logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stratasys J8 – zaawansowane drukarki 3D

  PR 21.02.2020, przeczytano 617 razy
ilustracja

Technologia PolyJet jako jedyna metoda wytwarzania pozwala na wykonanie elementów z wielu materiałów i kolorów w jednym procesie. Drukarki 3D Stratasys J8 Series mogą drukować prototypy wyglądające dokładnie jak produkt końcowy. Dają niesamowite efekty wykończenia modelu, wyjątkową gładkość powierzchni i precyzję druku z warstwą o wysokości zaledwie 14 mikrometrów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stratasys-j8-%E2%80%93-zaawansowane-drukarki-3d,385801,artykul.html

Najmniejszą z serii J8 jest drukarka 3D Stratasys J826, której pole robocze wynosi 255 × 252 × 200 mm. Kompaktowy model J826 został stworzony po to, by udostępnić technologię PolyJet firmom, które dysponują mniejszym budżetem. Kolejną maszyną w kolejności jest Stratasys J835, której przestrzeń robocza wynosi 350 × 350 × 200 mm. Największym modelem jest Stratasys J850 o przestrzeni roboczej: 490 × 390 × 200 mm.

Drukarki 3D Stratasys J8 dostarczają prototypy, które obrazują wygląd finalnych produktów. Seria J8 jest polecana dla projektantów, działów R&D. Z korzyści wdrożenia technologii PolyJet korzystają producenci zabawek, elektroniki, sprzętu sportowego i rozrywkowego, branża reklamowa i filmowa. W technologii PolyJet możemy wytwarzać realistyczne modele anatomiczne z zachowaniem kolorów i tekstury tkanek.

Maszyny z serii J8 obsługują paletę barw Pantone i wprowadzają do technologii druku 3D Pantone Matching System (PMS). Użytkownicy mają do dyspozycji szeroką gamę materiałów: od sztywnych – imitujących właściwości tworzyw stosowanych w produkcji seryjnej aż po gumopodobne. Mamy możliwość druku z ponad 500 000 kolorów, a także z materiałów transparentnych, w tym z żywicy VeroUltraClear, która ma przejrzystość szkła.

Technologia PolyJet w wersji na drukarki J8 pozwala łączyć kilka materiałów, by uzyskać dowolny kolor lub właściwość tworzywa (tzw. Digital Material), np. różny stopień elastyczność w wyniku mieszana żywic sztywnej i gumopodobnej. Wszystkie skomplikowane produkty składające się z różnych materiałów mogą być wytwarzane w jednym procesie – na jednej maszynie. Maszyny J8 są wyposażone w aż siedem głowic drukujących, które natryskują żywice, a następnie utwardzają każdą warstwę światłem UV.

Drukarki 3D Stratasys J8 to najbardziej zaawansowane technologicznie drukarki 3D na świecie. Teraz są dostępne także dla plskich klientów. Po więcej informacji należy zgłosić się do Oficjalnego Dystrybutora w Polsce. Firma CadXpert zachęca do skorzystania z możliwości zamówienia wydruku próbnego w technologii PolyJet.

Źródło: CadXpert

www.cadxpert.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Najnowsza kampania Ikea
Pełne dobrej energii, miliona pomysłów na siebie, wszystkich małych pasji i wielkich radości. Takie właśnie są nasze mieszkania i domy. W najnowszej kampanii IKEA zachęca do pozostania w domu dzieląc się pomysłami, by stało się to trochę łatwiejsze. Nasz dom kochamy zawsze - #niechzyjedom.
Dawid Kaźmierczak w 180heartbeats + Jung v Matt
Dawid Kaźmierczak stanął na czele nowo utworzonego działu social media & PR i będzie odpowiedzialny za zarządzanie zespołem oraz rozwój biznesu 180heartbeats + JUNG v MATT w tym obszarze. Będzie raportował bezpośrednio do zarządu.
Palit prezentuje kartę GTX 1650 z pamięciami GDDR6
Palit Microsystems Ltd, producent kart graficznych prezentuje nowe karty wykorzystujące architekturę NVIDIA Turing i wyposażone w pamięci GDDR6, która uzupełniają linię kart z układem 1650 składającą się obecnie z modeli GeForce GTX 1650 GP OC, GP, KalmX, oraz StormX OC i StormX.
Zarząd Związku Firm PR, uwzględniając głos Walnego Zgromadzenia Członków z dnia 27.02.2020, podjął decyzję o przystąpieniu do Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy. Decyzja wynika z przyjętej polityki spójności ZFPR, która zakłada promowanie profesjonalnych standardów public relations we wszystkich środowiskach związanych z branżą PR. To trzeci, po przyjęciu we wrześniu...
Spółka Unitop dołączyła do grona klientów 38 Content Communication. Agencja odpowiada za kompleksową obsługę komunikacyjną firmy, w tym komunikację korporacyjną, działania z zakresu media relations oraz komunikację produktową, m.in. dla nowych marek firmy – Amki TO GO oraz Amki Superfoods. Współpracę nawiązano w drodze rekomendacji.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764