logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso i Stadion Olimpijski w Helsinkach: proekologiczne partnerstwo

  PR 05.08.2020, przeczytano 1131 razy

Stora Enso podpisała ze Stadionem Olimpijskim w Helsinkach porozumienie o współpracy, którego celem jest wprowadzanie proekologicznych i obniżających tzw. ślad węglowy działań, realizowanych na tym obiekcie sportowym. W tym celu w możliwie największym stopniu, podczas organizowanych tu wydarzeń, wykorzystywane będą materiały odnawialne oraz rozwiązania spełniające założenia gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Stora Enso bada obecnie możliwości ponownego wykorzystania różnych produktów, jak również recyklingu zużytych materiałów, by zapewnić wysokiej jakości włóknom drzewnym „drugie życie” poprzez zastosowanie ich w nowych wyrobach, dostępnych na stadionie podczas organizowanych tam wydarzeń.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-i-stadion-olimpijski-w-helsinkach%3A-proekologiczne-partnerstwo,388012,artykul.html

Jak podkreśla firma, Stora Enso i Stadion Olimpijski w Helsinkach mają wspólny cel, jakim jest promowanie powszechnego zastosowania materiałów odnawialnych w opakowaniach gastronomicznych i konsumenckich, a w konsekwencji – zmniejszenie negatywnego wpływu działań realizowanych na tej arenie sportowej na środowisko naturalne. Co więcej, stopień ponownego wykorzystania różnych materiałów ma być w założeniach bardzo duży. Stora Enso wskazuje, że opakowania wykonane z surowców odnawialnych w całej Europie cechuje wysoki wskaźnik recyklingu. Firma dodaje, że typowym jest dla nich również niski ślad węglowy, który zostaje w jeszcze większym stopniu zredukowany w procesie ponownego recyklingu.

Stadion Olimpijski wpisuje się tym samym w strategię Helsinek na lata 2017-2021, która zakłada, że miasto będzie neutralne w kontekście generowania śladu węglowego najpóźniej do 2035 roku. Rozwiązania zbieżne z GOZ będą możliwe do wdrożenia dzięki współpracy Stadionu Olimpijskiego z jego partnerami, m.in. z firmą gastronomiczno-cateringową Compass Group oraz z przyszłym partnerem w dziedzinie recyklingu. Celem nadrzędnym, jaki przyjęły wszystkie podmioty uczestniczące w tej inicjatywie, jest promocja wykorzystania na stadionie materiałów odnawialnych i rozwiązań zgodnych z GOZ. Stora Enso w ramach podpisanego porozumienia zaoferowała swoje szerokie portfolio materiałów odnawialnych oraz bogatą wiedzę w zakresie proekologicznych rozwiązań zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju.

- Stadion Olimpijski to doskonały przykład wdrożenia zasad polityki zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym w zabudowanym środowisku. Redukcja negatywnego wpływu na środowisko naturalne poprzez wydłużenie cyklu życia całego obiektu była jedną z podstaw jego kompleksowej modernizacji. Dzięki współpracy z Compass Group i Stora Enso będziemy mogli kontynuować nasz proekologiczny rozwój poprzez wdrażanie świadomych ekologicznie działań w obrębie całego stadionu – mówi Marju Paju, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Stadionu Olimpijskiego w Helsinkach.

- Zrównoważony rozwój i odpowiedzialne korzystanie z zasobów to jedne z kluczowych zasad w działalności Compass Group. Były one również w centrum naszej uwagi gdy projektowaliśmy i planowaliśmy realizację usług restauracyjnych i cateringowych na Stadionie Olimpijskim w Helsinkach. Jest to wyjątkowe miejsce, więc zasługuje na wyjątkowe rozwiązania. Po zniesieniu obostrzeń dotyczących zgromadzeń, będziemy w stanie obsłużyć podczas jednego wydarzenia nawet 55 tys. gości, więc niezwykle zależy nam na stworzeniu właściwych rozwiązań opakowaniowych. Partnerstwo pomiędzy Stadionem Olimpijskim i Stora Enso z pewnością nam w tym pomoże – dodaje Kristina Ramirez, dyrektor działu Concession Accounts Finland w firmie Compass Group.

Zdaniem Stora Enso olimpijska arena w Helsinkach stanowi idealne miejsce do wdrożenia pilotażowych projektów związanych z realizacją założeń GOZ, z uwzględnieniem całego łańcucha dostaw: począwszy od wyboru odnawialnych i odzyskiwalnych materiałów, poprzez zbiórkę, sortowanie, na recyklingu zużytych produktów skończywszy. Tworzenie nowych wyrobów z wykorzystanych już materiałów daje bowiem surowcom „drugie życie”. Przykładem tego typu działań ze strony Stora Enso może być recykling wysokiej jakości włókien znajdujących się w papierowych kubkach, które można będzie wykorzystać przy produkcji nowych wyrobów znajdujących zastosowanie podczas wydarzeń organizowanych na Stadionie.

- Materiały odnawialne są kluczowe w kontekście przekształcania świata bazującego na surowcach kopalnych w gospodarkę o obiegu zamkniętym. Poprzez współpracę ze Stadionem Olimpijskim w Helsinkach możemy w praktyce zademonstrować korzyści wynikające z tego rodzaju proekologicznej polityki. Dzięki niej konsumenci będą mogli włączyć się w realizowane w ramach tego obiektu działania, zmierzające do redukcji śladu węglowego i wypełnienia założeń GOZ, a tym samym zwiększyć swój wpływ na szeroko rozumianą proekologiczność poprzez stosowanie odzyskiwalnych materiałów – mówi Hannu Kasurinen, wiceprezes działu Packaging Materials w Stora Enso.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764