logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso wprowadza na rynek Fibrease

  PR 10.10.2022, przeczytano 216 razy

Stora Enso poinformowała, że dzięki współpracy z firmą Nefab możliwe stało się zwiększenie produkcji i rozpowszechnienie jej rozwiązania Fibrease, które znalazło już pierwszych użytkowników. Fibrease to odzyskiwalna, bazująca na włóknach pianka drzewna, która – zdaniem producenta – może z powodzeniem zastępować np. pianki wykonane z polimerów, znajdujące zastosowanie w różnych rozwiązaniach opakowaniowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-wprowadza-na-rynek-fibrease,397557,artykul.html

Firma podkreśla, że na rynku rozpowszechnione są np. materiały w rodzaju pianki poliuretanowej (PU), która jest wykorzystywana w opakowaniach jako materiał amortyzujący, sprawdzając się w kontekście ochrony produktów. Bazuje ona na surowcach kopalnych i jest powszechnie używana w wielu branżach. Obecnie, dzięki współpracy Stora Enso i Nefab, materiały tego rodzaju mogą być zastąpione przez Fibrease, zwiększając proekologiczność różnych rozwiązań opakowaniowych.

- Ze strony świadomych środowiskowo firm obserwujemy wzmożoną potrzebę zastępowania pianek wykonanych z tworzywa sztucznego bardziej proekologicznymi materiałami. Dzięki Fibrease możemy im zaproponować tego rodzaju rozwiązanie – mówi Johan Tegell, Product Manager, odpowiedzialny w firnie Nefab za rozwiązania bazujące na włóknach.

Nefab to globalna firma typu B2B, dostarczająca kompletne rozwiązania opakowaniowe i usługi logistyczne klientom na całym świecie, której ambicją jest ochrona środowiskowych i finansowych zasobów w całym łańcuchu dostaw. Jej wiedza ekspercka w obszarze inżynierii, jak też możliwości przetwórcze pomogły w fazie testowania oraz w udoskonaleniu materiału dostarczonego przez Stora Enso. Rola firmy Nefab jako partnera technologicznego sprowadzała się  do określenia, jak w najlepszy sposób zmodyfikować Fibrease, a następnie przetestować go pod kątem odporności na uderzenia, wibracje i transport. Zadaniem Nefab były też pilotażowe wdrożenia u klientów. Dzięki uzyskanym informacjom zwrotnym i ścisłej współpracy, Stora Enso była w stanie udoskonalić ten proekologiczny materiał. W efekcie powstała pianka drzewna o parametrach zbliżonych do materiałów typu PU, ale dostosowana do recyklingu w tych samych ciągach przemysłowych, w których odzyskiwany jest papier i karton.

Pilotażowe wdrożenie w firmie Thales

Thales to wielonarodowa firma z siedzibą we Francji, zajmująca się projektowaniem i wytwarzaniem systemów elektrycznych, dostarczająca swoje produkty i usługi do branż lotniczej, obronnej, transportowej i bezpieczeństwa. Jej ambicją jest poszukiwanie i wdrażanie bardziej proekologicznych rozwiązań, zgodnie z założeniem, by do 2023 roku obniżyć generowany przez nią ślad węglowy o 35%. Z tego też względu zdecydowała się na pilotażowe wdrożenie materiału Fibrease, który zastąpił tu piankę PU. Testy wypadły pomyślnie, a rozwiązanie stworzone przez Stora Enso spełniło wymagania i oczekiwania klienta, także w kontekście niższej emisji dwutlenku węgla. W efekcie Thales zdecydował się na wdrożenie Fibrease jako nowego rozwiązania opakowaniowego, które można poddać recyklingowi razem z papierem i kartonem.

- Wiemy, że wiele firm chce odejść od tworzyw sztucznych i uniezależnić się od obecnie stosowanych pianek polimerowych. Obecnie dajemy im taką możliwość. Oferujemy bowiem odnawialny materiał, przetestowany i gotowy do wdrożenia – mówi Elisabeth Bergvall, Director Wodd foam Fibrease w firmie Stora Enso.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

OKI Europe nawiązuje współpracę z Kernow Coatings i Baker Materials
Firma OKI Europe Limited nawiązała strategiczną współpracę partnerską z firmami Kernow Coatings i Baker Materials w celu dalszego rozwoju i zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie specjalistycznych nośników do drukowania wytrzymałych etykiet do różnych zastosowań.
Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
Colordynamics inwestuje w dwa hybrydowe plotery drukujące Agfa Jeti H3300 UHS LED z myślą o bardziej wydajnej produkcji materiałów POP/POS
Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z...
Stora Enso podpisuje umowę dotyczącą sprzedaży papierni Hylte i rezygnuje ze zbycia zakładów Anjala
Stora Enso poinformowała o podpisaniu umowy sprzedaży papierni Hylte (Szwecja) i wszystkich wchodzących w jej skład zasobów firmie Sweden Timber, działającej w branży drzewnej. Wartość transakcji opiewa na ok. 18 mln euro, a jej sfinalizowanie ma nastąpić w 1. półroczu br. Jeżeli chodzi o papiernię Anjala (Finlandia), kierownictwo koncernu podjęło decyzję o...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764