logo
WIADOMOŚCI

Stream TV i BOE pracują nad obrazem 3D bez okularów

redakcja  PR 11.01.2018, przeczytano 234 razy

Firmy Stream TV Networks i BOE Technology Group Co ogłaszają rozpoczęcie współpracy w celu połączenia wysokiej rozdzielczości paneli BOE z nagradzaną technologią 3D bez okularów Stream TV. Ponieważ rozmiary paneli obejmują zakres od telefonów komórkowych po monitory komputerowe i duże telewizory, projekt ten umożliwi rozwój urządzeń w całej branży elektroniki konsumenckiej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stream-tv-i-boe-pracuja-nad-obrazem-3d-bez-okularow,35079,artykul.html

Po pojawieniu się paneli 8K, telewizory i monitory 4K są już przestarzałe - skomentował Mathu Rajan, główny dyrektor wykonawczy firmy Stream TV. - Praca nad wysokiej rozdzielczości panelami produkcji partnera takiego, jak BOE pozwoli nam na zdobycie znacznej popularności na międzynarodowym rynku” - dodał dyrektor.

Cieszące się mianem najlepszej na świecie technologii 3D bez okularów rozwiązanie Ultra-D firmy Stream TV wykorzystuje zaawansowaną optykę i potężne algorytmy renderujące, które zapewniają kąt widzenia o zakresie 140 stopni. To z kolei zapewnia wszystkim oglądającym wyraźne, żywe i dostosowywalne wrażenia 3D bez konieczności posługiwania się okularami lub goglami.

Ludzkie oko nie wychwytuje różnicy między jakością 4K a 8K w płaskim obrazie 2D - mówi Rajan. - Bez wykorzystania trzeciej płaszczyzny te wszystkie piksele są niepotrzebne. Wykorzystujemy je do nadawania głębi i wypukłości, przez co tworzymy pochłaniające widzów efekty, które stanowią prawdziwą wartość dodaną dla producentów urządzeń i ich klientów” - dodał dyrektor.

Pierwszym owocem współpracy firm Stream TV i BOE jest wyświetlacz 8K Lite Glasses-Free Ultra-3D, który można zobaczyć wyłącznie po umówieniu spotkania na prywatnym pokazie na stanowisku firmy Stream TV na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas Convention Center, Central Hall #10939.

Źródło: Stream TV Networks, Inc.

Dodatkowe informacje:

Stream TV to firma technologiczna z siedzibą w Filadelfii. Przełomowa technologia Ultra-D firmy to jedyne własne rozwiązanie 3D bez okularów, które zapewnia zapierający dech w piersiach obraz oraz konwersję treści z dowolnych źródeł 2D lub 3D. www.Ultra-D.com

Firma BOE jest pionierem w zakresie innowacji i rozwoju technologii TFT-LCD i pracuje nad przyspieszeniem postępów w nowych wyświetlaczach, w tym w zakresie wyświetlaczy elastycznych oraz rzeczywistości rozszerzonej i sztucznej. Firma BOE zamierza produkować lekkie, wąskie i oszczędne energetycznie oraz przyjazne środowisku produkty zapewniające wierne odwzorowanie koloru, wysokiej jakości obraz i szerokie kąty oglądania. Firma nieustannie poprawia wrażenia wizualne na telefonach komórkowych, tabletach, laptopach, monitorach, telewizorach i innych urządzeniach. http://www.boe.com/en/index/pei.html

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Nowa generacja 27-calowych monitorów NEC
NEC Display Solutions wprowadza na rynek najnowszą generację 27-calowych monitorów MultiSync: NEC E271N, NEC EA271F oraz NEC PA271Q. Monitory stworzone z myślą o wygodnej i efektywnej pracy zapewniają m.in. komfortową przestrzeń roboczą dla wielu aplikacji na jednym ekranie.
Do Multikina z 2b design
Sieć kin Multikino ruszyła z nową odsłoną graficzną Kina na Obcasach, za której realizację odpowiadała agencja 2b design.
SEO: Bezpłatne warsztaty w łódzkim Idea Hub
SEO może stać się przepisem na sukces nie tylko wielkich koncernów, ale przede wszystkim małych przedsiębiorstw. Ta, zyskująca na popularności część marketingu internetowego jest na językach coraz większej liczby specjalistów. Z odpowiednią wiedzą jej działanie może okazać się niezwykle proste. Co oznaczają tajemnicze trzy litery i w jaki...
Salestube partnerem w programie Google Marketing Platform
Agencja SalesTube, należąca do Group One, została oficjalnym ​Google Marketing Platform Sales Partner. W ramach współpracy, SalesTube stworzył dedykowany zespół specjalistów, gwarantujący najwyższej jakości ekspertyzę i usługi z wykorzystaniem rozwiązania Google Marketing Platform. Do jego zadań należy m.in. rozwój...
Zdalnie sterowana kamera PTZ 4K 60p od Panasonic
Panasonic zaprezentował podczas ostatnich targów InfoComm zdalnie sterowaną kamerę AW-UE150. To pierwszy model PTZ umożliwiający rejestrowanie obrazu w jakości 4K 60p. Sprawdzi się podczas transmisji wideo z wykładów, konferencji czy koncertów.
 
poniedziałek 23.07.2018, 235 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone