logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso na czele rankingu FT Diversity Leaders Index

  PR 25.11.2023, przeczytano 310 razy

Stora Enso znalazła się na 1. miejscu rankingu Financial Times Diversity Leaders Index. Zestawienie, dorocznie publikowane przez Financial Times i firmę Statista, uwzględnia 850 europejskich przedsiębiorstw z różnych branż, wyróżnionych za skuteczne wdrażanie zasad DEI (równość szans, różnorodność i włączenie społeczne). Metodologia rankingu uwzględnia opinie ponad 100 tys. ankietowanych pracowników, zatrudnionych w firmach znajdujących się w różnych częściach Europy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-na-czele-rankingu-ft-diversity-leaders-index,402214,artykul.html

Ranking stanowi potwierdzenie naszych starań i zaangażowania we wdrażanie równości szans, różnorodności i włączenia społecznego (DEI) – mówi Katariina Kravi, Head of People & Culture w Stora Enso. – Promowanie zasad DEI to zadanie realizowane przez nas w perspektywie długoterminowej, wymagające wytrwałości. Jednak korzyści z niego wynikające są niepodważalne, gdyż dotyczą naszych pracowników i ich bezpieczeństwa, co jednocześnie przekłada się na sukcesy rynkowe Stora Enso”.

Wśród praktycznych działań naszej polityki dotyczącej DEI można wymienić prowadzone na poziome lokalnym warsztaty na temat różnorodności, jak też odpowiednie komunikowanie jej znaczenia wśród pracowników Stora Enso – kontynuuje Katariina Kravi. – Postrzeganie różnorodności jest jednym z kluczowych wskaźników w badaniach dotyczących poziomu zaangażowania naszych pracowników. Co więcej, nie jest ona profilowana wyłącznie w kontekście zasobów ludzkich, ale jako szerszy temat, związany z zarządzaniem i w naturalny sposób stanowiący jego element”.

Więcej informacji na temat rankingu, jak też zastosowanej w nim metodologii, można znaleźć na stronach internetowych Financial Times w zakładce https://www.ft.com/reports/diversity-leaders. W związku z zajęciem przez Stora Enso 1. miejsca w zestawieniu Financial Times Diversity Leaders Index, w raporcie online – również opublikowanym przez redakcję i dostępnym na jej stronach internetowych – znalazł się artykuł poświęcony firmie, zatytułowany „Kultura integracyjna w Stora Enso jako czynnik zwiększający bezpieczeństwo pracy”.

Źródło: Stora Enso Polska

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

CCL otwiera centrum zrównoważonych etykiet shrink sleeve
CCL Industries, specjalizujący się w produkcji etykiet, zabezpieczeń i opakowań, otworzył nowe centrum rozwoju zrównoważonych etykiet termokurczliwych w austriackim Dornbirn. Dostarcza ono etykiety shrink sleeve do firm w całej Europie, także w Polsce.
Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days: druk cyfrowy i CI Flexo
Podczas eventu Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days możliwe było zapoznanie się z nową generacją technologii druku dekoracyjnego opakowań oraz technologią fleksograficzną CI. Zaprezentowano w pracy najnowszą i najmłodszą maszynę CI flekso, której produkcja odbywa się w Wuerzburgu. Ponad 150 gości wzięło udział w wydarzeniu w Customer...
N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764