logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowe laminatory serii RSC w Atrium

  PR 27.01.2015, przeczytano 3456 razy
ilustracjastrzałka

Od kliku lat na polskim rynku cenione są ekonomiczne i zarazem profesjonalne laminatory serii RSC. Producent przygotował na ten rok kilka nowych modeli, zastępujących starsze odpowiedniki.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowe-laminatory-serii-rsc-w-atrium,23756,artykul.html

Laminatory serii RSC produkowane przez Royal Sovereign są w Polsce dystrybuowane przez Atrium Centrum Ploterowe. Przez kilka lat obecności na lokalnym rynku zdobyły szerokie uznanie i dobrą opinię wśród polskich użytkowników. Można je opisać dwoma słowami: ekonomiczny i profesjonalny. - informuje Paweł Stania, z działu marketingu firmy Atrium.

Seria RSC oferuje blisko 20 modeli. Aby wybrać odpowiedni model do potrzeb należy ściśle określić wymagania i potrzeby takie jak, preferowana szerokość urządzenia od 380 do 1650 mm, rodzaj i nakład prac, pożądane funkcje dodatkowe.

Nowości 2015

Wśród nowych modeli warto zwrócić uwagę na RSC 1651 LSH, RSC 1401 LSH, RSC 1651 LS. Zastąpiły one starsze modele, odpowiednio: RSC 1650 LSH, RSC 1400 LSH i RSC 1650 LS. W odróżnieniu od poprzedników, producent ulepszył konstrukcję. Jej podstawa jest solidniejsza, z krzyżowym ułożeniem profili. Ma to na celu ustabilizowania konstrukcji podczas pracy laminatora. Urządzenia zyskały górny, podgrzewany wałek. Ma on za zadanie wstępnie rozgrzać klej na laminacie eliminując efekt „srebrzenia” w niektórych nośnikach.

Parametry nowych urządzeń przedstawiają się bardzo dobrze. RSC 1401 LSH to laminator pracujący w technologii „na zimno”. Maksymalna temperatura pracy to 50 stopni Celsjusza. Model ten obsługuje laminaty w roli o szerokości maksymalnej do 1400 mm. Grubość medium to aż 25 mm. Prędkość robocza wynosi 5 metrów na minutę. Model RSC 1651 LSH posiada takie same parametry jak mniejszy 1401 LSH, z różnicą w maksymalnej szerokości medium – ta wynosi 1400 mm.

RSC oprócz „klasycznych” laminatorów wprowadził na rynek także specjalistyczne modele. Przykładowo RSL 2701 to mały biurkowy laminator o szerokości roboczej 686 mm. Laminuje on w technologii „na ciepło”. Temperatura pracy mieści się w zakresie od 100 do 155 st. C. Grubość robocza to 1.6 mm. Znajdzie on zastosowanie w zakładach introligatorskich czy punktach ksero.

Ciekawym urządzeniem jest także RSC 5500H. Jest to ciężki laminator wyposażony w system rozwijający oraz podwójny, nawijający. Dodatkowo posiada wysunięty stół. Maszyna ta pracuje w technologii „na zimno” i posiada dodatkową, podgrzewaną rolkę. RSC 5500H może laminować płyty o grubość do 5 cm. Prędkość robocza tego ciężkiego laminatora sięga 8.5 m/min.

Wybór laminatora

Przy wyborze laminatora kierujemy się aplikacjami jakie wykonujemy najczęściej. Generalnie laminatory możemy podzielić na pracujące na ciepło (ang. hot), na zimno (ang. cold) i podgrzewany (ang. cold with heat assist). Laminator „na ciepło” wybierzmy, jeżeli będziemy zabezpieczać grafiki drukowane atramentami wodnymi na papierze lub potrzebujemy enkapsulacji (laminacja dwustronna). Laminator „na zimno” wybierzemy w przypadku druku większości aplikacji na folii za pomocą atramentów solwentowych. Jeżeli zabezpieczamy wydruki krótkookresowe – laminator „na zimno” z funkcją heat assist. Laminator „na zimno” z podgrzaniem (heat assist) użyjemy przy zabezpieczaniu folii zadrukowanej w technologii UV. Spowodowane jest to tym, że warstwa atramentu UV w odróżnieniu od solwentu i pigmentu posiada strukturę na powierzchni materiału. 

Laminatory RSC, ściśle dzielą się według klas: ekonomiczne, profesjonalne i produkcyjne. Ekonomiczne laminatory to „najlżejsze” konstrukcje, idealne dla początkujących i niewielkich firm reklamowych, gdzie urządzenie pracuje nie więcej jak 1-2 godziny dziennie. Laminatory profesjonalne przeznaczone są dla większości agencji i drukarni. Mocna, stabilna  konstrukcja umożliwi realizację nawet dużych zleceń. Ten segment posiada funkcję heat assist. Z kolei laminatory produkcyjne oprócz zaawansowanej konstrukcji posiadają szereg opcji dodatkowych. Pełna automatyzacja pozwoli na szybką i bardzo precyzyjną laminację.

Laminatory firmy Royal Sovereign oferowane są w ponad 100 krajach. Firma posiada własne centrum badawczo-rozwojowe oraz fabryki. Produkowane laminatory spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa i posiadają niezbędne certyfikaty. 

Projektowane przez RS urządzenia cechują się wysokim współczynnikiem jakości w porównaniu do ceny przez co gwarantują szybki zwrot inwestycji, jak określa producent – najlepszy na rynku. Royal Sovereign jak i lokalni dystrybutorzy (w Polsce jest to Atrium Centrum Ploterowe) gwarantują pełne wsparcie, szkolenia i instalacje.

Warto wspomnieć, że firma z Opola jest producentem wysokiej jakości laminatów Ikonos Profiflex Lam-Pro do zabezpieczania grafik i wydruków wielkoformatowych. Dzięki absorberowi UV chronią one przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Dodatkowo zabezpieczają przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi. Odmiana monomerowa przeznaczona jest do zastosowań krótko i średnio okresowych, natomiast polimerowa – długookresowych. Nadają one w zależności od powłoki wysoki połysk lub też matowy efekt oraz wydobywają głębię kolorów. Jego najważniejszym zadaniem jest zapewnić grafice odpowiednią trwałość.

Źródło: Atrium

www.atrium.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Żywiec Zdrój w nowej kampanii wizerunkowej informuje o osiągnięciu neutralności plastikowej
Trwa kampania "Z natury dla natury" Żywiec Zdrój (Danone). Marka kolejny raz podejmuje temat neutralności plastikowej. Kampania jest prowadzona z wykorzystaniem telewizji, digitalu, OOH oraz we współpracy z influencerami. VMLY&R odpowiada za koncept, kreację oraz działania w Internecie.
Agencja Space Cat Industries powstała, by pomagać markom w komunikacji z Pokoleniem Z. Misją firmy jest ciągła eksploracja nowych trendów i poszukiwanie wartości w nieustannie zmieniającym się digitalowym uniwersum. Space Cat Industries specjalizuje się w TikTok marketingu, współpracy z influencerami, produkcji audio i short video oraz TikTok Adsach.
Podsumowanie kampanii „Moc Polskich Warzyw” w 2022 roku
Biuro prasowe kampanii „Moc Polskich Warzyw” opublikowało podsumowanie ubiegłego roku. Rezultaty znacznie przewyższyły oczekiwania. Prowadzony od kilku lat projekt ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i zrównoważonej diety opartej na polskich warzywach sezonowych.

Warka wprowadza na rynek produkt wykraczający poza segment piw bezalkoholowych. Nowe piwo to rewolucyjny mix orzeźwiającej Warki 0.0%, lemoniady, naturalnej kofeiny i ekstraktu z żeń-szenia. W sprzedaży pojawią się dwa nowe smaki: Mango i Cytrusy oraz Ananas i Marakuja. Pierwszy z nich właśnie trafił do sieci Biedronka, a pod koniec lutego obydwa produkty będą już dostępne w...
LG prezentuje swoje najnowsze wyświetlacze na targach ISE 2023 pod hasłem „Life, Be Bloomed”
Zaawansowane wyświetlacze LG, w tym ekran Micro LED 8K, prezentowane są na interaktywnej wystawie wraz z wciągającą sztuką multimedialną i cyfrowymi przestrzeniami dla różnych branż
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764