logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso planuje wdrożenie planu naprawczego

  PR 07.02.2024, przeczytano 534 razy

Stora Enso planuje wdrożenie nowego programu naprawczego, poprawiającego jej zyskowność, motywując swój ruch wciąż słabym i niepewnym otoczeniem rynkowym. Ma on przynieść firmie zwiększenie zysku operacyjnego EBIT o 80 mln euro rocznie. Stora Enso przewiduje, że wdrożenie programu może spowodować potencjalną redukcję zatrudnienia o ok. 1000 miejsc pracy. Firma zapowiada, że lokalne negocjacje pracownicze rozpoczną się zaraz po określeniu konkretnych planów dla każdego z uwzględnionych w nim krajów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-planuje-wdrozenie-planu-naprawczego,403019,artykul.html

Kierownictwo Stora Enso przewiduje, że program poprawi jej długookresową konkurencyjność poprzez skoncentrowanie się na obszarach biznesowych, które są określone w przyjętej przez koncern strategii rozwoju, wspieranej przez zdecentralizowany model operacyjny. Podkreśla się przy tym, że jego założenia wykluczają jakiekolwiek kolejne zamknięcia zakładów produkcyjnych wchodzących w skład grupy.

Firma dodaje, że znacząca część wygenerowanych oszczędności pojawi się w roku 2025, natomiast większość zwolnień pracowniczych zostanie wprowadzonych w 1. połowie br. Redukcja zatrudnienia, poprawa efektywności działań i zwiększenie ich synergii – jak wynika z zapowiedzi firmy – mają objąć wszystkie oddziały Stora Enso oraz różne stanowiska funkcyjne i mają być dostosowane do rozmiaru danej organizacji.

Nowy program jest konieczny, by zapewnić naszą konkurencyjność i dalsze sukcesy rynkowe w długiej perspektywie czasowej. W ubiegłym roku zakończyliśmy program restrukturyzacyjny, który m.in. pozwolił zidentyfikować możliwości tkwiące w synergii działań. Na tym aspekcie chcemy się w dużej mierze skoncentrować, inicjując nowy program poprawy zyskowności. Nadal mierzymy się ze słabym środowiskiem makroekonomicznym i geopolitycznym, więc musimy skoncentrować się na obszarach biznesowych, wpisujących się w naszą strategię wzrostu. W nowym programie zamierzamy skoncentrować się na zwiększeniu zyskowności i konkurencyjności, a także odporności na niepewne warunki rynkowe” – mówi Hans Sohlström, prezes i CEO firmy Stora Enso.

W specjalnym komunikacie firma podkreśla, że żadne decyzje dotyczące redukcji zatrudnienia nie zostaną podjęte przed zakończeniem negocjacji pracowniczych, zgodnie z lokalnymi przepisami.

Pod koniec ubiegłego roku w Stora Enso zakończył się program restrukturyzacyjny, zainicjowany w czerwcu 2023 r., w ramach którego zatrudnienie koncernu zostało zredukowane o 1150 osób. Przyniósł on firmie poprawę rocznego zysku operacyjnego EBIT o 110 mln euro.

Źródło: Stora Enso Polska

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
Remadays 2024: automatyzacja w roli głównej na stoisku Duplo
Automatyzacja stała się motywem przewodnim prezentacji Duplo podczas targów RemaDays Warsaw 2024. Okazało się bowiem, że klienci poszukują obecnie tego typu rozwiązań. Z kolei firma Duplo ma w tej kwestii bardzo wiele do zaoferowania. Od lat dostarcza bowiem maszyny automatyzujące działy introligatorskie drukarń. Jej sprzęt wspiera również produkcję w firmach...
Stora Enso Packaging Automation wzbogaca portfolio o polskie rozwiązania
Stora Enso poinformowała o rozbudowie swojego portfolio w obszarze automatyzacji pakowania – Packaging Automation. W tym celu nawiązała współpracę z firmą Radpak – polskim producentem koncentrującym się na rozwiązaniach automatyzujących procesy pakowania na rynku pierwotnym i wtórnym.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764