logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

SummaSign - specjalista wśród ploterów tnących

  PR 03.12.2002, przeczytano 7305 razy

Na rynku ploterów tnących można wymienić zaledwie kilka marek. Są to Mutoh, Roland, GCC, Mimak oraz Summa. Spośród wymienionych ostatnia odznacza się wyróżniającymi cechami i dzięki temu przoduje na rynku polskim.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/summasign---specjalista-wsrod-ploterow-tnacych,1344,artykul.html

W porównaniu do pozostałych plotery belgijskiego producenta Summa charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami, solidnością, precyzją i znajdują zastosowanie w wielu branżach.

Mocną stroną ploterów Summa jest Optyczny System Pozycjonowania o nazwie OPOS - belgijski producent posiada wieloletnie doświadczenie w tym zakresie. System pozwala na rozpoznanie na zadrukowanej folii układu oznaczeń. Inaczej mówiąc system rozpoznaje na przykład układ naklejek, co pozwala na dokładne skorygowanie ustawienia i cięcia folii po ich obrysie. Ponadto plotery wyposażone są w system OPTICUT, który kompensuje zużycie noża w wyniku czego znacząco poprawia się jakość cięcia folii.

Spośród istniejących ploterów tnących na rynku, AGRAF oferuje szeroki wachlarz produktów. Są to serie SummaCut D60 i D120 (najlepsze plotery z pasywną głowicą), SummaSign 750Pro (klasa sama w sobie), 1010Pro i 1400Pro, DuraSign D140 i T140 (premiera wrzesień 2002). Linia SummaSign Pro wyróżnia się podziałem na dwie serie. Pierwsza z nich to Seria D wyposażona w głowicę pasywną, natomiast Seria T w aktywną. W przypadku tej drugiej ploter pozwala na elektroniczne sterowanie nożem. Pozwala to na uzyskanie bardzo dokładnych konturów (dla przykładu możemy zaprezentować wycięte gwiazdy o średnicy 1 mm z bardzo wyraźnymi ramionami). Dodatkowym atutem ploterów Summa są doskonałe systemy prowadzenia mediów z gwarantowaną precyzją do 8 metrów na rolce.Plotery Summa są tak zaprojektowane, aby ciąć szeroki wachlarz folii. Na rynku kamieniarskim dzięki zdolności cięcia grubych materiałów zostały szybko zaakceptowane. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się model SummaCut D60. Ponadto plotery tną inne folie, na przykład magnetyczne, flock’owe, czy fluorescencyjne. Faktem jest, iż jeśli urządzenie SummaSign nie przetnie jakiegoś medium to z całą pewnością można stwierdzić, że żaden inny ploter nie da sobie z nim rady. Model, który na to w pełni pozwala to SummaSign T750Pro, wyposażony w system OPOS i aktywną głowicę prawdopodobnie jest najlepszym ploterem dostępnym w Środkowej Europie.Modele Summa są proste w obsłudze, ich systemy obsługi są systematycznie przekładane na język polski. Nie skomplikowany polski interfejs i szeroki wachlarz możliwości czyni plotery bardzo przyjazne i efektywne.


avatar użytkownika
+ + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Agraf

(Agraf Sp. z o.o.)

Agraf o sobie:

Proponowane przez nas rozwiązania to uznane standardy takich renomowanych firm jak m.in.: Summa, GTCO-CalComp, Contex, Encad, (producenci sprzętu) oraz Scanvec, Eurosystems, Corel, ErMapper czy Consistent Software (producenci oprogramowania).

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Uważam, że użycie sformułowań „najlepszy” i „przoduje” wymaga podania kryteriów takiej oceny.
Biorąc pod uwagę całą(!) gamę ploterów Summa można przyjąć, że są one w czołówce. Ale analizując cechy poszczególnych modeli i porównując je z odpowiednimi (!) modelami konkurencji, wcale nie jest tak różowo jak przedstawił to autor tekstu. Nota bene tekstu napisanego reklamowo bardzo sprawnie - trudno odnaleźć granicę między opisem poszczególnych modeli, co skutkuje wrażeniem, iż wymienione cechy dotyczą w równym stopniu wszystkich ploterów.
Ale przejdźmy do konkretów.
Plotery z nożem wleczonym są w ofercie każdego producenta, ale SummaCut D60 i D120 są konstruowane na ramie z tworzya sztucznego. Nie trzeba nikogo przekonywać, że metal jest bardziej odporny na naprężenia od plastiku.
OPOS nie jest wyjątkiem na rynku. Laserowy system elektronicznego pozycjonowania E-POS posiada ploter MUTOH Ultima i, jak wykazują testy, jego prędkość i dokładność jest zdecydowanie wyższa. System jest wyposażeniem standardowym tego plotera (opis).
Pokutujący na rynku mit głowicy aktywnej powoduje spore zamieszanie. W praktyce nie spotkałem się jeszcze z branżą, w której ploter wyposażony w taką głowicę byłby absolutnie niezbędny. A przy okazji są droższe, wymagają droższych noży i pracują wolniej. Dlatego nikt oprócz Summy ich już nie produkuje.
Gwiazdka o średnicy 1 mm nie jest niczym niezwykłym, gdyż obecne modele ploterów z nożem wleczonym oferują ustawianie offsetu z dokładnością do 0,025 mm. A jeżeli mowa o ploterach z głowicą wleczoną, to tylko MUTOH oferuje nacisk noża 500 g.
Oprogramowanie dostarczane z ploterami Summa bardziej można nazwać sterownikiem z interfacem graficznym (wersja angielska). Plotery MUTOH wyposażone są standardowo w program EasySIGN Starter - po polsku, z pełnymi możliwościami projektowania i edycji grafiki, dodającym bezpośrednio do Corela swój skrót, kontrolujący ustawienia plotera oraz zachowujący dwustronną komunikację z ploterem (np. automatyczne sczytanie do programu wielkości arkusza folii w ploterze).
Ploterem „bardzo przyjaznym i efektywnym” nazwałbym Marathona. Bezobsługowy ploter MUTOH z systemem podawania i odbioru mediów do wydajnej, szybkiej i bezdozorowej pracy (opis)

Najnowsze w tym dziale

Salonowa jakość w kampanii TRESemmé
Marka TRESemmé wprowadza na rynek nowe produkty i odświeżone wersje swoich profesjonalnych kosmetyków.
Wiosenna kampania Jantar: Taka jak ja! #Regeneracja
Jedyne w swoim rodzaju kosmetyki do włosów marki Jantar, opracowane na bazie cennej esencji bursztynowej, od lat podbijają serca Polek, gromadząc rzesze stałych Klientek. Na przełomie marca i kwietnia wystartowała kampania wizerunkowa pod hasłem „Taka jak ja! #Regeneracja” - promująca kultową, regeneracyjną serię do włosów zniszczonych w nowej odsłonie – szampon do...
Nowe władze Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB
W dniu 19 kwietnia br. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB, które zgromadziło kluczowych przedstawicieli branży marketingu. Podczas tego ważnego wydarzenia ogłoszono skład nowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej, stanowiących fundamenty dalszego rozwoju stowarzyszenia.
Rogalik na drogę w kampanii 7Days
W maju marka 7Days startuje z największą aktywacją w tym roku w ramach kampanii „7Days. Złap na drogę!”, której celem jest promocja produktu – rogalika 7Days. Smaczny, zawsze świeży dzięki szczelnemu opakowaniu, doskonały na każdą okazję. W ramach działań przewidziana została również aktywacja lokalna – w maju na ulicach Lublina pojawi się...
Firma Hochland, która w tym roku świętuje jubileusz 30-lecia na polskim rynku, rozstrzygnęła przetarg na obsługę strategiczno-kreatywną marki Hochland. Marka, która na początku tego roku odświeżyła swoją identyfikację wizualną, do współpracy wybrała agencję reklamową Ogilvy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764