logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso sprzedaje zakłady papiernicze Sachsen

  PR 01.06.2021, przeczytano 278 razy

Stora Enso podpisała umowę o sprzedaży papierni Sachsen w Eilenburgu (Niemcy) szwajcarskiej firmie rodzinnej Model Group. Roczne moce produkcyjne zakładu wynoszą 310 tys. ton specjalistycznych podłoży gazetowych, wytwarzanych z papieru pochodzącego z recyklingu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-sprzedaje-zaklady-papiernicze-sachsen,391717,artykul.html

Zgodnie z umową, po sfinalizowaniu transakcji Model Group stanie się właścicielem zakładów Sachsen i zacznie nimi zarządzać. Na bazie porozumienia kontraktowego, Stora Enso będzie sprzedawać i dystrybuować wytwarzane tu papiery przez okres 18 miesięcy (licząc od daty zamknięcia transakcji). Po jego upłynięciu, Model Group  dokona konwersji fabryki w zakład wytwarzający tekturę. Umowa przewiduje, że cała 230-osobowa załoga papierni Sachsen przejdzie do Model Group.

- Wierzymy, że Model Group to odpowiedni właściciel, który zapewni zakładom Sachsen rozwój w długiej perspektywie. Ze swej strony będziemy obsługiwać naszych klientów w zakresie wysokojakościowych podłoży papierowych wytwarzanych w tej fabryce co najmniej do końca 2022 roku – mówi Kati ter Horst, EVP Stora Enso Paper.

- Zakłady Sachsen idealnie wpasowują się w nasz łańcuch wartości, tworzony przez istniejącą sieć zakładów. Z niecierpliwością czekamy na możliwość dalszego rozwijania tej fabryki – dodaje Daniel Model, prezes i CEO Model Group.

Wartość transakcji wynosi 35 mln euro, z zastrzeżeniem zwyczajowych korekt ceny zakupu. Jak podaje Stora Enso, nie będzie miała ona wpływu na jej zysk operacyjny oraz zadłużenie netto. W kontekście zysku operacyjnego MSSF (IFRS) za 2. kwartał br. zostanie zaksięgowany jednorazowy koszt ok. 32 mln euro, jako pozycja typu IAC (wpływająca na porównywalność danych finansowych za poszczególne okresy). Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w 3. kwartale 2021 r.

Model Group – nowy właściciel zakładów Sachsen

Model Holding AG to w 100% rodzinne przedsiębiorstwo założone w 1882 roku. Model Group, z siedzibą w Weinfelden (Szwajcaria), zajmuje się projektowaniem, produkcją i dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań opakowaniowych na bazie tektury litej i falistej. Grupa posiada 9 zakładów specjalizujących się w tekturze falistej, zlokalizowanych w różnych krajach Europy. Z kolei papiery opakowaniowe  są produkowane w dwóch fabrykach znajdujących się w Szwajcarii – w Weinfelden i w Niedergösgen. W roku 2020 skonsolidowane przychody ze sprzedaży Model Group wyniosły 859 mln franków szwajcarskich, a firma zatrudniała 4225 osób.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Jedna maszyna, wiele możliwości” – Digital Pro „gwiazdą” webinarium Mark Andy
Niesłabnące zainteresowanie hybrydowymi maszynami tonerowymi Digital Pro skłoniło firmę Mark Andy do poświęcenia temu rozwiązaniu kolejnego wirtualnego spotkania dla swoich klientów. Wydarzenie miało miejsce 16 czerwca br. i zorganizowane zostało tym razem przez północnoamerykański oddział firmy. Webinarium poprowadzili wspólnie Alexander Mercon – Digital Sales Manager Mark...
Janmar Centrum inwestuje w drugą fabrykę opakowań z tektury falistej
Janmar Centrum, producent opakowań z tektury falistej, mający swoją siedzibę w Trzcinicy, w południowo zachodniej Polsce wybuduje drugą fabrykę. Nowa inwestycja powstanie w Strykowie (centralna polska), na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.
Drukarnia Big-Print inwestuje w nowy ploter Sinajet od Grafmasz
Drukarnia BIG-PRINT z siedzibą w Biłgoraju w woj. lubelskim zajmująca się szeroko pojętą reklamą zewnętrzną i wewnętrzną oraz drukiem cyfrowym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów jak również chcąc podnieść poziom świadczonych usług drukarnia zdecydowała się na zakup plotera tnąco-bigującego Sinajet 0906MT od polskiego dystrybutora, firmy...
VPK France jest filią VPK Group – rodzinnego przedsiębiorstwa, obecnie przekształcającego się w międzynarodowego, prywatnego dostawcę opakowań, dysponującego ponad 65 zakładami produkcyjnymi w 20 krajach. Mając na uwadze proekologiczne podejście przyświecające jego działalności oraz bliską współpracę z Sun Chemical, kierownictwo firmy podjęło strategiczną...
Nowy ploter Avinci CX3200 firmy Agfa
Avinci CX3200 to nowy ploter sublimacyjny firmy Agfa, pracujący w technologii „z roli na rolę”. Umożliwia bezpośrednie zadrukowywanie szerokiego spektrum podłoży tekstylnych (bazujących na poliestrze) oraz papierów transferowych. Jak podkreśla producent, urządzenie zapewnia wysoką wydajność produkcji przy zachowaniu żywych kolorów i wysokiej jakości...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764