logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso usprawnia obróbkę drewna w zakładach Imatra

  PR 17.11.2022, przeczytano 584 razy

Stora Enso zainwestowała 80 mln euro w scentralizowanie i modernizację procesów obróbki drewna w zakładach Imatra (Finlandia), by zwiększyć ich potencjał produkcyjny w obszarze tektury opakowaniowej klasy premium. Jak podaje firma, dzięki wdrożonym działaniom znacząco zostanie tu zredukowana ilość zużywanej w procesach produkcyjnych wody, co obniży negatywny wpływ całej fabryki na środowisko naturalne. Projekt, rozpoczęty w 1. kwartale 2021 roku, właśnie dobiegł końca.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-usprawnia-obrobke-drewna-w-zakladach-imatra,398019,artykul.html

Stora Enso podkreśla, że modernizacja procesów obróbki drewna w zakładach Imatra (składających się z dwóch jednostek produkcyjnych – Kaukopää i  Tainionkoski) została ukończona zgodnie z harmonogramem. W efekcie całe drewno wykorzystywane tu do produkcji tektury, będzie wcześniej korowane i obrabiane centralnie w nowej linii uruchomionej w zakładzie Kaukopää. Projekt uwzględniał instalację trzeciej linii do korowania, udoskonalenia w systemach obróbki ścinek oraz modyfikacje w infrastrukturze istniejącego portu przeładunkowego. Scentralizowanie i modernizacja mają poprawić stabilność i wydajność całego realizowanego tu procesu obróbki drewna.

Stora Enso podkreśla, że wspomniana inwestycja w znaczący sposób wpływa też na redukcję ilości wody zużywanej w ww. procesach. Firma ocenia, że zapotrzebowanie w tym zakresie spadnie o 85% w porównaniu z wcześniej wykorzystywaną linią do korowania, co oznacza 500 mln litrów wody mniej zużywanej tu w skali roku. W związku z zaprzestaniem obróbki drewna w zakładzie Tainionkoski, znacząco obniży się też poziom hałasu generowanego w tym miejscu.

Stora Enso podkreśla, że projekt związany z udoskonaleniem obróbki drewna w zakładach Imatra został zrealizowany na czas mimo trudnych warunków atmosferycznych (prace trwały m.in. przez dwie zimy). Firma dodaje, że specjalna uwaga została tu zwrócona na praktyki zapewniające bezpieczeństwo pracy. Przy pracach modernizacyjnych, po praz pierwszy w przypadku zakładów Stora Enso, miał miejsce audyt dotyczący budynków (TR). Jest on powszechnie stosowany w budownictwie, by zapewnić niezbędny poziom bezpieczeństwa, właściwe środowisko pracy i odpowiednie praktyki w miejscach, gdzie realizowane są działania konstrukcyjne. Audyt TR umożliwia przegląd miejsca budowy, skupiając się nawet na najmniejszych jej obszarach, co – jak dodaje Stora Enso – pozwala zapobiegać potencjalnym wypadkom.

- Pomimo wyzwań związanych z pandemią, planowane przez nas działania konstrukcyjne przebiegły zgodnie z planem, a cała inwestycja została zrealizowana na czas i nie przekroczyła przyjętych ram budżetowych. Co istotne, zapewniliśmy też pełne bezpieczeństwo pracownikom zaangażowanym w proces modernizacji i rozbudowy. Współpraca pomiędzy różnymi stronami zaangażowanymi w ten projekt również przebiegła bez zakłóceń. Dzięki temu zrealizowana właśnie inwestycja w zakładach Imatra będzie służyć przez wiele lat – mówi Mikko Nieminen, dyrektor fabryki.

Według wyliczeń podanych przez Stora Enso, cały projekt zajął ok. 700 tys. godzin, a zaangażowanych w niego było ponad 500 firm, z których niemal 40% jest zlokalizowanych w Południowej Karelii. Z myślą o etapie konstrukcyjnym, w ziemi zostało zainstalowanych 700 stalowych pali rurowych i 100 pali wierconych, których łączna długość wyniosła ok. 18 kilometrów.  Dodatkowo w zakładzie Kaukopää zostały zbudowane dwa nowe silosy przeznaczone na przechowywanie ścinek drzewnych. Największy ma średnicę 39 metrów i wysokość 25 metrów.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
Systemy rolowe Canon Prostream 2000 zadebiutują na Drupie
Firma Canon ogłosiła wprowadzenie na rynek ProStream 2000 – nowej serii atramentowych urządzeń drukujących na roli, przeznaczonych dla dostawców usług druku komercyjnego i komunikacji biznesowej, którym zależy na atrakcyjnym stosunku kosztów do wydajności druku na nośnikach o gramaturze do 150 g/m² i na papierze niepowlekanym. Maszyny serii ProStream...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764