logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso: zmiany w działach Consumer Board i Packaging Solutions

  PR 23.12.2019, przeczytano 219 razy

Stora Enso poinformowała o planowanych z dniem 1 stycznia 2020 r. zmianach w działalności dwóch jednostek biznesowych związanych z przemysłem opakowaniowym. Od nowego roku dział Container Board odpowiedzialny za produkcję papierów opakowaniowych m.in. służących do wytwarzania tektury falistej (dotychczas będący w strukturze Packaging Solutions) połączy się z działem biznesowym Consumer Board wytwarzającym kartony do produkcji opakowań jednostkowych, tworząc nowy dział – Packaging Materials.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso%3A-zmiany-w-dzialach-consumer-board-i-packaging-solutions,385188,artykul.html

Pozostała część Packaging Solutions, wraz z niedawno powstałą jednostką dedykowaną produkcji włókien, utworzą zmodyfikowany dział Packaging Solutions. Uwzględniając nową strukturę w wynikach finansowych za 2018 rok, sprzedaż Packaging Materials zamknęła się w nim kwotą ok. 3,4 mld euro, zaś w przypadku Packaging Solutions – ok. 700 mln euro. Nowy podział, wraz z odpowiednimi kwotami przypisanymi obu zmodyfikowanym działom, zostanie też uwzględniony w wynikach finansowych za 1. kwartał 2020 r.

Działem Packaging Materials od 1 stycznia 2020 r. pokieruje Hannu Kasurinen – Executive Vice President Stora Enso, obecnie stojący na czele Consumer Board i współtworzący Group Leadership Team. Gilles van Nieuwenhuyzen – Executive Vice President Stora Enso dotychczas kierujący działem Packaging Solutions opuścił firmę z dniem 6 grudnia br. W związku z tym Stora Enso rozpoczyna proces rekrutacyjny na to stanowisko. Tymczasowo działem kieruje David Ekberg, Senior Vice President, stojący na czele Corrugated Nordics – jednostki wchodzącej w skład Packaging Solutions.

Ponieważ świadomość prowadzenia gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) jest coraz bardziej powszechna, przekształcamy organizację Stora Enso w taki sposób, aby wzmocnić naszą zdolność do wdrażania innowacyjnych rozwiązań, bazujących na zasadach zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu dział Packaging Materials będzie mógł zaoferować znacznie szersze portfolio, skierowane do konwerterów (przetwórców opakowań), właścicieli marek i sieci sprzedaży detalicznej, składające się z materiałów tekturowych, bazujących na surowcach pierwotnych oraz pochodzących z odzysku. W przypadku Packaging Solutions, chcemy w coraz większym stopniu koncentrować się na tworzeniu nowych usług i rozwiązań opakowaniowych, jak również podejmować współpracę z innymi podmiotami zainteresowanymi tworzeniem innowacyjnych, odnawialnych opakowań. Najlepszym przykładem tego podejścia jest nowo utworzona jednostka biznesowa dedykowana produkcji włókien, która wejdzie w skład Packaging Solutions. Dzięki wprowadzanym zmianom będziemy również w stanie bardziej skoncentrować się na projektowaniu opakowań odnawialnych” – mówi Annica Bresky, CEO koncernu Stora Enso.

Hannu Kasurinen zajmował dotychczas stanowisko Senior Vice President w dziale Consumer Board, odpowiedzialnym za jednostki Liquid Packaging i Carton Board. W przeszłości piastował też szereg innych funkcji kierowniczych w Stora Enso, był m.in. na stanowisku Skarbnika Grupy, Senior Vice President ds. strategii oraz Executive Vice President działu Wood Products.

Hannu Kasurinen ma bogate i niezwykle zróżnicowane doświadczenie na wymagających stanowiskach kierowniczych w Stora Enso; wcześniej należał również do Group Leadership Team. Jest mi bardzo miło zakomunikować, że ponownie dołączył on do tego zespołu. Jestem przekonana, że jego doświadczenie będzie tu niezwykle wartościowe, zwłaszcza w kontekście kontynuowanego przez nas procesu przekształcania Stora Enso w przedsiębiorstwo bazujące na materiałach odnawialnych” – dodaje Annica Bresky.

Z niecierpliwością oczekuję dalszego rozwijania naszej działalności w zakresie materiałów opakowaniowych wspólnie z naszymi klientami. Obieg zamknięty stanowi integralną część biznesowej aktywności Stora Enso i jest kluczowy dla rozwoju naszych produktów. Będziemy w dalszym ciągu pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami, stanowiącymi odpowiedź na oczekiwania klientów względem odnawialnych, odzyskiwalnych i bazujących na włóknach materiałach opakowaniowych o niskim śladzie węglowym” – mówi Hannu Kasurinen.

Pragnę podziękować Gillesowi van Nieuwenhuyzen za jego wkład w rozwój naszej działalności w obszarze opakowań przez wszystkie lata, jakie spędził on w Stora Enso” – podsumowuje Annica Bresky.

Źródło: Stora Enso Polska

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

PWPW będzie drukowała banknoty dla Afganistanu
5 stycznia Afgański Krajowy Urząd Zamówień poinformował o wygraniu przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych przetargu na produkcję czterech nominałów banknotów dla Afgańskiego Banku Centralnego.
Premiera nowego rozwiązania Konica Minolta - Accurio C14000 do produkcji wysokonakładowej
14 lutego br. firma Konica Minolta oficjalnie wprowadzi do sprzedaży swoje nowe, premierowe rozwiązanie do produkcji wysokonakładowej. Model Accurio C14000 – bo o nim mowa - to zupełnie nowy produkt tej marki, oparty na technologii tonerowej. Od tego dnia u lokalnych dostawców urządzeń Konica Minolta będzie można składać zamówienia na tę innowacyjną...
Konica Minolta na targach Remadays Warsaw 2020
Nowy w ofercie Konica Minolta wielkoformatowy ploter inkjetowy AccurioWide 200 oraz znane już z rynku urządzenie do lakierowania MGI Jetvarnish 3DS to dwa przemysłowe rozwiązania, jakie firma przygotowuje z myślą o zwiedzających tegoroczne targi RemaDays Warsaw 2020. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-14 lutego w halach wystawienniczych Warsaw Ptak Expo w Nadarzynie k. Warszawy, a...
A&R Carton, wiodący europejski producent opakowań kartonowych będący częścią szwedzkiej grupy AR Packaging, oraz Colorpack GmbH, spółka zależna A&R Carton, ogłosiły wezwanie na sprzedaż akcji BSC Drukarnia Opakowań. A&R Carton oferuje 40,38 zł za każdą akcję polskiego producenta opakowań z tektury i papieru. Zamiarem AR Packaging, poprzez A&R Carton,...
Pierwsza w Europie maszyna fleksograficzna Mark Andy P9E w drukarni Berkshire  Labels
Brytyjska drukarnia Berkshire Labels, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości etykiet (również typu shrink sleeve), stała się pierwszym w Europie użytkownikiem nowej  maszyny fleksograficznej Mark Andy – Performance Series P9E. Urządzenie, obsługujące wstęgę o szerokości 17 cali (430 mm) pracuje obecnie w zakładzie Berkshire w Hungerford (ok. 100 km od...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764