logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sukces Stora Enso w konkursie European Carton Excellence Awards 2019

  PR 07.10.2019, przeczytano 245 razy

19 września br. na Malcie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród w konkursie European Carton Excellence Awards, organizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kartonu (ECMA). Jego tegoroczna edycja okazała się sukcesem Stora Enso i wielu jej klientów, którzy zdobyli trzy „Nagrody Specjalne” i cztery „Nagrody Złote”. W wyróżnionych pracach wykorzystali oni produkowane przez Stora Enso kartony: Ensocoat, Tambrite, CKB oraz Cupforma.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sukces-stora-enso-w-konkursie-european-carton-excellence-awards-2019,384230,artykul.html

Podwójnym zwycięzcą okazało się opakowanie na kosmetyki marki Swissgetal, wytwarzane na bazie kartonu Ensocoat 2S przez Omaks Packaging. Otrzymało ono „Złotą Nagrodę” przyznawaną przez jury, a także specjalną „Nagrodę Publiczności”. W założeniach twórców opakowania, jego prostota miała z jednej strony eksponować wysoką białość kartonu Ensocoat, z drugiej pokazać rozbudowane wnętrze, kryjące komplet kosmetyków: ampułki, sprej w butelce i maseczki na twarz. Stworzone w ten sposób pudełko jest praktyczne w użyciu, a kartonowa wkładka zastępuje plastikowe tacki i separatory.

Nagrodę „Chrońmy Planetę” otrzymał BalloonGrip – proekologiczny patyczek do balonów, bazujący na kartonie CKB i wyprodukowany przez Van Genechten Packaging. Jego projektanci zwracali szczególną uwagę na to, by materiał z którego został wykonany, był mocny i odporny na zginanie – to cechy istotne w kontekście używania go przez dzieci. BalloonGrip składa się z dwóch warstw CKB, laminowanych i wzbogaconych o specjalne wtłoczenie, wzmacniające uchwyt. Proekologiczność tego produktu wynika z zastąpienia plastiku przez karton, co czyni go w pełni odnawialnym. Z kolei możliwość naniesienia nadruku może być atrakcyjną opcją przy promocjach sprzedażowych.

Nagroda za wykorzystanie innowacyjnych materiałów – „Innovations Award Material” – przypadła opakowaniu premium na lody marki Cuckoo, wykonanemu z biodegradowalnego kartonu Cupforma Special Pro. Po konsumpcji można je poddać utylizacji wraz odpadami organicznymi, które są przetwarzane w przemysłowych kompostowniach. W komunikacie konkursowym jurorzy napisali m.in.:

- Opakowanie to może w pewien sposób zmienić reguły gry rynkowej. Jest ono bowiem wykonane z kartonu pokrytego miłą w dotyku biopowłoką a dzięki zastosowanym w produkcji materiałom jest w pełni kompostowalne.

Zwycięzcą „Złotej Nagrody” zostało Pic-a-Pac Variey Cube – opakowanie na płatki zbożowe firmy Nestlé, wykonane – na bazie kartonu Tambrite – przez Graphic Packaging International. Właścicielowi marki zależało w tym przypadku na wyróżnieniu się na bardzo konkurencyjnym rynku tego typu produktów, poprawie funkcjonalności, wygodzie użytkowania oraz zwiększeniu proekologiczności opakowania, np. w kontekście jego odzysku. Projekt (w kształcie kostki) uwzględnia koncepcję tzw. „worka w pudełku”. Oznacza to, że płatki mogą być spożywane bez wyjmowania ich z opakowania – znajdujący się wewnątrz worek pozwala na wlanie napoju (np. mleka) do środka.

Kolejna „Złota Nagroda” przypadła w udziale opakowaniu kosmetycznemu marki Webecos. To luksusowe pudełko, wykonane w całości z kartonu Ensocoat 2S przez firmę Intergrafipak, mieści siedem różnych produktów oraz poświęcony im drukowany magazyn, stanowiąc zestaw promocyjny klasy premium. W tym przypadku zleceniodawcy zależało na uzyskaniu opakowania naturalnego w wyglądzie i dotyku. Efekt ten został osiągnięty dzięki m.in. delikatnej powłoce lakierowej, naniesionej na karton.

Jeszcze innym wyróżnionym „Złotą Nagrodą” rozwiązaniem, wykonanym na bazie materiałów Stora Enso (tym razem kartonie Cupforma Natura 2Bio), było opakowanie na lody Carte d’Or marki Unilever. Wytwarzane przez firmę Seda Italy jest ono w pełni odnawialne i kompostowalne. W przypadku lodów Carte d’Or zastąpiło tradycyjny plastikowy pojemnik, dając – jak podkreśla firma – oszczędność rzędu 520 ton tworzyw sztucznych rocznie. Co więcej, opakowanie kartonowe jest o 23% lżejsze niż jego plastikowy odpowiednik, zaś zastosowane w nim wytłoczenie ma podkreślać naturalność znajdującego się wewnątrz produktu klasy premium.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Okoliczności związane z pandemią wpływają na całą gospodarkę, zmuszając do zmian w sposobie działania nie tylko przedsiębiorstw, ale i funkcjonowania całego społeczeństwa. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, mamy przyjemność zaprosić Państwa na specjalne spotkanie online „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”.
Przyszłość etykiety według Mark Andy
Technologia identyfikacji produktów za pomocą fal radiowych (RFID) staje się coraz bardziej obecna w naszej codziennej rzeczywistości. Sklep, pralnia, hotel, magazyn, przemysł z RFID to już od wielu lat fakty. Ale lodówka, która prześle nam informacje o brakujących w niej produktach do smartfona to dla wielu wciąż futurologia. Czy jednak na pewno? Jeszcze 10 lat...
Grafmasz produkuje maszyny do kaszerowania i okładek twardych
Polski producent i importer maszyn introligatorskich rozpoczął produkcję urządzeń do oprawy twardej. Maszyny zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców. Posiadane doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie szeregu usprawnień do oferowanych maszyn, które...
ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764