpadów.

Branża gastronomiczna przeżywa obecnie trudne chwile z uwagi na czasowe zamknięcia restauracji i punktów gastronomicznych, co ma zapewnić większy dystans społeczny. W tym kontekście – jak podkreśla Stora Enso – opakowania dedykowane gotowym posiłkom oferowanym na wynos stały się dla części biznesu gastronomicznego niezwykle ważnym elementem, decydującym o jego przetrwaniu. Skandynawski koncern jest przekonany, że konsumenci, z których część wciąż przebywa w kwarantannie, czy w miastach o wysokim poziomie restrykcji względem przemieszczania się, powrócą do dawnych nawyków, tj. wizyt w restauracjach i kawiarniach w towarzystwie rodziny czy znajomych, realizując przy tym zakupy na wynos w postaci gotowych posiłków czy kawy. W tym kontekście zmiana ich zachowań, wynikająca z obecnej sytuacji, może przełożyć się na powstanie nowych modeli biznesowych i nowych rodzajów usług oraz szybszej ich dygitalizacji.

Stora Enso podkreśla, że prognozowanie długofalowych skutków pandemii koronawirusa jest przedwczesne, ale w świadomości konsumentów bezpieczeństwo i higiena nabiorą jeszcze większego niż dotychczas znaczenia. Firma jest przy tym przekonana, że opakowania dla branży gastronomicznej będą odgrywać dużą rolę także w przyszłości, zaś wykorzystywane do ich produkcji materiały odnawialne – m.in. z oferty skandynawskiego koncernu – przyczynią się do ich wytwarzania w bezpieczny, higieniczny i proekologiczny sposób.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
Kompletne rozwiązania do automatycznej produkcji kalendarzy Head-one i Cal-one
Tegoroczna premiera HEAD-one, automatu do produkcji wypukłych główek do kalendarzy sprawiła, że w firmie Akonda portfolio urządzeń do produkcji kalendarzy jest już kompletne! Drukarnie oferujące kalendarze trójdzielne otrzymują rozwiązania do automatyzacji, co przekłada się na zwiększenie ilości i jakości produkcji. - Z kalendarzy ściennych będziemy...
HP Jet Fusion 5400 i Metal Jet S100: nowości dla branży produkcyjnej
Na targach Formnext firma HP zaprezentowała nowe części produkcyjne Metal Jet od firmy John Deere, nowe funkcjonalności technologii Multi Jet Fusion takie jak wydruk białych części, współpraca w zakresie rozwoju materiałów i post processingu oraz nowy program recyklingu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764