logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sukcesy Sony na konkursie Tipa Awards 2020

  PR 20.04.2020, przeczytano 613 razy

Firma Sony ma przyjemność poinformować, że stowarzyszenie TIPA (Technical Image Press Association) ponownie doceniło jej innowacje i osiągnięcia w dziedzinie obrazu cyfrowego. Produkty i rozwiązania Sony otrzymały od TIPA cztery nagrody — w tym w prestiżowej kategorii „Największa innowacja w dziedzinie fotografii”. Tym szczególnym wyróżnieniem uhonorowano technologię śledzenia ostrości w czasie rzeczywistym, w którą wyposażonych jest wiele modeli aparatów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sukcesy-sony-na-konkursie-tipa-awards-2020,386669,artykul.html

NAJWIĘKSZA INNOWACJA W DZIEDZINIE FOTOGRAFII: śledzenie ostrości w czasie rzeczywistym

Opracowana przez Sony technologia śledzenia ostrości w czasie rzeczywistym stanowi nową jakość w dziedzinie systemów AF. Kiedy fotograf wskaże żądany obiekt i wciśnie do połowy spust migawki, system automatycznie utrzymuje ostrość na obiekcie, bez względu na sposób jego przemieszczania się w kadrze. Z kolei dzięki technologii Real-time Eye AF (ustawiania ostrości w czasie rzeczywistym na oko) aparat automatycznie wykrywa oko głównego motywu (człowieka lub zwierzęcia) i utrzymuje na nim ostrość. System ten wykorzystuje sztuczną inteligencję i „wyuczone” dane o cechach obiektu — kolorze, jasności, odległości, a nawet różnych rodzajach twarzy i oczu — by niezawodnie nastawiać ostrość bez zmieniania trybów AF. To imponujące rozwiązanie radykalnie zmienia szybkość i dokładność działania systemów AF.

NAJLEPSZY PEŁNOKLATKOWY APARAT PROFESJONALNY: α7R IV

Korpus Sony α7R IV jest wyposażony w pełnoklatkowy przetwornik CMOS o rozdzielczości 61,2 megapiksela[i], który pod względem jakości obrazu może konkurować ze znacząco większymi modelami średnioformatowymi. Co więcej, w trybach Pixel Shift użytkownik może wykonać 4 lub 16 zdjęć w wysokiej rozdzielczości, uzyskując wynikowy obraz złożony z aż 240 megapikseli. Warto zauważyć, że ta niezwykle wysoka rozdzielczość nie jest okupiona mniejszymi możliwościami fotografowania lub filmowania — aparat wykonuje zdjęcia seryjne z szybkością 10 kl./s[ii] i nagrywa filmy 4K z wykorzystaniem całej szerokości matrycy. Korpus α7R IV jest też wyposażony w opracowany przez Sony śledzenia ostrości w czasie rzeczywistym[iii] i dwa gniazda na szybkie karty UHS-II.

NAJLEPSZY SPECJALISTYCZNY APARAT APS-C: α6600

Sony α6600 to idealne narzędzie dla fotografa, który szuka aparatu na różne okazje, uniwersalnego i dającego twórcze możliwości przy robieniu zdjęć i filmowaniu. Dzięki nagrywaniu filmów 4K[iv] i stabilizacji obrazu w korpusie model ten znakomicie spełni potrzeby twórców treści. Pozwala utrwalać do 11 klatek na sekundę, a jego pojemny akumulator typu Z odznacza się najdłuższym czasem pracy w tej klasie sprzętu[v]. Aparat jest też wyposażony w nową, imponującą technologię śledzenia ostrości w czasie rzeczywistym[vi] zapewniającą niedostrzegalne przejścia od śledzenia obiektu do wykrywania twarzy, a nawet wykrywania oka.

NAJLEPSZY SPECJALISTYCZNY APARAT KOMPAKTOWY: RX100 VII

RX100 VII to niewątpliwie kusząca propozycja dla każdego, kto szuka kieszonkowego aparatu z niewymiennym obiektywem i wszechstronnym zestawem funkcji, jakiego można by oczekiwać od aparatu profesjonalnego. Urządzenie jest wyposażone w optyczny stabilizator obrazu, a w trybie zdjęć seryjnych pozwala fotografować z niesamowitą szybkością 20 kl./s[vii]. Użytkownik ma do wyboru różne tryby tematyczne i tryby zapisu. Może też nagrywać filmy 4K i ujęcia do odtworzenia w zwolnionym tempie[viii] utrwalane z szybkością do 1000 kl./s. Z kolei przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ i pamięć DRAM tworzą superszybką autostradę dla danych.

Źródło: Sony Corporation

www.sony.pl

Dodatkowe informacje:

[i] Przybliżona wartość efektywna
[ii] Do 10 kl./s w trybie zdjęć seryjnych „Hi+”; do 8 kl./s w trybie „Hi”. Maksymalna liczba klatek na sekundę zależy od ustawień aparatu.
[iii] „Śledzenie” w menu. Funkcja ta nie śledzi oczu filmowanych zwierząt.
[iv] 3840 × 2160 pikseli. Do nagrywania filmów w formacie XAVC S wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej. Do nagrywania przy przepływności 100 Mb/s wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC UHS-I (U3).
[v] Wśród aparatów bezlusterkowych z wymiennymi obiektywami wyposażonych w przetwornik obrazu formatu APS-C. Stan na sierpień 2019 r., badanie Sony.
[vi] Funkcja ta nie śledzi oczu filmowanych zwierząt.
[vii] Gdy używana jest migawka elektroniczna, w trybie zdjęć seryjnych „Hi”. Dla czasów otwarcia migawki 1/60 s i krótszych.
[viii] Nie jest możliwe nagrywanie dźwięku. Wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Havas wprowadza strategię Converged
Agencja mediowa Havas, kluczowy partner biznesowy w zakresie zintegrowanych rozwiązań komunikacyjnych, ogłosiła wprowadzenie innowacyjnych zmian w obszarze strategii oraz inwestycji, aby odpowiedzieć na stale rosnące potrzeby klientów.
Endless profrekwencyjnie dla fundacji Alliance4Europe
Endless zrealizowała kampanię profrekwencyjną do Parlamentu Europejskiego na zlecenie fundacji Alliance4Europe. Agencja jest odpowiedzialna zarówno za ideę strategiczną, jak i kreatywną.
Makłowicz znów inspiruje w kampanii Browaru Fortuna
Trwa kampania piw marki Miłosław&Makłowicz ArcyIPA i premierowego ArcyLager z portfolio Browaru Fortuna. To seria współtworzona z Robertem Makłowiczem. Za realizację odpowiada agencja Pomarańcza.
Timecode: rebranding na 20-lecie
Dom produkcyjny Timecode Film Production świętuje w tym roku 20-lecie swojej działalności. Z okazji jubileuszu Timecode zaprezentował nowe logo i komunikację wizualną.
Akcjonariat pracowniczy w agencji Verbum
Notowana na giełdzie agencja MPL VERBUM SA wprowadza program, w ramach którego pracownicy będą mogli stać się współwłaścicielami firmy. Program ESOP (Employee Stock Option Plan) umożliwi im nabycie udziałów firmy na preferencyjnych warunkach, co jest elementem strategii wzmacniania motywacji i lojalności kluczowych członków zespołu. W ramach programu...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764