logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso i SEB: program Harvesting Partner

  PR 12.03.2024, przeczytano 331 razy

Jakiś czas temu Stora Enso zainaugurowała specjalny program partnerski – Harvesting Partner – mający zachęcić wykwalifikowanych plantatorów i zupełnie nowych przedsiębiorców do włączenia się w działalność związaną z gospodarką leśną. Początkowo projekt obejmował obszar Szwecji, z czasem został rozszerzony także na inne kraje – Finlandię, Norwegię i Litwę. Obecnie firma rozpoczyna jego drugi etap, w ramach którego nowi partnerzy Harvesting Partner mogą do niego dołączyć w 2024 roku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-i-seb%3A-program-harvesting-partner,403414,artykul.html

Projekt jest - od inauguracji, tj. od listopada 2022 roku - wspierany przez bank SEB. Z myślą o 2. odsłonie programu jego specjaliści przygotowali model finansowy, który ma ułatwić start przedsiębiorcom wiążącym swoją przyszłość z branżą leśną. W jego założeniach nowy sprzęt ma być dzierżawiony danej firmie za miesięczną opłatą, a cała kwota zostaje rozłożona na cztery lata. Po ich upłynięciu maszyny będą zwracane do Stora Enso z myślą o przeglądzie konserwacyjnym, po czym zostaną ponownie dzierżawione bądź stanowić będą sprzęt szkoleniowy dla nowych partnerów programu.

Jest nam bardzo miło zaoferować finansowe wsparcie, które umożliwia firmie Stora Enso zachować własność sprzętu i kontrolę nad nim, a jednocześnie – pomaga w szerokim jego zastosowaniu w całym cyklu życia produktu oraz w wydłużeniu jego żywotności” – mówi Jakob Hansson, szef komórki Product as a Service, stworzonej przez SEB z myślą o dużych przedsiębiorstwach.

Wspólnie z SEB chcemy zainteresować branżą leśną większe grono osób, jak też umożliwić działalność biznesową ludziom zamieszkującym tereny wiejskie. Nowy model finansowy, opracowany przez SEB, obniża barierę wejście na ten rynek, gdyż początkowa inwestycja danego przedsiębiorcy zostanie znacząco zredukowana dzięki finansowaniu zewnętrznemu – mówi Mattias Bränngård, Sourcing Director, Harvesting w firmie Stora Enso. – Model ten jednocześnie umożliwia nam kontrolę nad cyrkularnością i dalszym wykorzystaniem dzierżawionego sprzętu”.

Stworzony przez Stora Enso program Harvesting Partner bazuje na 4-letniej umowie podpisywanej z nowym bądź już działającym przedsiębiorstwem. Kontrakt obejmuje finansowanie sprzętu, usługi w obszarze księgowości i HR, jak też szkolenia i włączenie w zarządzane przez Stora Enso sieci pozyskiwania drewna. W ramach podpisanej umowy każdy z partnerów Harvesting Partner zobowiązuje się do zapewnienia Stora Enso uzgodnionych wolumenów drewna, pozyskiwanego w ramach bezpiecznej, zrównoważonej i wydajnej działalności. Zdaniem firmy - otwiera też przed każdym z należących do niego przedsiębiorców szerokie możliwości dalszego rozwoju.

Źródło: Stora Enso Polska

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heidelberg pewny perspektyw finansowej 2024/2025
Udane zakończenie roku finansowego 2023/2024 sprawiło, że Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) osiągnął swoje cele. Zgodnie z planem sprzedaż pozostała stabilna na poziomie około 2,4 mld euro (w poprzednim roku: 2,435 mld euro). Osiągnieto też skorygowaną marżę EBITDA na poziomie 7,2%. Po bardzo udanym występie na...
Reorganizacja zarządzania w Koenig & Bauer Digital & Webfed
Trzyosobowy zespół zarządzający kontynuuje reorganizację portfolio produktów w segmencie Digital & Webfed.
Stora Enso i Altris planują „najbardziej proekologiczną baterię na świecie”
Stora Enso poinformowała o nawiązaniu współpracy ze szwedzką firmą Altris, specjalizującą się w produkcji baterii sodowo-jonowych. Celem, jak podają partnerzy przedsięwzięcia, jest rozwijanie i komercjalizacja łańcucha dostaw dedykowanego proekologicznym bateriom, obejmującego cały kontynent europejski. W ramach wspólnego projektu stworzony przez Stora Enso...
drupa 2024: Sun Chemical proekologicznie dla branży opakowań
Firma Sun Chemical, pomimo braku własnego stoiska, aktywnie włączyła się w różne inicjatywy podczas zakończonych niedawno targów drupa 2024. Większość z nich realizowała z kluczowymi partnerami biznesowymi, koncentrując się na rynku opakowań. Sun Chemical skupił się na aspektach proekologicznych, bazując i czerpiąc ze swoich wieloletnich doświadczeń...
drupa 2024: Konica Minolta świętuje ponad 200 sprzedanych maszyn
Olbrzymie zainteresowanie branży, silne partnerstwa biznesowe z klientami oraz prestiżowa nagroda – to wszystko przyczyniło się do sukcesu lidera transformacji cyfrowej Konica Minolta na targach drupa 2024.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764