logo
WIADOMOŚCI

Stream TV i BOE pracują nad obrazem 3D bez okularów

redakcja  PR 11.01.2018, przeczytano 186 razy

Firmy Stream TV Networks i BOE Technology Group Co ogłaszają rozpoczęcie współpracy w celu połączenia wysokiej rozdzielczości paneli BOE z nagradzaną technologią 3D bez okularów Stream TV. Ponieważ rozmiary paneli obejmują zakres od telefonów komórkowych po monitory komputerowe i duże telewizory, projekt ten umożliwi rozwój urządzeń w całej branży elektroniki konsumenckiej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stream-tv-i-boe-pracuja-nad-obrazem-3d-bez-okularow,35079,artykul.html

Po pojawieniu się paneli 8K, telewizory i monitory 4K są już przestarzałe - skomentował Mathu Rajan, główny dyrektor wykonawczy firmy Stream TV. - Praca nad wysokiej rozdzielczości panelami produkcji partnera takiego, jak BOE pozwoli nam na zdobycie znacznej popularności na międzynarodowym rynku” - dodał dyrektor.

Cieszące się mianem najlepszej na świecie technologii 3D bez okularów rozwiązanie Ultra-D firmy Stream TV wykorzystuje zaawansowaną optykę i potężne algorytmy renderujące, które zapewniają kąt widzenia o zakresie 140 stopni. To z kolei zapewnia wszystkim oglądającym wyraźne, żywe i dostosowywalne wrażenia 3D bez konieczności posługiwania się okularami lub goglami.

Ludzkie oko nie wychwytuje różnicy między jakością 4K a 8K w płaskim obrazie 2D - mówi Rajan. - Bez wykorzystania trzeciej płaszczyzny te wszystkie piksele są niepotrzebne. Wykorzystujemy je do nadawania głębi i wypukłości, przez co tworzymy pochłaniające widzów efekty, które stanowią prawdziwą wartość dodaną dla producentów urządzeń i ich klientów” - dodał dyrektor.

Pierwszym owocem współpracy firm Stream TV i BOE jest wyświetlacz 8K Lite Glasses-Free Ultra-3D, który można zobaczyć wyłącznie po umówieniu spotkania na prywatnym pokazie na stanowisku firmy Stream TV na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas Convention Center, Central Hall #10939.

Źródło: Stream TV Networks, Inc.

Dodatkowe informacje:

Stream TV to firma technologiczna z siedzibą w Filadelfii. Przełomowa technologia Ultra-D firmy to jedyne własne rozwiązanie 3D bez okularów, które zapewnia zapierający dech w piersiach obraz oraz konwersję treści z dowolnych źródeł 2D lub 3D. www.Ultra-D.com

Firma BOE jest pionierem w zakresie innowacji i rozwoju technologii TFT-LCD i pracuje nad przyspieszeniem postępów w nowych wyświetlaczach, w tym w zakresie wyświetlaczy elastycznych oraz rzeczywistości rozszerzonej i sztucznej. Firma BOE zamierza produkować lekkie, wąskie i oszczędne energetycznie oraz przyjazne środowisku produkty zapewniające wierne odwzorowanie koloru, wysokiej jakości obraz i szerokie kąty oglądania. Firma nieustannie poprawia wrażenia wizualne na telefonach komórkowych, tabletach, laptopach, monitorach, telewizorach i innych urządzeniach. http://www.boe.com/en/index/pei.html

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Nowe lampy LED marki Aputure
Firma Foxfoto - dystrybutor marki Aputure - rozszerza ofertę lamp LED marki Aputure o trzy nowe modele z serii Light Storm.
Książęce spełnia marzenia piwoszy – Porter Bałtycki już w ofercie
Książęce nie spoczywa na laurach i prezentuje kolejny stały wariant w kolekcji. Książęce Porter o głębokiej, ciemnej barwie, niezwykłej mocy ekstraktu oraz złożonym profilu sensorycznym czerpie z najlepszych tradycji piwowarskich naszego regionu.
Nikon z czterema nagrodami TIPA World Awards 2018
Cztery produkty Nikona uhonorowano prestiżowymi nagrodami TIPA World Awards 2018. Wybór przeprowadziło stowarzyszenie TIPA (Technical Image Press Association), globalny autorytet dla branży fotografii i obrazowania. Nikon D850 zdobył tytuł „Najlepsza lustrzanka zawodowa” (‘Best DSLR Professional’), Nikon D7500 – „Najlepsza lustrzanka ekspercka” (‘Best APS-C DSLR Expert’), a obiektyw AF-S NIKKOR ...
Na sukces składają się cechy dobrego negocjatora oraz - przede wszystkim - przygotowanie i wiedza. Poznanie skutecznych narzędzi zapewni przewagę nad rozmówcą, a stąd droga do osiągnięcia celu jest bardzo bliska. Tajniki procesów negocjacyjnych, już 25 kwietnia we wrocławskim Idea Hub przedstawi Aneta Kaczmarek, prawniczka i trener kariery, związana z marką BeonWave. ...
Openhouse z produkcyjnymi ploterami Artemis już 26 kwietnia
26 kwietnia 2018 będą miały miejsce w Opolu prezentacje wielkoformatowych maszyn do druku LED-UV i solwentowego marki Artemis.
 
piątek 20.04.2018, 50 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone