logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical: farby do druku arkuszowego bezpieczne dla żywności

  PR 07.12.2023, przeczytano 468 razy
ilustracjastrzałka
Sun Chemical wprowadził do pakietu SunColorBox nową funkcjonalność dla oprogramowania GamutViewer

Sun Chemical po raz kolejny rozszerzył swoją ofertę w obszarze rozwiązań do druku arkuszowego, skierowanego do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Portfolio firmy zostało wzbogacone o innowacyjny, "zielony" odcień niebieskiego pigmentu. Jak podkreśla producent, pigmenty te umożliwią projektantom opakowań i właścicielom marek korzystanie z szerszego gamutu kolorystycznego, bez kompromisu i naruszenia zgodności z przepisami i normami bezpieczeństwa żywności.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical%3A-farby-do-druku-arkuszowego-bezpieczne-dla-zywnosci,402373,artykul.html

Z uwagi na rygorystyczne wymagania prawne w tym obszarze, Sun Chemical w szczególny sposób dokonuje selekcji pigmentów stosowanych przy produkcji farb do bezpośredniego kontaktu żywnością (DFC - Direct Food Contact). Jak podaje firma, brane są tu pod uwagę zarówno chemikalia stanowiące bazę dla pigmentów, jak też substancje, które mogą się znaleźć w składzie farby w sposób nieumyślny (tzw. NIAS - Non Intentionally Added Substances). Obecnie – zdaniem Sun Chemical – nie ma na rynku odpowiednich pigmentów zielonych, dedykowanych tego typu aplikacjom. Z kolei te dostępne komercyjnie zawierają pozostałości NIAS, które potencjalnie mogą przedostać się do żywności. Te czynniki, na co zwraca uwagę firma, znacząco ograniczają paletę kolorów dedykowanych zastosowaniom typu DFC. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynkowemu w tym zakresie, Sun Chemical wprowadził do swojej oferty kolejną odmianę farby bazowej SunPak DirectFood Plus. Dzięki temu, seria ta pozwala na uzyskanie 1801 różnych dostępnych kolorów we wzorniku Digital Master Pantone z tolerancją odwzorowania Delta E <2 (dE2000).

W związku z powyższym Sun Chemical wprowadził też do pakietu rozwiązań SunColorBox nową funkcjonalność dla oprogramowania GamutViewer. Jest to dodatkowe narzędzie wspierające projektantów, właścicieli marek i drukarnie w kontekście zgodności pożądanego przez nich koloru z paletą barw dostępną w ramach serii SunPak DFP. To, jak podkreśla firma, oznacza mniejsze prawdopodobieństwo błędów, a tym samym – uniknięcie zbędnych dodruków czy generowania niepotrzebnych strat w całym łańcuchu dostaw.

Kolejnym praktycznym narzędziem, jakie znajduje się w ofercie pakietu SunColorBox, są fizyczne próbniki (tzw. SunDigiGuides), dostępne dla projektantów i właścicieli marek. Ilustrują one, które kolory referencyjne z wzornika Master Pantone są dostępne z akceptowalną tolerancją w przypadku zastosowania m.in. farb z serii SunPak DFP. Rozwiązanie to ma – jak podkreśla firma – umożliwić szybsze wprowadzenie na rynek nowych produktów, uwzględniających oczekiwane przez właścicieli marek wymagania kolorystyczne.

Patrice Aurenty, Global Business Leader, Sun Chemical Color Management, mówi: „Ta ekscytująca dla nas wszystkich premiera rynkowa potwierdza nieustanne zaangażowanie Sun Chemical w prace badawczo-rozwojowe. Jest nam niezmiernie miło nie tylko zaoferować jeszcze szerszy gamut kolorystyczny w kontekście pigmentów SunPak, ale też zapewnić, że projektanci opakowań i właściciele marek zrealizują swoje wizje i cele rynkowe – także dzięki oprogramowaniu GamutViewer i próbnikom SunDigiGuides. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązania pozwolą wznieść opracowywane przez nich rozwiązania w obszarze opakowań typu DFC na jeszcze wyższy poziom”.

Z myślą o rosnącym popycie rynkowym na tego typu produkty (zwłaszcza kolory specjalne, korporacyjne), firma Sun Chemical zwiększyła powierzchnię produkcyjną swoich mieszalni do farb typu DFC, zlokalizowanych w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Źródło: Sun Chemical

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

CCL otwiera centrum zrównoważonych etykiet shrink sleeve
CCL Industries, specjalizujący się w produkcji etykiet, zabezpieczeń i opakowań, otworzył nowe centrum rozwoju zrównoważonych etykiet termokurczliwych w austriackim Dornbirn. Dostarcza ono etykiety shrink sleeve do firm w całej Europie, także w Polsce.
Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days: druk cyfrowy i CI Flexo
Podczas eventu Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days możliwe było zapoznanie się z nową generacją technologii druku dekoracyjnego opakowań oraz technologią fleksograficzną CI. Zaprezentowano w pracy najnowszą i najmłodszą maszynę CI flekso, której produkcja odbywa się w Wuerzburgu. Ponad 150 gości wzięło udział w wydarzeniu w Customer...
N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764