logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stream TV i BOE pracują nad obrazem 3D bez okularów

  PR 11.01.2018, przeczytano 315 razy

Firmy Stream TV Networks i BOE Technology Group Co ogłaszają rozpoczęcie współpracy w celu połączenia wysokiej rozdzielczości paneli BOE z nagradzaną technologią 3D bez okularów Stream TV. Ponieważ rozmiary paneli obejmują zakres od telefonów komórkowych po monitory komputerowe i duże telewizory, projekt ten umożliwi rozwój urządzeń w całej branży elektroniki konsumenckiej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/stream-tv-i-boe-pracuja-nad-obrazem-3d-bez-okularow,35079,artykul.html

Po pojawieniu się paneli 8K, telewizory i monitory 4K są już przestarzałe - skomentował Mathu Rajan, główny dyrektor wykonawczy firmy Stream TV. - Praca nad wysokiej rozdzielczości panelami produkcji partnera takiego, jak BOE pozwoli nam na zdobycie znacznej popularności na międzynarodowym rynku” - dodał dyrektor.

Cieszące się mianem najlepszej na świecie technologii 3D bez okularów rozwiązanie Ultra-D firmy Stream TV wykorzystuje zaawansowaną optykę i potężne algorytmy renderujące, które zapewniają kąt widzenia o zakresie 140 stopni. To z kolei zapewnia wszystkim oglądającym wyraźne, żywe i dostosowywalne wrażenia 3D bez konieczności posługiwania się okularami lub goglami.

Ludzkie oko nie wychwytuje różnicy między jakością 4K a 8K w płaskim obrazie 2D - mówi Rajan. - Bez wykorzystania trzeciej płaszczyzny te wszystkie piksele są niepotrzebne. Wykorzystujemy je do nadawania głębi i wypukłości, przez co tworzymy pochłaniające widzów efekty, które stanowią prawdziwą wartość dodaną dla producentów urządzeń i ich klientów” - dodał dyrektor.

Pierwszym owocem współpracy firm Stream TV i BOE jest wyświetlacz 8K Lite Glasses-Free Ultra-3D, który można zobaczyć wyłącznie po umówieniu spotkania na prywatnym pokazie na stanowisku firmy Stream TV na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas Convention Center, Central Hall #10939.

Źródło: Stream TV Networks, Inc.

Dodatkowe informacje:

Stream TV to firma technologiczna z siedzibą w Filadelfii. Przełomowa technologia Ultra-D firmy to jedyne własne rozwiązanie 3D bez okularów, które zapewnia zapierający dech w piersiach obraz oraz konwersję treści z dowolnych źródeł 2D lub 3D. www.Ultra-D.com

Firma BOE jest pionierem w zakresie innowacji i rozwoju technologii TFT-LCD i pracuje nad przyspieszeniem postępów w nowych wyświetlaczach, w tym w zakresie wyświetlaczy elastycznych oraz rzeczywistości rozszerzonej i sztucznej. Firma BOE zamierza produkować lekkie, wąskie i oszczędne energetycznie oraz przyjazne środowisku produkty zapewniające wierne odwzorowanie koloru, wysokiej jakości obraz i szerokie kąty oglądania. Firma nieustannie poprawia wrażenia wizualne na telefonach komórkowych, tabletach, laptopach, monitorach, telewizorach i innych urządzeniach. http://www.boe.com/en/index/pei.html

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Folie „mrożone” Ikonos Frosted z certyfikatem niepalności
Folia z efektem mrożonego szkła to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów „klasy premium” polskiego producenta. Użytkownicy z ponad 50 krajów oprócz jakości tej folii i atrakcyjnej ceny docenią także jej niepalność potwierdzoną certyfikatem.
Captain Jack wśród najbadziej widocznych marek na Facebooku
Grudzień dla Kompanii Piwowarskiej minął pod znakiem najbardziej kolorowego kapitana w mieście - Captain Jacka. Nowa marka znalazła się wśród najbadziej widocznych na Facebooku, odnotowując też największy wzrost interakcji, kształtujący się na poziomie… 532%.
Payback z nową kampanią „Uratuj Punkciaka”
PAYBACK wystartował z kampanią „Uratuj Punkciaka”, w ramach której zachęca uczestników Programu do tego, aby byli smart shopperami i wykorzystali do końca lutego br. wszystkie punkty zgromadzone ponad 3 lata temu. W przeciwnym razie stracą one swoją ważność. Punkty można przeznaczyć na zakupy w ponad 3 tysiącach sklepów partnerów Programu,...
Personalizacja biura po skandynawsku. Pixers Business i Pracownia 3XA dla Etteplan
Oryginalna aranżacja biura wyrażająca tożsamość firmy i podkreślająca jej dbałość o komfort pracownika to dziś jeden z ważnych elementów strategii employer branding. Niekiedy zapomina się jednak, że przestrzeń biurowa ma być przede wszystkim funkcjonalna i zapewniająca dobre warunki pracy. W Etteplan udało się połączyć nowoczesny design z użytecznością - wszystko w...
Trójwymiarowy Danonek - specjalna edycja magnesów z aplikacją Shazam
Każdy kolejny rok to nowe doświadczenia i wyzwania, szczególnie dla dzieci, które świata się dopiero uczą. Uwielbiany przez dzieciaki Danonek tym razem zaprasza do wspólnych morskich przygód przy wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764