logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical, DIC Corporation i Dupont: porozumienie w zakresie rozwiązań do uzdatniania wody

  PR 09.09.2020, przeczytano 323 razy

Sun Chemical, wraz ze swoją spółką macierzystą DIC Corporation, podpisał strategiczne porozumienie z firmą DuPont, którego nadrzędnym celem jest rozszerzenie globalnej sprzedaży modułów odgazowujących do uzdatniania wody. Na jego podstawie DuPont uzyskał od DIC wyłączność na sprzedaż oferowanych przez drugie z wymienionych przedsiębiorstw modułów odgazowujących, znajdujących zastosowanie w przemysłowych systemach uzdatniania wody. W efekcie DIC oczekuje znaczącego (dwukrotnego, biorąc pod uwagę lata fiskalne 2019 i – docelowo – 2021) wzrostu sprzedaży tego typu rozwiązań na obszarze Azji, USA i Europy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical%2C-dic-corporation-i-dupont%3A-porozumienie-w-zakresie-rozwiazan-do-uzdatniania-wody,388384,artykul.html

DuPont posiada w swojej ofercie zaawansowane rozwiązania w zakresie oczyszczania i oddzielania wody, uwzględniające technologie ultrafiltracji, osmozy odwróconej oraz żywic jonowymiennych. Z kolei klienci DIC z tego segmentu, w tym producenci sprzętu do uzdatniania wody, często wykorzystują moduły odgazowujące tej marki w połączeniu z rozwiązaniami DuPont. W związku z podpisanym porozumieniem, DIC prognozuje znaczące wzmocnienie swojej pozycji w tym obszarze rynkowym, zarówno w kontekście działań handlowych jak i świadczonych w związku z tym usług serwisowych. Umowa zakłada, że produkowane przez DIC systemy uzdatniania wody z serii SEPAREL będą dystrybuowane przez DuPont pod marką Ligasep.

Strategiczny sojusz, w który zaangażowana jest spółka DuPont Water Solutions, dotyczy wyłącznie rynku rozwiązań do uzdatniania wody. DIC Group będzie w dalszym ciągu produkować membrany SEPAREL, znajdujące zastosowanie w unikalnej – jak podkreśla firma – technologii odgazowywania, wykorzystywanej na innych rynkach, m.in. atramentów inkjetowych.

- Traktujemy to jako ogromną szansę dla DIC i DuPont, by wspólnie zaproponować naszym klientom jedno rozwiązanie do uzdatniania wody – mówi Kaoru Ino, prezes i CEO DIC Corporation. – Jednym z celów naszej organizacji jest zapewnianie komfortu otaczającemu nas światu. Jedną z dróg, by to osiągnąć, jest bezpieczeństwo użytkowanej wody. Jesteśmy niezwykle podekscytowani współpracą z DuPont Water Solutions, która – jak zakładamy – pozytywnie wpłynie na rozwój całej branży oraz przełoży się na korzyści dla konsumentów.

- Jako globalny lider w dziedzinie innowacyjnych technologii bazujących na wodzie, stale rozszerzamy nasze portfolio wysokiej jakości, zaawansowanych rozwiązań wspierających klientów w zakresie oczyszczania, konserwacji i ponownego wykorzystywania wody – dodaje HP Nanda, Global Vice President i General Manager w firmie DuPont Water Solutions. – Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie wspólnych z Sun Chemical i DIC działań, które pozwolą w jeszcze lepszy sposób odpowiadać na potrzeby naszych klientów w obszarze uzdatniania i ponownego wykorzystywania wody.

- Jesteśmy niezwykle dumni z nawiązania współpracy z DuPont Water Solutions i z możliwości wprowadzania na rynek kompleksowych rozwiązań dla naszych klientów – mówi Mehran Yazdani, President w dziale Advanced Materials Sun Chemical Corporation. – To porozumienie pozwoli lepiej ich obsłużyć dzięki zaoferowaniu jednego, mającego wspólne źródło rozwiązania, spełniającego wszystkie wymagania i oczekiwania rynkowe.

Podjęta z DuPont Water Solutions współpraca wpisuje się w stworzony przez DIC Group średnioterminowy plan zarządczy DIC111, który zakłada tworzenie i wprowadzanie na rynek proekologicznych, wysokowydajnych rozwiązań, które z jednej strony neutralizują wpływ na środowisko naturalne, z drugiej – umożliwiają osiąganie dalszych wzrostów biznesowych. W dalszej perspektywie DIC Group będzie kontynuować dostarczanie na rynek produktów o wysokim stopniu funkcjonalności, dostosowanych do potrzeb użytkowników modułów, bazujących na membranach wykonanych z włókien pierwotnych, co w efekcie ma zapewnić znaczne poszerzenie działań firmy w tym kluczowym dla niej obszarze.

Moduły odgazowujące wykorzystujące membrany z włókien pierwotnych

Stworzone przez DIC moduły odgazowujące znajdują zastosowanie przy usuwaniu rozpuszczonych gazów (takich jak tlen i dwutlenek węgla) z wody. Przepuszczanie wody przez specjalne membrany, wykonane ze zbitych włókien pierwotnych, pozwala na odseparowanie nieczystości takich jak azot i tlen, co zwiększa jej czystość. Kluczowymi odbiorcami tego typu systemów są producenci systemów wytwarzania ultraczystej wody, znajdującej zastosowanie przy wytwarzaniu półprzewodników, ciekłych ekranów krystalicznych i komponentów elektronicznych. Wśród aplikacji, gdzie znajdują zastosowanie te moduły, są również rozpuszczalniki.

Partnerzy transakcji

DIC Corporation jest jedną z największych na świecie firm chemicznych, o znaczących udziałach w rynkach farb graficznych, pigmentów organicznych oraz związków siarczku polifenylenu. Założona w 1908 roku jako producent farb graficznych, DIC z biegiem lat wykorzystywała swoje doświadczenia w obszarach pigmentów organicznych i syntetycznych żywic, budując szerokie portfolio produktów skierowanych do różnych przemysłów: motoryzacyjnego, elektronicznego, spożywczego i mieszkaniowego. DIC jest też trzonem DIC Group – wielonarodowej organizacji skupiającej około 180 firm, w tym przedsiębiorstw wchodzących w skład Sun Chemical Group, i działającej w ponad 60 krajach i regionach świata.

DuPont to notowany na giełdzie w Nowym Jorku lider w dziedzinie innowacji, którego misją jest tworzenie i wprowadzanie na rynek zaawansowanych materiałów, składników i rozwiązań technologicznych, umożliwiających przekształcanie różnych branż i mających wpływ na codzienne życie. Firma zapewnia, że jej pracownicy są w stanie zaoferować jej klientom bogatą wiedzę i doświadczenie, umożliwiając tym samym wdrażanie nowych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań w kluczowych dla DuPont obszarach rynkowych takich jak branże elektroniczna, transportowa, budowlana, wodna, ochrony zdrowia, spożywcza i bezpieczeństwa pracy.

Sun Chemical, będąc częścią DIC Group, jest czołowym producentem farb graficznych, powłok i materiałów eksploatacyjnych, pigmentów, polimerów, ciekłych i stałych związków chemicznych oraz materiałów dedykowanych różnym zastosowaniom rynkowym. Biorąc pod uwagę także DIC, roczne przychody ze sprzedaży Sun Chemical przekraczają 7,5 mld USD. Firma zatrudnia na całym świecie ponad 20 tys. pracowników, wspierający swoich klientów w codziennej działalności. Sun Chemical jest filią Sun Chemical Group Coöperatief U.A. (Holandia), a jej siedziba znajduje się w Parsippany w stanie New Jersey (USA).

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ekologia zdominowała rynek opakowań
Na rynku pojawia się coraz więcej biodegradowalnych i kompostowalnych opakowań. Producenci w ten sposób chcą nadążyć za modą na ekologię. – Pomimo tego w ciągu najbliższych kilku lat plastik nie zniknie całkowicie z rynku opakowań. Wygoda jego użytkowania przewyższa na razie aspekty ekologiczne – mówi Beata Pyś-Skrońska, zastępca dyrektora w Polskiej Izbie...
Grafmasz poszerza ofertę stołów do oprawy twardej
W 2020 roku Grafmasz uruchomił produkcję kaszerówek oraz stołów do oprawy twardej. Pierwsze urządzenia zostały zaprezentowane podczas targów RemaDays w lutym br. i spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Pomimo niesprzyjających warunków podczas pandemii firma dostarczyła  kilkanaście  zestawów do polskich drukarń oraz...
Karton Cupforma Natura podstawą proekologicznych opakowań na płatki Fazer
W maju br. fiński koncern spożywczy Fazer wprowadził na rynek nowe wersje swoich przekąsek owsianych – Fazer Aito i Fazer Yosa, oferowanych w proekologicznych opakowaniach, bazujących na kartonie Stora Enso Cupforma Natura. Jak zapewnia jego producent, ilość plastiku niezbędnego do wykonania kubków na snacki została dzięki temu zredukowana o ponad 50%, a same opakowania stały...
Rapida 76 z modułem do cold stampingu w drukarnia Mellow
„Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow...
Targi Packaging Innovations – bezpieczny powrót do gry
Nadchodzące miesiące będą kluczowe dla wielu przedsiębiorców. Polska branża opakowań stanęła przed nowymi wyzwaniami, którym musi szybko sprostać, aby utrzymać swoją pozycję. Rozwiązaniem może być udział w Targach Packaging Innovations, które odbędą w dniach 24-25 września 2020 w EXPO XXI Warszawa. Jaka będzie tegoroczna edycja?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764