logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso inwestuje 30 mln euro w papiernię Sachsen

  PR 13.12.2010, przeczytano 4062 razy
ilustracjastrzałka

Koncern Stora Enso poinformował o przeznaczeniu 30 mln euro na inwestycje w rozwój i prace modernizacyjne w swojej papierni zlokalizowanej w niemieckim mieście Sachsen. Projekt, którego zakończenie zaplanowane jest na drugi kwartał 2012 roku, ma poprawić jakość papieru wytwarzanego w tym zakładzie oraz zwiększyć konkurencyjność fabryki na coraz bardziej wymagającym europejskim rynku podłoży gazetowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-inwestuje-30-mln-euro-w-papiernie-sachsen,11735,artykul.html

Inwestycja pozwoli papierni Sachsen podnieść poziom satysfakcji drukarń i wydawców prasowych, korzystających na co dzień z produkowanych tam papierów i oczekujących coraz wyższej ich jakości, zwłaszcza w przypadku gatunków o niższych gramaturach. Wyższa jakość papieru i wydajność całego zakładu przyczynią się do zwiększenia konkurencyjności tej papierni na europejskim rynku podłoży gazetowych, przed którym stoją coraz większe wyzwania – mówi Juha Vanhainen, wiceprezes Stora Enso odpowiedzialny za dział papierów publikacyjnych.

Założony w 1992 roku, a od 1998 roku pozostający w strukturach Stora Enso, zakład w Sachsen (mieście położonym ok. 150 km na południe od Berlina) zatrudnia 320 osób. Papiernia, działająca w zgodzie z certyfikatami środowiskowymi ISO 14001 i EMAS, specjalizuje się w produkcji celulozy oraz w 100% pochodzących z makulatury standardowych papierów gazetowych i książkowych, przeznaczonych do druku zwojowego coldsetowego i heatsetowego (jak podaje producent, wszystkie one spełniają kryteria certyfikatu „Blue Angel”). Są one wytwarzane przez uruchomioną w 1994 roku maszynę PM1, oferującą prędkość 1750 m/min. i szerokość odcięcia 920 cm; jej modernizacja stanowi jeden z celów realizowanego projektu.

Źródło: PrintInPoland

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
Folie API Foilmakers z certyfikatem EcoVadis Bronze
Firma API Foilmakers poinformowała, że pełne portfolio jej folii zostało – po raz pierwszy – poddane certyfikacji EcoVadis w kontekście ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. W rankingu za rok 2023 brytyjski producent uzyskał status „Bronze”, plasując się w górnej połówce firm ocenianych przez tę organizację.
Chroma.pl przypomina o usłudze SPINGO, która oferuje firmom możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni. To nie tylko wygoda, ale także sposób na strategiczne zarządzanie budżetem. Drukarnia oferuje też swoim klientom usługę DPD Pickup, która zapewnia wyjątkową wygodę i szybkość dostawy. Dzięki szerokiej sieci ponad 2500 punktów DPD Pickup i automatów paczkowych,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764