logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso podsumowuje współpracę z FIS przy mistrzostwach w Oberstdorfie

  PR 19.04.2021, przeczytano 389 razy
ilustracjastrzałka

Stora Enso – sponsor rzeczowy Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, organizowanych przez Światową Federację Narciarską (FIS) - dokonała podsumowania współpracy z tą organizacją przy tegorocznej edycji wydarzenia, odbywającego się w Oberstdorfie (Niemcy). Jak podkreśla firma, impreza stała się dla niej doskonałą okazją do zaprezentowania proekologicznych rozwiązań ze swojej oferty.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-podsumowuje-wspolprace-z-fis-przy-mistrzostwach-w-oberstdorfie,391120,artykul.html

Stora Enso wskazuje na możliwość promowania – dzięki wydarzeniom takim jak tegoroczne mistrzostwa FIS – zdrowego stylu życia i codziennych aktywności, zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Sara Kvarfordh, Project Manager odpowiedzialna za działania sponsorskie Stora Enso, podkreśla, że z uwagi na pandemię i nieobecność publiczności na miejscu niezbędne – przy prezentacji poszczególnych rozwiązań – było takie ich lokowanie, by zostały zauważone przez telewidzów: - Staraliśmy się zwiększyć naszą obecność na stadionach, na wybranych elementach odzieży noszonej przez zawodników, jak też przy trasach, na których odbywały się zawody w poszczególnych dyscyplinach. Biorąc zatem wszystkie okoliczności pod uwagę, cały projekt przebiegł bardzo pomyślnie.

„Inspirujący” papier i wyroby z drewna

Stora Enso podkreśla, że pomimo braku widzów na miejscu mistrzostwa były dużym przedsięwzięciem, z codziennym zapotrzebowaniem na papier, worki czy pojemniki na żywność. W tym obszarze firma dostarczyła organizatorom szereg proekologicznych rozwiązań, które – jak podkreśla – spotkały się z pozytywnym odbiorem użytkowników. Znalazły się wśród nich opakowania na catering, jak też wykonane z drewna podia czy trofea.

Firma dodaje, że wiele osób komplementowało projekty poszczególnych produktów przygotowanych przez Stora Enso. Ze szczególną aprobatą spotkały się trofea dla zwycięzców, powstałe we współpracy z lokalnymi artystami – Martinem i Martiną Fritz. Jedno z nich stanowiło stały element scenografii studia austriackiej telewizji ORF, która transmitowała mistrzostwa.

- Produkowany przez nas, neutralny względem śladu węglowego papier Multicopy Zero, jest często wykorzystywany przez różne komitety i organizacje – dodaje Sara Kvarfordh. – FIS stosuje go do oficjalnych wydruków stowarzyszenia, był on też głównym podłożem dostępnym w centrum prasowym tegorocznych mistrzostw.

Papier Multicopy Zero znalazł również zastosowanie podczas konkursu rysunkowego, zorganizowanego z myślą o dzieciach z lokalnej szkoły podstawowej z Oberstdorfie. Nagrodami dla ośmiorga młodych zwycięzców były specjalnie zaaranżowane filmy z indywidualnymi pozdrowieniami od ich ulubionych sportowców, biorących udział w mistrzostwach.

- Aktywizowanie lokalnych społeczności i zwiększanie ich świadomości w obszarze proekologicznych rozwiązań to ważne elementy naszych działań sponsorskich – podkreśla Sara Kvarfordh.

Ciągłe zaangażowanie w zrównoważony rozwój

Sara Kvarfordh dodaje jednocześnie, że wsparcie sponsorskie udzielane FIS przez Stora Enso sprowadza się nie tylko do zwiększenia proekologicznego wydźwięku wydarzeń organizowanych przez to stowarzyszenie:

- Chcemy być zaangażowani w długofalowe działania proekologiczne, realizowane przez wszystkie społeczności goszczące mistrzostwa w narciarstwie klasycznym.

W tym roku firma zaangażowała się w projekt ponownego zalesiania terenów w okolicach Oberstdorfu. Kierują nim Bawarskie Lasy Stanowe, będące stałym dostawcą drewna do zakładów produkcyjnych Stora Enso. Firma dostarczy tu 700 drzewek, które zostaną posadzone wiosną tego roku.

Stora Enso podkreśla, że do współpracy stara się dobierać partnerów i wprowadza działania o długofalowym charakterze, pozwalające wywierać rzeczywisty wpływ na otaczający nas świat. Zdaniem firmy wydarzenia organizowane przez FIS są ku temu właściwą areną. Umożliwiają bowiem pokazanie różnorodnych zastosowań surowca jakim jest drewno. Niedawno obaj partnerzy poinformowali o kontynuacji współpracy podczas kolejnych mistrzostw świata, organizowanych przez FIS. Odbędą się one w 2023 roku w Planicy.

- W tego rodzaju wydarzenia sportowe możemy zaangażować się na wiele różnych sposobów – dodaje Sara Kvarfordh. – Każda kolejna edycja mistrzostw organizowanych przez FIS przynosi też udoskonalenia w naszych działaniach. Współpracując z lokalnymi społecznościami, uczymy się od nich, co z kolei inspiruje nas do nowych pomysłów i kolejnych inicjatyw.

- Nasze produkty i wiedza w obszarze zrównoważonego rozwoju pomagają nam wspierać FIS przy organizowaniu światowej klasy, proekologicznych wydarzeń sportowych. Dla nas są one jednocześnie okazją do pokazania, że Stora Enso bardzo poważne traktuje kwestię walki z globalnym ociepleniem i chce podejmować działania, mające rzeczywisty wpływ na przyszłość, jaka czeka następne pokolenia – podsumowuje Sara Kvarfordh.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W Customer Technology Center zainstalowano maszynę fleksograficzną Evo XC
W Customer Technology Center (CTC) w Würzburgu obok maszyny do druku cyfrowego typu singlepass RotaJET stanęło jeszcze jedno urządzenie. Od kwietnia do dyspozycji odwiedzających klientów jest także maszyna Evo XD 8 przeznaczona do zadruku opakowań elastycznych.
Wyniki finansowe Stora Enso za 1. kwartał 2021
Stora Enso poinformowała o swoich wynikach finansowych za 1. kwartał 2021 r. W porównaniu z analogicznym okresem ub.r. firma zwiększyła o 3,1% przychody ze sprzedaży, poprawie uległ również zysk operacyjny EBIT (wyniósł on 328 mln euro) oraz marża zysku EBIT (14,1%). Stora Enso odnotowała również wyższy poziom przepływów gotówkowych,...
Etiflex wkracza na nowe rynki dzięki instalacji nowej maszyny FA-22
Firma Etiflex A/S, partner firmy Nilpeter od ponad 15 lat, zakupiła nową maszynę FA-22 w celu zwiększenia wydajności i efektywności kosztowej produkcji etykiet oraz dodania do swojego portfolio nowych produktów z folii i kartonu.
Wycinane bez wykrojników – nowy stół tnący PFI B2 w ofercie Duplo
Firma Duplo wprowadziła w ostatnim czasie do swojej oferty nowy stół tnący PFI B2 z nożem oscylacyjnym. Umożliwia on produkcję krótkich serii personalizowanych opakowań, etykiet, kart, naklejek, puzzli, materiałów POS o nietypowych kształtach bez konieczności tworzenia wykrojników. Jak zapewnia producent oznacza to spore oszczędności dla określonych...
Bailprint Labels modernizuje się dzięki nowej maszynie Nilpeter FA-17
Dążąc do "doskonalenia sztuki drukowania etykiet samoprzylepnych", firma Bailprint Labels Ltd. z Chorley, położonego na północ od Manchesteru (Anglia), wzbogaciła się o nową maszynę Nilpeter FA-17, trzecią w swoim portfolio maszyn drukujących tego duńskiego producenta. Chcąc otrzymać bardziej nowoczesną i szybszą maszynę o wyższym stopniu automatyzacji i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764