logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stratasys J8 – zaawansowane drukarki 3D

  PR 21.02.2020, przeczytano 612 razy
ilustracja

Technologia PolyJet jako jedyna metoda wytwarzania pozwala na wykonanie elementów z wielu materiałów i kolorów w jednym procesie. Drukarki 3D Stratasys J8 Series mogą drukować prototypy wyglądające dokładnie jak produkt końcowy. Dają niesamowite efekty wykończenia modelu, wyjątkową gładkość powierzchni i precyzję druku z warstwą o wysokości zaledwie 14 mikrometrów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stratasys-j8-%E2%80%93-zaawansowane-drukarki-3d,385801,artykul.html

Najmniejszą z serii J8 jest drukarka 3D Stratasys J826, której pole robocze wynosi 255 × 252 × 200 mm. Kompaktowy model J826 został stworzony po to, by udostępnić technologię PolyJet firmom, które dysponują mniejszym budżetem. Kolejną maszyną w kolejności jest Stratasys J835, której przestrzeń robocza wynosi 350 × 350 × 200 mm. Największym modelem jest Stratasys J850 o przestrzeni roboczej: 490 × 390 × 200 mm.

Drukarki 3D Stratasys J8 dostarczają prototypy, które obrazują wygląd finalnych produktów. Seria J8 jest polecana dla projektantów, działów R&D. Z korzyści wdrożenia technologii PolyJet korzystają producenci zabawek, elektroniki, sprzętu sportowego i rozrywkowego, branża reklamowa i filmowa. W technologii PolyJet możemy wytwarzać realistyczne modele anatomiczne z zachowaniem kolorów i tekstury tkanek.

Maszyny z serii J8 obsługują paletę barw Pantone i wprowadzają do technologii druku 3D Pantone Matching System (PMS). Użytkownicy mają do dyspozycji szeroką gamę materiałów: od sztywnych – imitujących właściwości tworzyw stosowanych w produkcji seryjnej aż po gumopodobne. Mamy możliwość druku z ponad 500 000 kolorów, a także z materiałów transparentnych, w tym z żywicy VeroUltraClear, która ma przejrzystość szkła.

Technologia PolyJet w wersji na drukarki J8 pozwala łączyć kilka materiałów, by uzyskać dowolny kolor lub właściwość tworzywa (tzw. Digital Material), np. różny stopień elastyczność w wyniku mieszana żywic sztywnej i gumopodobnej. Wszystkie skomplikowane produkty składające się z różnych materiałów mogą być wytwarzane w jednym procesie – na jednej maszynie. Maszyny J8 są wyposażone w aż siedem głowic drukujących, które natryskują żywice, a następnie utwardzają każdą warstwę światłem UV.

Drukarki 3D Stratasys J8 to najbardziej zaawansowane technologicznie drukarki 3D na świecie. Teraz są dostępne także dla plskich klientów. Po więcej informacji należy zgłosić się do Oficjalnego Dystrybutora w Polsce. Firma CadXpert zachęca do skorzystania z możliwości zamówienia wydruku próbnego w technologii PolyJet.

Źródło: CadXpert

www.cadxpert.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Spójna i wiarygodna komunikacja może przesądzić o przyszłości wielu firm
Pandemia koronawirusa wpłynęła nie tylko na sytuację finansową firm, lecz także na ich komunikację. Duża część zrezygnowała z niej całkowicie, w ten sposób wysyłając w świat komunikat: nie wiadomo, co się u nas dzieje. Tymczasem właściwe zarządzanie informacją jest kluczowe właśnie teraz – może pomóc firmom w przezwyciężeniu kryzysu i opłaci się...
Oranżada Hellena w kampanii „Cudze chwalicie, swego nie znacie”
21 marca ruszyła kampania marki Oranżada Hellena z Kubą Wojewódzkim w roli głównej. Aktywności, prowadzone pod hasłem Cudze chwalicie, swego nie znacie!, komunikują Oranżadę Hellena jako napój gazowany, który wyszedł Polakom wybitnie. Działania reklamowe są realizowane równolegle w telewizji i Internecie.
Polski startup pomoże przetrwać biznesom z komunikacją w czasie pandemii
Meetbit, polski startup, specjalizujący się w tworzeniu aplikacji biznesowych oraz systemach rozwiązań dla branży MICE (turystyka biznesowa), opracowuje aplikację, która ma być odpowiedzią na problemy komunikacyjne występujące w kryzysowych sytuacjach, m.in. takich jak pandemia. Meetlify, bo o niej mowa, to inteligentny system komunikacji B2B, który wspomaga kontakt...
Agencja po wygranym przetargu odpowiada za działania reklamowe (ATL / Digital) dla pierwszej oryginalnej produkcji BBC Brit zrealizowanej w Polsce.
KGHM świeci na niebiesko
KGHM Polska Miedź S.A. po raz kolejny przyłączyła się do inicjatywy „Polska na niebiesko”. Akcja organizowana jest 2 kwietnia, w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764