logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Studenci z Łodzi z w zakładach Koenig & Bauer AG w Radebeul

  PR 13.12.2011, przeczytano 8259 razy
ilustracjastrzałka

W dniach 5-7 grudnia grupa studentów Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej odwiedziła zakłady maszyn arkuszowych firmy Koenig & Bauer AG w Radebeul. Była to kolejna inicjatywa podjęta przez KBA w ramach niedawno rozpoczętej, ścisłej współpracy pomiędzy niemieckim producentem i łódzką uczelnią. Przed dwoma miesiącami w Łodzi odbyła się konferencja techniczna prezentująca od strony teoretycznej rozwiązania KBA; tym razem studenci IPiP PŁ mieli okazję zapoznać się z nimi na żywo.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/studenci-z-lodzi-z-w-zakladach-koenig-and-bauer-ag-w-radebeul,14174,artykul.html

Wyjazd do Radebeul to bezpośredni efekt uzgodnień poczynionych przez przedstawicieli KBA i kierownictwo IPiP PŁ podczas październikowego spotkania w Łodzi. Już wówczas Sven Strzelczyk – dyrektor handlowy KBA odpowiedzialny za sprzedaż arkuszowych maszyn offsetowych w krajach bloku wschodniego i Europy Środkowo-Wschodniej, zapowiedział rychłą organizację tego rodzaju wizyty. Zaledwie po dwóch miesiącach grupa studentów łódzkiej uczelni dotarła do Radebeul, a towarzyszyli jej przedstawiciele KBA CEE – Paweł Krasowski (odpowiedzialny m.in. za wsparcie techniczne działu sprzedaży KBA CEE) i Grzegorz Szymczykowski (dyrektor sprzedaży maszyn wielkoformatowych).

Polską grupę przybyłą do Radebeul powitał Sven Strzelczyk. Merytoryczną część ich wizyty rozpoczął jeden z konstruktorów pełnoformatowych maszyn KBA, którego prezentację symultanicznie tłumaczył opiekujący się grupą studentów Paweł Krasowski. Opowiadał on o koniecznych procesach związanych z wdrażaniem innowacji w maszynach drukujących, opierając swój wykład na konkretnych przykładach. Następnie w centrum szkoleniowym KBA miała miejsce prezentacja jednej z maszyn produkowanych przez firmę, oferującej najszybsze czasy narządzania wśród maszyn pełnoformatowych. Ośmiokolorową maszynę KBA Rapida 106-8 SW4 – bo o niej mowa – przedstawił Grzegorz Szymczykowski. Została ona wyposażona m.in. w system odwracania arkusza po czwartym zespole drukującym, sensoryczny system bez marki bocznej, system niezależnych napędów cylindrów płytowych, system PlateIdent, system kontroli i regulacji nafarbienia inline QualiTronic Professional oraz system Flying JobChange. Specjalnie dla zaproszonych gości w maszynie w ciągu kilkunastu minut wykonano dwustronnie druk dziełowy, zmieniając kilka razy sygnatury „w locie” i prezentując całe spektrum jej możliwości.

Nieco później studenci wysłuchali kolejnej prezentacji, której tematem przewodnim były systemy kontroli i regulacji jakości, stosowane w offsetowych maszynach arkuszowych Koenig & Bauer. Przedstawiciel niemieckiego koncernu przedstawił strategię, podział, zasady działania, status i możliwości dotyczące tych systemów. Po zakończeniu wykładu miały miejsce rozmowy pomiędzy studentami i pracownikami KBA, którzy chętnie odpowiadali na zadawane pytania, demonstrując jednocześnie omawiane systemy.

Drugi dzień wizyty studentów IPiP PŁ w Radebeul rozpoczął się od spotkania w centrum obsługi klienta i zwiedzania hal montażowych oraz magazynów z częściami zamiennymi do maszyn arkuszowych. Ich przewodnikiem po fabryce był Joerg Henkel – menedżer sprzedaży w firmie KBA. Budowane tu maszyny, dedykowane do produkcji akcydensowej i opakowaniowej, polscy studenci obejrzeli „w akcji” nieco później, podczas zwiedzania sąsiadującej z zakładami produkcyjnymi drukarni arkuszowej.

Mówi Paweł Krasowski, który przez cały czas towarzyszył polskiej grupie: Mamy nadzieję, że formuła i program zorganizowanej przez firmę KBA wizyty w fabryce w Radebeul przypadły do gustu uczestniczącym w niej studentom. Podczas wykładów, prezentacji maszyn, jak też zwiedzania zakładów produkcyjnych i drukarni byli oni bardzo zainteresowani naszymi rozwiązaniami. Tego rodzaju spotkania mają na celu bezpośrednią konfrontację polskich adeptów sztuki poligraficznej z najnowszymi technologiami drukowania i budowy maszyn offsetowych.

Warto dodać, że podjęta przez firmę Koenig & Bauer współpraca z IPiP PŁ to kolejny już przykład wsparcia, jakim niemiecki producent służy polskiemu szkolnictwu branżowemu.

Źródło: KBA CEE

www.kba.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother HL-L2402D, HL-L2442DW, HL-L2460DN - 3x druk mono
Firma Brother dodała do portfolio 3 wydajne monochromatyczne drukarki laserowe. Nowe kompaktowe modele Brother – HL-L2402D, HL-L2442DW, HL-L2460DN umożliwiają łatwą konfigurację, proste podłączenie oraz szybkie i perfekcyjne wydruki. Drukarki zostały zaprojektowane z myślą o wydajności i szybkości drukowania oraz zachowaniu niskich kosztów druku.
API Foilmakers przejmuje United Foils Europe
Firma Aldus, wraz wchodzącą w skład tej grupy API Foilmakers, poinformowały o podpisaniu umowy definitywnego przejęcia United Foils Europe BV, wraz z jej spółkami zależnymi: United Transfer Technologies BV, Pack Vision BV, United Foils, Starfoil Technology Netherlands BV oraz Newfoil Machines.
Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764