logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso na Virtual.drupa 2021

  PR 06.04.2021, przeczytano 176 razy

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20-23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-na-virtual.drupa-2021,390911,artykul.html

Jak podkreśla Martin Gercke, Vice President Technical Sales w firmie Stora Enso, wirtualna konwencja tegorocznych targów oznacza, że wydarzenie staje się jeszcze bardziej dostępne i otwarte dla klientów z całego świata, zaś wykorzystanie platformy online może znacząco zwiększyć frekwencję osób zainteresowanych poszczególnymi rozwiązaniami z oferty skandynawskiego koncernu. Z tego względu dedykowane im sesje mają uwzględniać różne strefy czasowe, by zapewnić udział w nich zainteresowanym ze wszystkich zakątków globu.

Ewa Jończyk-Zięba, Sales Director w polskim oddziale Stora Enso Paper dodaje: - Liczymy na wysoką frekwencję klientów z naszego kraju, podobnie jak to miało miejsce dotychczas na konwencjonalnych targach. Planujemy szereg prezentacji poświęconych różnym produktom z naszej oferty, które z pewnością zainteresują drukarnie komercyjne, dziełowe czy heatsetowe, ale też zleceniodawców i agencje reklamowe.

Papiery do druku cyfrowego

Wśród promowanych podczas virtual.drupa 2021 podłoży produkowanych przez Stora Enso znajdą się m.in. papiery graficzne, przeznaczone do maszyn cyfrowych bazujących na różnych technikach – inkjetowej i elektrofotograficznej (w przypadku tej drugiej z wykorzystaniem ciekłego bądź stałego toneru). Zainteresowanym firma udostępniła też specjalny przewodnik – Quick Guide for Digital Papers, uwzględniający tę część jej oferty.

Z myślą o wysokowydajnych maszynach inkjetowych Stora Enso stworzyła BergaJet – bezdrzewny papier niepowlekany (WFU), kompatybilny z atramentami pigmentowymi oraz barwnikowymi. Skierowany jest on do drukarń specjalizujących się w produkcji książek, materiałów transakcyjnych i promocyjnych, instrukcji obsługi oraz katalogów. Producent podkreśla, że BergaJet można stosować także w cyfrowym druku laserowym, a nawet w tradycyjnym offsecie.

Kolejna propozycja firmy, tym razem skierowana do drukarń cyfrowych wyposażonych w inkjetowe maszyny arkuszowe i zwojowe (wykorzystujące atramenty pigmentowe), to SuperiorJet. Ten bezdrzewny papier niepowlekany cechuje – jak podkreśla producent – wysoki poziom białości i odpowiedniej reprodukcji kolorystycznej.

Podobnie jak wszystkie papiery Stora Enso, oba ww. podłoża mogą zostać poddane recyklingowi.

Z myślą o drukarniach cyfrowych Stora Enso oferuje również specjalną usługę – ReadyReel, obejmującą przewijanie i paletyzowanie zwojów z papierem, przeznaczonych do druku inkjetowego i tonerowego, jak też do produkcji materiałów typu direct mail czy kopert.

Softproofing by Stora Enso

Od pewnego czasu Stora Enso oferuje oprogramowanie do zdalnego proofingu. Podczas virtual.drupa 2021 firma zaprezentuje jego udoskonaloną wersję, bazującą na technologii „chmury” i dzięki temu dostępną z dowolnego miejsca na świecie. Podczas specjalnych sesji zaprezentowane zostanie jego działanie. Firma zaprasza na tę prezentację osoby uczestniczące w procesie produkcji poligraficznej, reprezentujące drukarnie, studia prepress, agencje reklamowe i studia designerskie.

Web Monitoring

Kolejne rozwiązanie z oferty Stora Enso, jakiemu będą poświęcone pokazy podczas virtual.drupa 2021, to Web Monitoring. Skierowane do drukarń heatsetowych, pozwala – dzięki systemowi kamer zainstalowanych w kilku miejscach maszyny zwojowej – monitorować jej pracę i zachowanie wstęgi papieru.

- Jest to niezwykle przydatne narzędzie w kontekście wychwytywania błędów, jakie mogą pojawić się na zadrukowywanej wstędze – mówi Tomasz Rokicki, TCS Manager w polskim oddziale Stora Enso Paper. – Pomaga zatem zdiagnozować przyczynę potencjalnych problemów, jakie zdarzają się podczas drukowania, a których źródłem może (ale nie musi) być podłoże. Co więcej, dzięki zwrotnym informacjom z systemu, pozwala poznać ich źródło i wyeliminować ryzyko pojawienia się podobnych zjawisk w przyszłości. Ma zatem funkcję nie tylko kontrolną, ale też prewencyjną. Stanowi przy tym interesującą alternatywę dla już istniejących, konkurencyjnych systemów wizyjnego monitoringu wstęgi.

- Tegoroczna, wirtualna drupa to znakomita okazja, by zaprezentować szeroką ofertę dywizji Stora Enso Paper – mówi Izabela Kuklińska-Kowalska, Sales Director w jej polskim oddziale. – Wiele osób kojarzy nas przede wszystkim z produkcją podłoży drukowych, tymczasem portfolio Stora Enso, skierowane do drukarń o różnym profilu, jest o wiele szersze. Stąd duży nacisk na promocję usług i rozwiązań takich jak Softproofing, Web Monitoring czy Ready Reel. Mamy nadzieję, że goście z całego świata, także z Polski, licznie odwiedzą nasze wirtualne stoisko. Już dziś zatem zapraszamy do rejestracji na stronie targów i do udziału w przygotowanych przez nas webinariach, prezentacjach oraz do obejrzenia filmów i zapoznania się z informacjami, jakie są już dostępne na dedykowanej im stronie.

Źródło: Stora Enso Paper GmbH - Oddział w Polsce

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mark Andy organizuje kolejne branżowe webinaria dla studentów z całego świata
Tradycją stały się już organizowane przez Mark Andy spotkania dla studentów. W tym roku będą one miały charakter webinariów, kolejnych już organizowanych przez tę firmę. Skierowane są do studiujących z całego świata, kształcących się na kierunkach związanych z branżą poligraficzną i pokrewnymi. Odbędą się one w dwóch terminach. Z myślą o...
DrTusz.pl zachęca swoich klientów do włączenia się w akcję “Drzewo na zamówienie”. W dniach od 12 do 25 kwietnia 2021 r. każde zamówienie w sklepie DrTusz, to jedna sadzonka drzewa, które firma posadzi podczas finału w Nadleśnictwie Waliły - oficjalnego partnera wydarzenia.
Podczas internetowych targów virtual.drupa (odbywających się w dniach 20-23 kwietnia br.) Konica Minolta, we współpracy ze swoimi partnerami i klientami, zademonstruje szereg rozwiązań ze swojego bogatego portfolio. Obecność firmy na tym wirtualnym wydarzeniu, przebiegająca pod hasłem „Rethinking possibilites”, będzie uwzględniać takie obszary jej...
20 kwietnia: webinarium przybliżające rynek Web 2 Print
Będzie się ono skupiać na doświadczeniach dwóch wiodących europejskich firm poligraficznych w zakresie implementacji druku w technologii web-2-pack oraz w zakresie wdrażania do druku w technologii web-2-pack w ich działaniach produkcyjnych. Zaczynając od przygotowania do druku, a skończywszy na finishingu.
Api Folie Polska podsumowuje 1. kwartał 2021
Pierwsze trzy miesiące 2021 roku były dla firmy API Folie Polska przede wszystkim okresem wewnętrznej reorganizacji, mającej usprawnić codzienne działania. W strukturach przedsiębiorstwa powołane zostało nowe stanowisko – Customer Service Manager. W gestii piastującej je osoby znalazł się kompleksowy nadzór nad obsługą wszystkich klientów API Folie Polska,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764