logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso Packaging Automation wzbogaca portfolio o polskie rozwiązania

  PR 19.02.2024, przeczytano 831 razy
ilustracjastrzałka

Stora Enso poinformowała o rozbudowie swojego portfolio w obszarze automatyzacji pakowania – Packaging Automation. W tym celu nawiązała współpracę z firmą Radpak – polskim producentem koncentrującym się na rozwiązaniach automatyzujących procesy pakowania na rynku pierwotnym i wtórnym.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-packaging-automation-wzbogaca-portfolio-o-polskie-rozwiazania,403154,artykul.html

Dotychczasowa działalność Stora Enso w obszarze Packaging Automation koncentrowała się w Göteborgu, gdzie posiada zakład produkcyjny. Obecnie będzie ona rozszerzona dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Radpak. Jej fabryka mieści się we Włocławku, a kooperacja ma wzmocnić strategię Stora Enso związaną ze zwiększeniem jej obecności na rynku rozwiązań automatyzujących produkcję, skierowanych do klientów z regionu Europy Środkowej i Północnej. Współpraca z Radpakiem ma też zapewnić lokalną obecność w kontekście działań serwisowych i usług aftermarket. Pozwoli ona obu partnerom wzbogacić ich portfoio. Jej zapisy przewidują, że w ofercie Stora Enso znajdą się zarówno rozwiązania do automatyzacji procesów pakowania na rynkach pierwotnym jak i wtórnym.

Jesteśmy zdeterminowani, by dostarczać najwyższej jakości produkty, umożliwiające wzrosty i rozwój naszych klientów z segmentów wykorzystujących różnego typu opakowania, w tym wykonane z tektury falistej – mówi Daniel Örengård, kierujący Packaging Automation. – Stora Enso jest postrzegana jako kompetentny premium partner z wieloletnim doświadczeniem w zakresie produkcji sprzętu, jego instalowania i wdrażania, zarządzania projektami oraz serwisu i działalności na rynku wtórnym. Działania te dotyczą rzecz jasna także segmentu opakowań z tektury falistej”.

Packaging Automation w Stora Enso

Packaging Automation oferuje rozwiązania automatyzujące procesy pakowania, optymalizujące działania klientów Stora Enso w tym obszarze. Jego portfolio uwzględnia różne systemy – od pojedynczych maszyn do w pełni zintegrowanych linii pakujących. Jak podaje firma, dotychczas dział Packaging Automation dostarczył ponad 1000 maszyn do przedsiębiorstw z regionu Skandynawii. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie na rynku nowoczesnych rozwiązań automatyzujących procesy pakowania.

W skład oferty Packaging Automation wchodzą różne maszyny pakujące, rozwiązania dedykowane opakowaniom z tektury falistej, zarządzanie projektami, serwis i sprzedaż na rynku wtórnym. Packaging Automation wchodzi w skład jednostki biznesowej BU Central & Northern Europe, a obecnie rozwija swoją działalność poza regionem Skandynawii.

Źródło: Stora Enso Polska

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764