logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical: farby offsetowe Sunpak FSP z certyfikatem eko

  PR 06.09.2019, przeczytano 234 razy

Firma Sun Chemical poinformowała, że jej flagowy produkt do drukowania opakowań w technice offsetowej – farba SunPak FSP (bazująca na odnawialnych biosurowcach), uzyskała certyfikat Beta Analytic. Potwierdza on jej proekologiczność, zarówno w kontekście zgodności z obowiązującymi przepisami, jak też ze standardami polityki zrównoważonego rozwoju. Jak podkreśla producent, seria ta cieszy się niezwykłą popularnością na całym świecie – tylko na rynku europejskim jej sprzedaż z roku na rok osiąga dwucyfrowy wskaźnik wzrostu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical%3A-farby-offsetowe-sunpak-fsp-z-certyfikatem-eko,383852,artykul.html

Analizę farb SunPak FSP, pod względem ich zgodności z normami i ekostandardami, przeprowadziła firma Beta Analytic – od 1979 będąca jednym ze światowych liderów w dziedzinie technik mierzenia tzw. śladu węglowego (w systemie Carbon-14). Testy zostały przeprowadzone w jej laboratorium, zlokalizowanym na Florydzie (USA). Specjaliści Beta Analytic poddali pomiarom stosunek węgla pierwiastkowego, znajdującego się w farbach, w odniesieniu do standardów SRM 4990C, przyjętych przez amerykański Narodowy Instytut Standaryzacji i Technologii (NIST). Wyniki zostały potwierdzone akredytacją ISO/IEC 17025:2005.

Stosunek węgla pierwiastkowego został obliczony w ujęciu procentowym i przedstawiony jako udział „węgla biologicznego”. Wskaźnik ten mówi o zawartości procentowej węgla w badanych farbach w odniesieniu do jego pochodzenia: ze źródeł „naturalnych” (plantacje roślinne) i „syntetycznych” (petrochemie). Testy pokazały, że np. 77% całkowitej zawartości węgla organicznego w farbach SunPak FSP stanowi tzw. „biowęgiel”, przy zaledwie 23% udziale węgla kopalnego, z czego większość przypada na obecne w farbach pigmenty.

Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu i członek zarządu Sun Chemical, mówi:

- Od wielu lat Sun Chemical aktywnie promuje i wprowadza na rynek rozwiązania proekologiczne, takie jak SunPak FSP. Stale też pracujemy nad wytycznymi realizowanej przez firmę polityki zrównoważonego rozwoju, w oparciu o które tworzymy, produkujemy i dystrybuujemy nasze produkty. Te same zasady staramy się stosować przy współpracy z naszymi klientami i dostawcami. Tym większą dumą napawa nas fakt, że proekologiczność farb SunPak FSP – jednej z najpopularniejszych serii z naszego portfolio, została potwierdzona przez niezależną instytucję. Przyjazność dla środowiska i zrównoważony rozwój będą w dalszym ciągu fundamentami naszej działalności, zarówno w kontekście innowacji jak też udoskonalania już istniejących rozwiązań. Jak pokazuje rosnący w skali globalnej popyt na farby SunPak FSP, działania te są dostrzegane i doceniane przez naszych klientów.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Drukarnia Internetowa Viperprint ponownie wybiera HP Indigo
Drukarnia internetowa ViperPrint po raz kolejny sięgnęła po sprawdzone rozwiązanie rozszerzające możliwości produkcyjne firmy. Tym razem wybrany został model półformatowy - HP Indigo 12000.
Nowy szef sprzedaży maszyn wąskowstęgowych
Pragniemy poinformować, że z dniem 16 września 2019 r. Pan Edwin Piotrowski obejmuje stanowisko Kierownika Sprzedaży Maszyn Wąskowstęgowych Gallus w firmie Heidelberg Polska.
Cyfrowa maszyna Konica Minolta Accurio Label 190 w drukarni Unidruk
Accurio Label 190 - cyfrowa maszyna do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet w trybie rolowym została w ostatnim czasie uruchomiona w firmie Unidruk z Krakowa. Nowa usługa - związana z cyfrową produkcją etykiet tej prężnie działającej drukarni, dotychczas bazującej na szeroko pojętym akcydensie - adresowana jest do drukarń fleksograficznych, realizujących wysokie nakłady oraz...
Technologia Apogee Cloud w szwajcarskiej firmie Merkur Druck
Od pewnego czasu cztery zakłady poligraficzne, należące do szwajcarskiej grupy medialnej Merkur Druck, w części związanej z cyfrowym prepressem realizują swoją produkcję w oparciu o działające „w chmurze” rozwiązanie workflow – Apogee Cloud firmy Agfa. Jak podkreślają przedstawiciele drukarń użytkujących ten oferowany w ramach usługi SaaS (Software as a...
Api na targach Packaging Innovations 2019
Po raz kolejny API Group będzie wystawcą londyńskiej edycji targów Packaging Innovations, organizowanych w dniach 11-12 września br. Najważniejszą premierą, prezentowaną na stoisku firmy (nr A34), będzie kolejna edycja specjalnego wydawnictwa dedykowanego najnowszym trendom w branży opakowań i etykiet luksusowych – API Trends Folio, uwzględniającego okres od...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764