logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Strofki w kampanii Blika

  PR 06.10.2023, przeczytano 436 razy

Kumpel zapomniał oddać za bilet na mecz? Przyjaciółka nie dorzuciła się do pizzy? Brat nie rozliczył się po wyjeździe wakacyjnym? W takim razie trzeba ich trochę postrofować! W nowej kampanii, BLIK dzięki Strofkom pomaga rozwiązać problem nieprzyjemnego upominania się o pieniądze. Głównym bohaterem jest Tomasz Kot, który w krótkich spotach, strofuje adresatów oraz przypomina, że mogą łatwo i szybko się rozliczyć przy pomocy przelewu na telefon BLIK. Strofki BLIKA to pierwsza kampania marki dostępna dla osób z niepełnosprawnościami wzroku lub słuchu. 


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/strofki-w-kampanii-blika,401624,artykul.html

Spłata długu w rytmie muzyki

Upominanie się o zwrot pieniędzy od znajomych lub rodziny może być niekomfortowe, dlatego w ramach nowej kampanii, BLIK przygotował Strofki, które w zabawny sposób przypominają o zwrocie pieniędzy. Każdy spot odnosi się do jednego gatunku muzycznego: disco polo, opera, techno, rock oraz hip hop, który wyśpiewuje bądź pokazuje Tomasz Kot. Działania są kontynuacją promocji usługi natychmiastowych przelewów na telefon, która jest obecnie najdynamiczniej rosnącą funkcją BLIKA. Strofki dostępne będą na profilach marki w kanałach społecznościowych – Instagram, TikTok oraz YouTube.

– Proszenie o zwrot pieniędzy niejednokrotnie wpędza nas w zakłopotanie. Dlatego, aby pomóc w tym niełatwym zadaniu odzyskiwania należności, przygotowaliśmy Strofki. W lekki i żartobliwy sposób przypominają one o spłacie długu, przy dźwiękach ulubionego gatunku muzycznego. Postawiliśmy na muzykę, ponieważ jest ona uniwersalna jak BLIK, który cieszy się popularnością i zaufaniem wśród różnych grup odbiorców. BLIK jest dla wszystkich, dlatego kampania „Strofki BLIKA”, to także pierwsza nasza kampania dostępna dla osób z niepełnosprawnościami wzroku lub słuchu – mówi Krzysztof Ziewiec, dyrektor marketingu i PR w BLIKU.

Inkluzywne strofowanie

Zgodnie z szacunkami, w Polsce żyje ponad 5 milionów osób z niepełnosprawnościami (OzN), w tym 1,7 mln osób z niepełnosprawnością wzroku i 800 tys. osób z niepełnosprawnością słuchu. Dla tych osób treści w mediach tradycyjnych i społecznościowych bywają często niedostępne lub trudno dostępne. Kampania "Strofki BLIKA" ma na celu pokazanie, że można to zmienić. Spoty stworzone zostały z myślą o wszystkich odbiorcach i użytkownikach BLIKA. Przetłumaczono je na polski język migowy, posiadają audiodeskrypcję oraz kontrastowe napisy, aby zwiększyć dostępność treści. Warto dodać, że Strofkę Techno, Tomasz Kot wykonuje w polskim języku migowym, co zapewne zwróci większą uwagę widzów na potrzeby osób z niepełnosprawnościami nie tylko w zwykłych informacyjnych treściach, ale również tych reklamowych.

Kampania powstała we współpracy z agencją Change Serviceplan odpowiedzialną za koncepcję i kreację. Z kolei za strategię mediową odpowiada agencja Spark Foundry. Strofki zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami przez agencję Unmute a wyprodukowane przez Timecode.

Strofki można obejrzeć pod poniższymi linkami:

Źródło: BLIK

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

IV Konferencja Olimp Marketplace: sekrety skutecznej sprzedaży online
Już 27 września w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbędzie się IV edycja Konferencji Olimp Marketplace. To wydarzenie jest przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą zwiększyć swoje wyniki sprzedażowe na Allegro, Amazon, eMAG, Kaufland, Pigu, Empik i 17 innych platformach.
DIMAQ Day wkrótce w trzech polskich miastach
Na ewolucję współczesnego digital marketingu wpływa wiele czynników, a do najważniejszych należy zaliczyć rozwój sztucznej inteligencji, zmieniające się potrzeby odbiorców, coraz większe znaczenie cyberbezpieczeństwa oraz kształtowanie się nowych grup konsumentów. To właśnie między innymi te kwestie zostaną poruszone podczas tegorocznej konferencji DIMAQ Day, którą...
Dolina Dobra rusza z kampanią „ŚniadaTAK”
BudzeNIE, ubieraNIE, śniadaNIE, czekaNIE na autobus – czy każdy poranek musimy zaczynać na „NIE”? Dolina Dobra ruszyła z kampanią „ŚniadaTAK”, w której pokazuje, że jeśli zaczniesz dzień pozytywnie to wszystko inne też jest na „TAK”. Kampania koncentruje się na sposobach na szybkie, pożywne i lekkie śniadania.
Saint-Gobain, lider w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, wybrał Havas PR Warsaw do współpracy związanej z działaniami komunikacyjnymi na rynku w Ukrainie. Agencja jest odpowiedzialna za doradztwo strategiczne, a także działania obszaru hub management i poprowadzi projekt we współpracy z Havas PR Kyiv. 
PR Calling z obsługą funduszu YouNick Mint
Do grona stałych klientów PR Calling dołączył YouNick Mint – fundusz VC od 12 lat inwestujący w projekty deep tech w sektorach Healthcare i Industry 4.0. W ramach współpracy agencja wesprze YouNick Mint w zwiększeniu widoczności na rynku inwestycji venture capital poprzez budowanie relacji z mediami i kluczowymi interesariuszami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764