logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso dostawcą odnawialnych materiałów dla muzeum w Sztokholmie

  PR 11.03.2022, przeczytano 676 razy
ilustracjastrzałka

W Sztokholmie – stolicy Szwecji, trwa budowa specjalnej przestrzeni naukowo-doświadczalnej Wisdome Stockholm, jaka powstanie w ramach tutejszego Narodowego Muzeum Nauki i Techniki. Budynek – jak podkreślają jego konstruktorzy – cechujący się pionierskim projektem ma być w dużej mierze wykonany z drewna, zgodnie z zasadami polityki zrównoważonego rozwoju i przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Stora Enso jest głównym partnerem tego przedsięwzięcia i dostarcza materiały konstrukcyjne z drewna, wykorzystywane przy budowie Wisdome Stockholm. Pozostali partnerzy to firmy Ericsson, Vectura i NIBE. Autorem projektu Wisdome Stockholm i architektem budynku jest Elding Oscarson. Głównym wykonawcą jest firma Oljibe, zaś podwykonawcą specjalistycznych konstrukcji wykonanych z drewna – Blumer-Lehmann.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-dostawca-odnawialnych-materialow-dla-muzeum-w-sztokholmie,395066,artykul.html

Jak podkreślają projektanci Wisdome Stockholm, będzie on spektakularnym budynkiem wykonanym z drewna, zajmującym powierzchnię 1325 m2, z unikalnym sklepieniem dachowym. W jego wnętrzu znajdować się będzie kino 3D w kształcie półkuli (o średnicy 21,6 m i wysokości 12,2 m), wyposażone w ekran sferyczny i mieszczące 100 widzów.

- Jesteśmy dumni z faktu, że możemy być partnerem tego przełomowego projektu. Wisdome Stockholm przekracza dotychczasowe granice wskazując, co można stworzyć wykorzystując drewno jako przyjazny środowisku i klimatowi surowiec. Poprzez udział w unikalnych przedsięwzięciach tego rodzaju zacieśniamy nasze więzi z klientami, pokazujemy w praktyce nasze portfolio i wzmacniamy pozycję Stora Enso jako czołowego dostawcy odnawialnych materiałów budowlanych – mówi Per Lyrvall, Country Manager w firmie Stora Enso, odpowiedzialny za jej działalność na obszarze Szwecji.

Do budowy Wisdome Stockholm firma Stora Enso dostarcza materiały konstrukcyjne typu CLT (Cross Laminated Timber) i LVL (Laminated Veneer Lumber), które – zdaniem producenta – mogą z powodzeniem zastępować tradycyjne surowce budowlane takie jak stal czy beton. W projekcie znajdą też zastosowanie rozwiązania software’owe autorstwa Stora Enso, dedykowane branży budowlanej i zaprojektowane z myślą o zastosowaniu drewna. Znajdą się wśród nich aplikacja montażowa CLT 360+, czujniki wilgoci Wiiste oraz narzędzie obliczeniowe Calculatis.

Stora Enso jest – jak podkreśla jej kierownictwo – największym europejskim dostawcą produktów wykonanych z drewna. Do tej pory firma zaopatrzyła w swoje materiały ok. 20 tys. różnych przedsięwzięć budowlanych na całym świecie. Jej przedstawiciele zaznaczają też, że zastosowanie drewna – będącego jedynym odnawialnym materiałem konstrukcyjnym – skraca czas budowy o połowę, a także redukuje koszty transportu z nią związanego nawet o 80%. Firma dodaje, że wszystkie jej produkty wykonane z drewna bazują na surowcach pochodzących z upraw leśnych zarządzanych zgodnie z zasadami polityki zrównoważonego rozwoju.

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę miała miejsce 21 lutego br., a wzięli w niej udział m.in. Jeanette Gustafsdotter – minister kultury w rządzie Szwecji oraz przedstawiciele partnerów projektu. Wisdome Stockholm ma rozpocząć działalność w 2023 roku.

ilustracjastrzałka

Wisdome to krajowa inicjatywa, w której ściśle współpracuje ze sobą pięć wiodących ośrodków naukowych Szwecji: Muzeum w Malmö, Universeum z Göteborga, Curiosum z Umeå, Muzeum Techniki w Sztokholmie oraz Centrum Wizualizacji C z Norrköping, będące jednocześnie liderem projektu.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso odnotowje najwyższy zysk operacyjny EBIT od ponad 20 lat
31 stycznia odbyła się konferencja dla inwestorów i mediów, podczas której kierownictwo Stora Enso poinformowało o wynikach finansowych grupy za 4. kwartał oraz cały rok 2022. Jak podkreślała Annica Bresky – CEO koncernu, firma osiągnęła w nim najlepszy roczny rezultat finansowy od 22 lat. Jej przychody ze sprzedaży wyniosły w ub.r. 11,86 mld euro, co – bez uwzględniania...
OKI Europe nawiązuje współpracę z Kernow Coatings i Baker Materials
Firma OKI Europe Limited nawiązała strategiczną współpracę partnerską z firmami Kernow Coatings i Baker Materials w celu dalszego rozwoju i zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie specjalistycznych nośników do drukowania wytrzymałych etykiet do różnych zastosowań.
Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
Colordynamics inwestuje w dwa hybrydowe plotery drukujące Agfa Jeti H3300 UHS LED z myślą o bardziej wydajnej produkcji materiałów POP/POS
Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764