logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso sprzedaje zakłady Näpi

  PR 14.01.2024, przeczytano 1142 razy
ilustracjastrzałka

W ślad za zaanonsowaną w czerwcu 2023 r. informacją o zamknięciu zakładów Näpi (Estonia), firma Stora Enso stopniowo wygaszała wszelką działalność realizowaną w tej fabryce. W grudniu ub.r. została podpisana umowa o sprzedaży tartaku - w tym gruntów, na których się on znajduje oraz całego używanego tu sprzętu. Ich nabywcą w większości stała się firma Puidukoda – lokalny producent wyrobów na bazie drewna struganego. Nowy właściciel, jak zapowiada, ma zamiar wznowić realizowaną tu działalność, zatrudniając w fabryce lokalnych mieszkańców.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-sprzedaje-zaklady-n%C3%A4pi-,402735,artykul.html

Decyzja o zamknięciu zakładów Näpi to jeden z kilku kroków niezbędnych do poprawienia długoterminowej konkurencyjności i zyskowności całej grupy Stora Enso. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się osiągnąć porozumienie z firmą Puidukoda, która zapewni fabryce należną jej uwagę i dalszy rozwój, także w perspektywie długookresowej” – mówi Lars Völkel, Executive Vice President, kierujący działem Wood Products w Stora Enso.

Transakcja uwzględnia całość gruntów, wszystkie budynki oraz sprzęt wykorzystywany tu do obróbki drewna, z wyłączeniem maszyn tartacznych. Linia tartaczna zostanie sprzedana innemu nabywcy, zaś pozostałe maszyny używane w fabryce Näpi zostały przekazane do innych tartaków należących do Stora Enso.

Zakłady Näpi działały przez ponad 30 lat, a teraz jesteśmy świadkami otwarcia nowego rozdziału w ich historii. Fabryka odgrywała znaczącą rolę dla całej lokalnej społeczności, więc nowe możliwości w kontekście zatrudnienia tutejszych mieszkańców to bardzo dobra wiadomość na przyszłość” – mówi Anne-Liis Kapstas, była dyrektor zakładów Näpi.

Puidukoda to założona w 1997 roku firma zajmująca się przetwórstwem drewna, bazująca na kapitale francuskim, z siedzibą w Karksi (Estonia). Specjalizacją przedsiębiorstwa jest produkcja wyrobów z drewna struganego i tego rodzaju działalność będzie realizowana w nowo przejętej fabryce.

Źródło: Stora Enso Polska

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W dniach 09-10 Października 2024 roku w EXPO Kraków odbędzie się 16. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – jednego z największych i najbardziej merytorycznych wydarzeń dla branży opakowań w Polsce dla producentów opakowań, etykiet, maszyn, komponentów, standów reklamowych, ale także usługodawców związanych z...
Canon podsumowuje targi drupa 2024. Kampania The Power to Move
Canon, globalny dostawca kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie cyfrowego druku produkcyjnego, uznaje targi drupa 2024 za wydarzenie wyjątkowe pod względem zaangażowania klientów, skali dokonanych inwestycji i zainteresowania odwiedzających. Pomimo spadku liczby gości w porównaniu z edycją targów w 2016 r., obecni i potencjalni klienci tłumnie odwiedzali...
Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764