logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso i Sulapac wprowadzają na proekologiczną słomkę do picia

  PR 20.01.2020, przeczytano 382 razy
ilustracjastrzałka

Stora Enso i Sulapac wprowadziły na rynek bazującą na surowcach odnawialnych, biodegradowalną słomkę do picia. Jest to część strategii działania obu firm, która ma na celu walkę z globalnym problemem odpadów plastikowych. Słomka – w ocenie jej producentów – charakteryzuje się wysokim poziomem funkcjonalności, nie odbiegając od tradycyjnych tego typu produktów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-i-sulapac-wprowadzaja-na-proekologiczna-slomke-do-picia,385375,artykul.html

Stora Enso i Sulapac poinformowały o podpisaniu umów z pierwszymi klientami na dostawę nowej słomki. Niebawem znajdzie ona zastosowanie w poczekalniach linii Finnair na lotnisku w Helsinkach, gdzie zastąpi słomki papierowe oraz plastikowe. Inni klienci, którzy zdecydowali się na jej wdrożenie to m.in.: Wolt – przedsiębiorstwo zajmujące się dostawami żywności; Altia – producent napojów alkoholowych; hotel St. George oraz wegańska kawiarnia Kippo. Jak widać z powyższego zestawienia, pierwsi użytkownicy nowej słomki reprezentują różne obszary biznesu, jednak – co podkreśla Stora Enso – przy podjęciu decyzji o jej wdrożeniu przyświecał im ten sam cel: bycie wśród liderów polityki zrównoważonego rozwoju. Od stycznia br. słomka jest też dostępna dla konsumentów indywidualnych za pośrednictwem Biofotura.com – sklepu internetowego specjalizującego się w kompostowalnych naczyniach stołowych i opakowaniach oraz w delikatesach internetowych Verkkokauppa.com.

- Widzimy bardzo duże zapotrzebowanie na nasz produkt, który z jednej strony spełnia kryteria proekologiczne, z drugiej zaś – cechuje go bardzo wysoka użyteczność. Podobnie jak wszystkie materiały oferowane przez Sulapac, ze słomki całkowicie wyeliminowano mikroplastik. Zaprojektowano ją w ten sposób, by imitowała elementy przyrody. Np. jeśli przez przypadek trafi do wód oceanicznych, zachowuje się jak liść brzozy, nie zakłócając naturalnego ekosystemu – mówi Suvi Haimi, CEO firmy Sulapac.

Słomka bazuje na stworzonej przez Sulapac i zgłoszonej do opatentowania innowacji materiałowej. Jej głównymi składnikami są surowce odnawialne takie jak drewno i spoiwa roślinne. Sulapac określa ją mianem wolnej od mikroplastiku, co oznacza, że jest w pełni biodegradowalna w różnych środowiskach. Słomka, jak zapewnia producent, jest dostosowana do istniejących systemów utylizacji odpadów. Zaprojektowano ją tak, by mogła być poddana recyklingowi w liniach do przemysłowego kompostowania.

- W każdym tygodniu w skali świata produkuje się i wprowadza do użytku miliardy słomek do picia. Tworzy się w ten sposób niezwykle groźne odpady, które często kończą w wodach morskich. Nowo stworzony, odnawialny i biodegradowalny materiał może zastępować surowce kopalne i pomóc w walce z odpadami plastikowymi. Nasza współpraca z Sulapac pozwala na tworzenie zupełnie nowych rodzajów innowacyjnych i skalowalnych materiałów, a finalnie – na rozszerzenie naszej oferty rozwiązań bazujących na surowcach odnawialnych – mówi Marcus Dehlin, szef Business Alliances w Stora Enso.

W pierwszym etapie, słomki będą dostępne w Europie, nieco później – na całym świecie. Wytwarzane są one z zastosowaniem sprzętu, który oryginalnie powstał z myślą o produkcji słomek plastikowych.

Więcej informacji na ich temat można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Firma Konica Minolta odnotowuje w ostatnim czasie rosnące zainteresowanie aplikacją genARate, bazującą na technologii „augmented reality”. Narzędzie to było  prezentowane szerzej podczas tegorocznych targów RemaDays Warsaw. Pozwala nie tylko na pozyskiwanie większej ilości informacji na temat danego produktu, ale również umożliwia zaprezentowanie go w...
Artlab.pl rozbudowuje park maszynowy o dwa nowe plotery Agfa
W ostatnim czasie w warszawskiej drukarni wielkoformatowej Artlab.pl rozpoczęły pracę – w zaledwie miesięcznym odstępie – dwa nowe wielkoformatowe plotery marki Agfa. Z myślą o usprawnieniu obsługi podłoży giętkich w trybie „z roli na rolę” pojawił się tu model Anapurna RTR3200i LED, do którego wkrótce dołączyło urządzenie z płaskim...
Heidelberg wprowadza pakiet działań zwiększających rentowność
Zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) przyjął szeroko zakrojony pakiet działań w celu krótkoterminowej redukcji kosztów strukturalnych i długoterminowej poprawy rentowności Spółki. Koncentracja na zyskownej działalności podstawowej i systematyczna praca nad kosztami mają na celu poprawę EBITDA o 100 mln EUR, z wyłączeniem wyniku...
Innowacje w maszynach Speedmaster
Całkowicie przeprojektowana generacja Prinect Press Center z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i połączenie z chmurą Prinect dla każdego Speedmastera.
Zakończenie procesu zmierzającego do stworzenia nowej struktury udziałowców Grupy Antalis poprzez zawarcie umowy z Kokusai Pulp and Paper na zakup wszystkich akcji będących w posiadaniu spółki Sequana, głównego akcjonariusza Antalis, jak również podpisanie umowy kupna wszystkich akcji będących w posiadaniu banku Bpifrance Participations, a także...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764