logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso z okazji Światowego Dnia Dzikiej Przyrody

  PR 07.03.2024, przeczytano 805 razy
ilustracja

W lutym Stora Enso poinformowała o nawiązaniu ścisłej współpracy z IUCN – Międzynarodowym Związkiem Ochrony Przyrody. Partnerstwo ma koncentrować się na osiągnięciu przez nią neutralności prowadzonych działań biznesowych względem bioróżnorodności, jak też na wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w branży leśnej. Współpraca ma też przynieść nowe pomysły na zastosowanie różnych rozwiązań technologicznych w kontekście promowania bioróżnorodności na obszarach leśnych – z myślą o tym Stora Enso stworzyła specjalny schemat, umożliwiający weryfikację wpływu określonych działań na bioróżnorodność. W związku z niedawnym Światowym Dniem Dzikiej Przyrody (World Wildlife Day – WWD), obchodzonym dorocznie 3 marca, firma zaprezentowała pierwsze efekty pionierskich prac w zakresie zastosowania cyfrowych technologii w jej działaniach związanych ze zwiększeniem bioróżnorodności.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso-z-okazji-swiatowego-dnia-dzikiej-przyrody,403367,artykul.html

Zintegrowane podejście do bioróżnorodności i produkcji drewna na obszarach leśnych

Różnorodność biologiczna (bioróżnorodność) to termin oznaczający zróżnicowanie ekosystemów, gatunków i genów na Ziemi lub w określonym siedlisku. Stora Enso podkreśla, że w zarządzanych w sposób odpowiedzialny lasach bioróżnorodność i produkcja drewna mogą ze sobą z powodzeniem współegzystować. Jednak, jak dodaje firma, owa kompleksowość nie jest reprezentowana wyłączenie w postaci prostych obliczeń. Co więcej, jak dotychczas większość narzędzi służących do planowania i ułatwiających podejmowanie decyzji, została zaprojektowana z myślą o optymalizacji działań zarządczych związanych z produkcją drewna. Stora Enso wskazuje, że w sytuacji, gdy coraz więcej danych dotyczących bioróżnorodności staje się łatwo dostępnych, pojawia się duży potencjał do wdrożenia bardziej zintegrowanego podejścia względem zarządzania obszarami leśnymi. Wszystko po to, by zarządzanie bioróżnorodnością i produkcja drewna mogły egzystować obok siebie.

W tym celu Stora Enso stworzyła specjalnych schemat działań, bazujący na cyfrowych danych, dotyczących należących do firmy lasów. Są one pozyskiwane za pomocą teledetekcji i innych środków, co ma pomóc w stworzeniu cyfrowego odpowiednika danego lasu, szczegółowo obrazującego bioróżnorodność i wydajność podejmowanych w nim działań. Te szczegółowe dane są wykorzystywane przez Stora Enso do stworzenia modelowych działań w zakresie zarządzania konkretnymi obszarami leśnymi, jak też do prognozowania ich potencjalnego wpływu na życie gatunków występujących na danym terenie i zagrożonych realizowaną tam gospodarką leśną.

Owe występujące w postaci modeli scenariusze zdarzeń stanowią najważniejsze źródło informacji, pozwalających Stora Enso na implementowanie działań związanych z bioróżnorodnością, zwłaszcza tam gdzie są one najbardziej konieczne, jak też do wskazywania struktur i siedlisk, kluczowych dla wybranych gatunków. Jednocześnie firma, jak podaje, jest w stanie przewidywać i określać konsekwencje każdego z przyjętych scenariuszy dotyczących produkcji drewna, a w rezultacie – stymulować działania wytwórcze i te dotyczące bioróżnorodności w zintegrowany sposób, na całej przestrzeni leśnej, z pokolenia na pokolenie.

Pomiędzy dyscypliną i praktyką

Aby to osiągnąć, Stora Enso używa cyfrowych narzędzi pomiarowych i łączy dane pozyskiwane z różnych źródeł w sposób, jaki – co podkreśla – nie był wcześniej stosowany w branży leśnej. Firma łączy tym samym naukę o ekologii, technologie danych cyfrowych i praktyczne działania podejmowane na obszarach leśnych. Stora Enso dodaje, że praca ta wymaga szerokich kompetencji wewnętrznych i zdolności technicznych i zaangażowania wielu specjalistów z różnych dziedzin – od ekologów pracujących na miejscu aż po specjalistów ds. teledetekcji, pracujących zdalnie.

W tym miejscu firma raz jeszcze podkreśla, jak ważna jest dla niej niedawno nawiązana współpraca z IUCN. W specjalnej informacji, jaka pojawiła się na jej stronie w związku z obchodzonym niedawno Światowym Dniem Dzikiej Przyrody, firma pisze: „Wiemy, że wkraczamy na przełomową i wymagającą ścieżkę, tworząc wspólnie nowe rozwiązania, mające dać odpowiedź na nurtujące całą branżę od wielu lat pytania o możliwość zachowania odpowiedniej równowagi pomiędzy produkcją drewna i różnorodnością. Dysponując ekspertami naukowymi i wieloletnim doświadczeniem, IUCN będzie dla nas olbrzymim wsparciem, a jednocześnie swego rodzaju egzaminatorem podejmowanych przez nas działań. Musimy jeszcze wiele się nauczyć i jesteśmy przekonani, że ta współpraca w dużym stopniu pomoże usprawnić nasze działania w obszarze bioróżnorodności, jak też przyczyni się do zrównoważonej transformacji całej branży leśnej”.

Źródło: Stora Enso Polska

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
Folie API Foilmakers z certyfikatem EcoVadis Bronze
Firma API Foilmakers poinformowała, że pełne portfolio jej folii zostało – po raz pierwszy – poddane certyfikacji EcoVadis w kontekście ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. W rankingu za rok 2023 brytyjski producent uzyskał status „Bronze”, plasując się w górnej połówce firm ocenianych przez tę organizację.
Chroma.pl przypomina o usłudze SPINGO, która oferuje firmom możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni. To nie tylko wygoda, ale także sposób na strategiczne zarządzanie budżetem. Drukarnia oferuje też swoim klientom usługę DPD Pickup, która zapewnia wyjątkową wygodę i szybkość dostawy. Dzięki szerokiej sieci ponad 2500 punktów DPD Pickup i automatów paczkowych,...
Heidelberg pewny perspektyw finansowej 2024/2025
Udane zakończenie roku finansowego 2023/2024 sprawiło, że Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) osiągnął swoje cele. Zgodnie z planem sprzedaż pozostała stabilna na poziomie około 2,4 mld euro (w poprzednim roku: 2,435 mld euro). Osiągnieto też skorygowaną marżę EBITDA na poziomie 7,2%. Po bardzo udanym występie na...
Reorganizacja zarządzania w Koenig & Bauer Digital & Webfed
Trzyosobowy zespół zarządzający kontynuuje reorganizację portfolio produktów w segmencie Digital & Webfed.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764