logo
WIADOMOŚCI

Stora Enso: Wzbogacona wersja kartonu Ensocoat

Mateusz Zawiślak  PR 13.03.2017, przeczytano 431 razy
ilustracjastrzałka
Stora Enso: Wzbogacona wersja kartonu Ensocoat

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i sugestiom  klientów, Stora Enso wprowadzi na rynek udoskonaloną wersję kartonu Ensocoat, przeznaczonego do zastosowań graficznych oraz produkcji opakowań na dobra luksusowe. Ma ona oferować lepsze parametry tego podłoża w kontekście białości, możliwości zadruku i finalnej obróbki, a w rezultacie – zapewnić jeszcze wyższą atrakcyjność wizualną bazujących na niej produktów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stora-enso:-wzbogacona-wersja-kartonu-ensocoat,31770,artykul.html

- Naszym celem jest wyznaczanie standardów jakościowych w obszarze kartonów wykonanych z włókien pierwotnych oraz  utrzymanie pozycji preferowanego partnera biznesowego dla klientów i właścicieli marek z segmentów premium. Aby temu sprostać, nasz flagowy karton – Ensocoat – został ponownie udoskonalony i poprawiony – mówi Eva Lundqvist, menedżer produktu w firmie Stora Enso. – Opakowanie luksusowe zazwyczaj uwzględnia różne rodzaje uszlachetnień, m.in. tłoczenie folią czy efekty specjalne, których wykonanie wymusza na dostawcy podłoża spełnienie rygorystycznych wymogów pod względem gładkości, białości czy możliwości poddania go zginaniu. Za sprawą nowej, wzbogaconej wersji Ensocoat chcemy zaoferować naszym klientom karton, zapewniający najwyższy poziom atrakcyjności wizualnej spośród wszystkich tego typu materiałów dostępnych na rynku. Jego kluczowymi właściwościami technicznymi są białość i wysoka jakość, jednak tę pierwszą postrzegamy też jako parametr decydujący o estetyce. Skłaniają nas do tego również opinie, jakie pozyskujemy od naszych klientów i udziałowców.

Kartony z serii Ensocoat znajdują zastosowanie na całym świecie przy wymagających aplikacjach graficznych oraz produkcji opakowań luksusowych na kosmetyki, perfumy, szampany, wyroby spirytusowe oraz czekolady. Charakteryzują się one proekologicznością, gdyż są wykonane z materiałów odnawialnych. Ensocoat to przedstawiciel kartonów kategorii SBS, która obejmuje podłoża o najwyższej jakości, wykonane z czystych włókien pierwotnych.

Ensocoat to marka obecna na rynku od lat 60-tych ubiegłego wieku. Receptura kartonu jest obecnie modyfikowana po raz kolejny, by sprostać stale zmieniającym się trendom rynkowym i oczekiwaniom odbiorców. Światowa premiera nowej wersji Ensocoat będzie miała miejsce na majowych targach Interpack 2017 w Düsseldorfie, na których Stora Enso pojawi się z własnym stoiskiem (nr B20 w pawilonie 9). Pierwsze produkty wykonane z jego udziałem można było zobaczyć podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym Lahti 2017, których nordycki koncern był głównym sponsorem.

Źródło: Stora Enso Polska

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Heidelberg prezentuje nową cyfrową maszynę - Versafire EV
Heidelberg oferuje nowy cyfrowy system produkcyjny Versafire EV (elektrofotografia i wszechstronność), który umożliwia klientom kreatywne zastosowania i rozszerzanie modeli biznesowych.
12 kwietnia br. w hotelu Vienna House Andel’s w Łodzi odbędzie się kolejna edycja konferencji Meet Kodak Polska. Od 12 lat jest ona stałym elementem kalendarza wydarzeń dla branży poligraficznej w Polsce, gromadząc dziesiątki uczestników – przedstawicieli drukarń, zleceniodawców i agencji reklamowych. Również w tym roku firma Kodak Polska zapowiada ciekawy program merytoryczny tego spotkania, ...
Krzysztof Malec dołączył do zespołu ABC/Allied Pressroom Products Europe
Z początkiem marca br. struktury techniczno-handlowe ABC/Allied Pressroom Products Europe wzmocnił Krzysztof Malec, który objął w firmie stanowisko Sales Executive. Odpowiada za sprzedaż i wsparcie dla polskich klientów z segmentu druku offsetowego, zarówno arkuszowego jak i zwojowego.
Canon podczas Cutting Edge
W dniach 13-15 marca 2018 r. w ośrodku Customer Experience Center w Venlo w Holandii odbyła się druga edycja wydarzenia Cutting Edge, podczas którego zaprezentowane zostały najnowsze innowacje w zakresie rozwiązań do cyfrowego druku na papier cięty.
Accurio Press C3070/3080: Nowość Konica Minolta
Konica Minolta wprowadziła serię urządzeń Accurio Press C3070/3080 do kolorowego druku cyfrowego, przeznaczoną dla drukarni, centralnych działów reprograficznych (CRD), agencji reklamowych oraz wysokonakładowych środowisk biurowych. Nowe maszyny, wyposażone w wiele funkcji przeznaczonych do finishingu wydruków, są kompatybilne z debiutującym niedawno inteligentnym modułem zarządzania k...
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone