logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Lesko Engineering i Rietstack na targach Labelexpo Europe 2019

  PR 18.10.2019, przeczytano 271 razy
ilustracjastrzałka
Przewijarka inspekcyjna HI 440 to jedno ze znanych i sprawdzonych rozwiązań marki Lesko, pokazanych przez firmę na targach w Brukseli. Przy urządzeniu stoją od lewej Leszek Seroczyński (Lesko Engineering), Piotr Skłodowski (System P - partner handlowy Lesko Engineering w Polsce) i Kamil Seroczyński (Lesko Engineering)

Tegoroczna edycja targów Labelexpo Europe była drugą, na której Lesko Engineering – polski producent specjalistycznych rozwiązań dla branży druku wąskowstęgowego – pojawił się pod własną marką, dzieląc stoisko ze swoim holenderskim partnerem biznesowym i technologicznym – firmą Rietstack. Zaprezentowane zostały na nim m.in. dwa premierowe rozwiązania zaprojektowane i zbudowane wspólnie przez obie firmy – do przetwarzania etykiet shrink sleeve oraz semirotacyjnego sztancowania etykiet IML. Maszyny zostały oficjalnie zakontraktowane podczas targów przez klientów z Polski i Belgii. Dużym zainteresowaniem licznych gości targowych cieszyły się także urządzenia prezentowane na Labelexpo Europe 2019 pod marką Lesko: dedykowane wykańczaniu etykiet drukowanych w technologii cyfrowej oraz przeznaczone do przewijania wstęgi wraz z jej pełną inspekcją. Co więcej, firma nawiązała podczas wystawy współpracę z kolejnymi partnerami handlowymi, znacząco rozwijając swoją międzynarodową sieć sprzedaży.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/lesko-engineering-i-rietstack-na-targach-labelexpo-europe-2019,384392,artykul.html

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wystawy i jej efektów handlowych, a także z pozytywnej reakcji setek osób odwiedzających nasze stoisko podczas targów Labelexpo Europe 2019 – mówi Leszek Seroczyński, właściciel Lesko Engineering. – Po doświadczeniach zebranych przed dwoma laty, gdy debiutowaliśmy pod własną marką na tak dużym i ważnym wydarzeniu, w tym roku zmieniliśmy nieco konwencję naszego w nim udziału. Myślę, że to się udało, gdyż odwiedzający nas goście zwracali uwagę na dwa aspekty: przejrzystość ekspozycji oraz pracę maszyn w ciągu technologicznym, uwzględniającym różne etapy uszlachetniania i przetwarzania wydrukowanych etykiet.

Kamil Seroczyński, opiekun marki w Lesko Engineering, uzupełnia:

- Obok znanych i sprawdzonych maszyn zaprezentowaliśmy w tym roku dwa premierowe, a przy tym nowatorskie i unikalne w skali całej branży rozwiązania. Powstały one w ścisłej współpracy z firmą Rietstack, co obrazuje coraz mocniejsze więzi technologiczne łączące nasze przedsiębiorstwa. Nietypowa konfiguracja obu linii potwierdza z kolei rosnące zainteresowanie rozwiązaniami niekonwencjonalnymi, budowanymi na specjalne życzenie klientów.

Lesko i Rietstack: CRS 330 Sleeve – wydajna obróbka etykiet shrink sleeve

Pierwsza z targowych premier to CRS 330 Sleeve – linia do odwijania, cięcia na arkusze i perforacji etykiet shrink sleeve (oraz różnego rodzaju etykiet np. IML, BLM, papierowych i kartonowych), a następnie układania ich w stosy. Maszyna pracuje w technologii semirotacyjnej, a jej konfiguracja umożliwia dalszą rozbudowę o kolejne sekcje np. pakowania gotowych etykiet. Została ona zakupiona przez jedną z belgijskich drukarń, specjalizujących się w produkcji etykiet typu shrink sleeve.

- To maszyna zbudowana przez nas wspólnie z firmą Rietstack – mówi Kamil Seroczyński. – Powstała według ścisłych wytycznych drukarni, której zależało na modułowości rozwiązania, uwzględniającej opcjonalną rozbudowę CRS 330 Sleeve, wraz z rosnącymi potrzebami jej klientów.

ilustracjastrzałka

Na targach Labelexpo Europe 2019 zadebiutowała zaprojektowana i zbudowana wspólnie przez firmy Lesko Engineering i Rietstack maszyna CRS 330 Sleeve, przeznaczona do odwijania, cięcia na arkusze i perforacji etykiet shrink sleeve

Lesko i Rietstack: IRS 330 XL – elastyczne wykrawanie etykiet IML

Kolejna targowa premiera, będąca owocem współpracy technologicznej obu firm (również oferowana pod marką Rietstack), to IRS 330 XL – urządzenie do semirotacyjnego sztancowania etykiet typu in-mould. W skład jego modułowego wyposażenia wchodzą m.in. odwijak (o średnicy 1200 mm), automatyczny system docisku wykrojnika, cylinder magnetyczny 340Z oraz powiększony stacker. Maszyna obsługuje wstęgę o szerokości z zakresu 330-760 mm, pracuje z prędkością do 120 m/min.

- Na szczególną uwagę zasługuje możliwość wykrawania w niej różnych etykiet, o długości wynoszącej nawet 1050 mm – podkreśla Kamil Seroczyński. – Efektem jest zwiększona wydajność i elastyczność realizowanej produkcji.

Maszyna IRS 330 XL została podczas Labelexpo Europe zakontraktowana przez jedną z polskich drukarń, realizujących m.in. produkcję etykiet samoprzylepnych.

Lesko Engineering: CF 380 i HI 440 – znane, sprawdzone rozwiązania

Firma Lesko Engineering zaprezentowała też dwa urządzenia oferowane pod własną marką, znane z licznych wdrożeń w polskich i zagranicznych drukarniach etykiet i przedsiębiorstwach, zajmujących się ich przetwarzaniem. Pierwsze z nich to CF 380 – kompaktowa linia do wykańczania drukowanych cyfrowo etykiet.

- Technologia ta coraz śmielej wkracza na rynek etykietowy, co było widoczne również podczas targów Labelexpo Europe, gdzie co trzecie zapytanie w naszym przypadku dotyczyło rozwiązań do tzw. finishingu – mówi Kamil Seroczyński. – Stąd niesłabnące zainteresowanie modelem CF 380, które odnotowaliśmy ze strony osób reprezentujących zarówno drukarnie już użytkujące maszyny cyfrowe, jak też rozważające inwestycję w tego rodzaju urządzenia.

ilustracjastrzałka

Przy kompaktowej linii do wykańczania etykiet drukowanych cyfrowo - CF 380 stoją od lewej Kamil Seroczyński (Lesko Engineering), Piotr Skłodowski (System P - partner handlowy Lesko Engineering w Polsce), Leszek Seroczyński (Lesko Engineering) i Patryk Piątek (Lesko Engineering)

Jak dodaje Kamil Seroczyński, jeden na dziesięciu gości targowych Lesko Engineering był z kolei zainteresowany przewijarką inspekcyjną. Polski producent pokazał na stoisku model HI 440, obsługujący wstęgę o szerokości 440 mm z prędkością do 400 m/min. i wyposażony w system pełnej kontroli etykiet firmy EyeC.

- Wydaje się, że klienci coraz częściej doceniają 100% inspekcję wstęgi i wiążące się z tym większe bezpieczeństwo realizowanej produkcji. Popyt na przewijarki wyposażone w tego rodzaju system, jak też cieszące się dużym zainteresowaniem targowe prezentacje jednej z nich, są tego najlepszym świadectwem – mówi Kamil Seroczyński.

Rozbudowana sieć handlowa – większa znajomość marki Lesko poza Polską

Jak podają organizatorzy Labelexpo Europe 2019, tegoroczna ich edycja była zarazem najbardziej międzynarodową pod względem liczby zwiedzających z różnych stron świata.

- Targi odwiedziło niemal 38 tys. gości ze 140 krajów, co dało się zaobserwować również na naszym stoisku – mówi Leszek Seroczyński. – Mieliśmy na nim przyjemność gościć osoby z najdalszych zakątków świata, a w sprawnej ich obsłudze wspierali nas autoryzowani przedstawiciele handlowi Lesko z takich krajów jak Belgia, Holandia, Hiszpania, Niemcy, Białoruś czy Rosja. Na targach podpisaliśmy kolejne umowy dealerskie, co pozwoli na lokalne promowanie rozwiązań Lesko np. w regionie Australii i Oceanii, Azji Południowo-Wschodniej czy na Bałkanach.

Kamil Seroczyński podsumowuje:

- Bardzo nas to cieszy, gdyż tego typu działania wzmacniają rozpoznawalność marki Lesko w skali globalnej. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas targów. Zainteresowanych naszymi rozwiązaniami zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z nami, bądź z jednym z naszych lokalnych przedstawicielstw handlowych.

Źródło: Lesko Engineering

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sun Chemical poinformował o współpracy nawiązanej z CGS Publishing Technologies International GmbH – globalnym liderem w  dziedzinie zarządzania barwą, cyfrowego proofingu i specjalistycznych mediów. Jej efektem jest – jak zapewniają obie firmy – przełomowe, unikalne i innowacyjne rozwiązanie do cyfrowego proofingu na dekorowanych (zadrukowywanych) podłożach metalowych,...
20 lat Kodak Prinergy i premiera Prinergy VME + Managed Services
W dniach 29-31 października br. w Berlinie odbyła się 13. konferencja Graphic Users Association (GUA) – organizacji zrzeszającej użytkowników rozwiązań firmy Kodak. Spotkanie było okazją do świętowania 20-lecia obecności na rynku systemu workflow Prinergy. W tym roku pojawiła się jego nowa wersja – Prinergy VME + Managed Services, bazująca na technologii „chmury” i...
Sun Chemical o przyszłości farb dla wąskiej wstęgi
Firma Sun Chemical była po raz kolejny jednym ze współorganizatorów konferencji z cyklu „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Jej 14. już edycja odbywała się w dniach 24-25 października w Krynicy Zdroju. Podczas wydarzenia z prezentacją, dotycząca przyszłości farb dla produkcji wąskowstęgowej, wystąpił Mark Walkling – Product...
Znakomite osiągi maszyny Rapida 106 w firmie Tosho Printing
W firmie Tosho Printing w miejscowości Kawagoe pod Tokio od czterech lat pracują dwie maszyny typu Rapida 106. Na jednej z nich, pięciokolorowej maszynie z suszeniem typu LED-UV, został w ostatnim czasie ustanowiony rekord ilości zmian zleceń produkcyjnych wykonanych podczas jednej zmiany. W ciągu 11,5 godziny maszyna wyprodukowała 130 zleceń o średnim nakładzie 270 arkuszy. Oznacza...
Pierwsza w regionie zachodniopomorskim w pełni automatyczna foliarka Tauler SmartMatic 2.0. w formacie B2 z oferty Duplo Polska rozpoczęła niedawno pracę w firmie Kamera z Kołobrzegu. Jej dostawcą jest P&S Consulting – autoryzowany dystrybutor marki Duplo. Urządzenie zastąpiło tu starszą maszynę, a jego moce produkcyjne pozwalają na dwa razy szybsze foliowanie. Ma to pozytywny...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764